Andrius Ufartas krenta

Pirmadienį, lapkričio 27 d. iškilminguose Lietuvos lengvosios atletikos federacijos apdovanojimuose antrus metus iš eilės geriausiais Lietuvos metų lengvaatlečiais pripažinti VU Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto magistrantė, šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė ir disko metikas Andrius Gudžius.

Nors abiem atletams šie apdovanojimai ne naujiena, pasiekimai, už kuriuos jie apdovanoti šiemet – įspūdingi. Airinė Palšytė tapo uždarų patalpų Europos čempione Belgrade ir du kartus gerino Lietuvos rekordą (200 cm ir 201 cm) bei Universiadoje iškovojo bronzą (191 cm). Geriausiųjų rinkimuose lengvaatletė pranoko antroje vietoje likusią bėgikę Eglę Balčiūnaitę bei ėjikę Živilę Vaiciukevičiūtę.

Andrius Ufartas Airine

Po sunkaus 2016-ųjų metų sezono Andriui Gudžiui šie metai tapo auksiniais. Disko metikas pasaulio čempionate Londone laimėjo aukso medalį (69,21 m) ir tapo pirmu lietuviu per 12 metų, iš pasaulio pirmenybių parvežusiu apdovanojimą, o sezoną užbaigė triumfu Deimantinės lygos varžybose (68,16 m). Nedideliu skirtumu nuo disko metiko atsiliko VU Matematikos ir informatikos f. pirmakursis, ieties metikas Edis Matusevičius.

Andrius Ufartas Edis copyEdzio medalis

Kylančios žvaigždės apdovanojimą atsiėmė septynkovininkė Urtė Bačianskaitė. Mergina pasaulio jaunių čempionate iškovojo bronzą (5467 tšk.), pagerino Lietuvos 16-mečių, 17-mečių ir U18 rekordus. Geriausiais metų treneriais tapo Airinės trenerė Tatjana Krasauskienė bei Andriaus treneris Vaclovas Kidykas.

Geriausi 2017-ųjų lengvaatlečiai paaiškėjo susumavus portalo 15min skaitytojų, sporto žurnalistų bei LLAF Tarybos narių balsus.

Iš arčiau: Airinė Palšytė

Du Lietuvos rekordai, Europos čempionės titulas, Universiados bronza bei neišsipildžiusios svajonės pasaulio čempionate. Geriausia 2016-ųjų Lietuvos lengvaatletė, VU studentė Airinė Palšytė pasiekė pakankamai svarius laimėjimus, kad galėtų būti tituluojama tapti geriausia metų sportininke apskritai.

Šių metų sausį LLAF taurės varžybose sportininkė pirmą kartą įveikė 200 cm aukštį, o kovo mėn. Europos uždarų patalpų čempionate Serbijoje peršoko 201 cm ir iškovojo auksą, artimiausią konkurentę pranokusi septyniais centimetrais. Tokie pasiekimai neliko nepastebėti – A. Palšytė išrinkta geriausią sausio ir kovo mėnesių Europos lengvaatlete.

Tuo tarpu vasaros sezonas nebuvo toks sėkmingas: pirmame Deimantinės lygos etape JAV Airinė patyrė traumą, dėl kurios nesitreniravo daugiau nei mėnesį. Fizinio pasirengimo spragas ji jautė viso sezono metu, tačiau šuolininkė įrodė, jog yra verta iškovotų titulų ir pasaulio čempionate sugebėjo užimti aukščiausią vietą karjeroje (septintą – 192 cm), o Universiadoje iškovojo bronzą (191 cm).