Prasidėjo registracija į antrąją Báltų akademiją

plakatas 2016 galutinis mazesnisBáltų akademija – neformalus paskaitų ciklas, skirtas Vilniaus mokyklų 9–12 klasių moksleiviams. Akademijos tikslas – suteikti moksleiviams informacijos apie baltų kalbas, istoriją ir kultūrą, pasiūlyti galimybę pasiklausyti specialistų paskaitų ir pasimokyti latvių kalbos.

Skaityti daugiau

Vilniaus universitetas atnaujino žurnalistikos studentų namus

zurnalistikos institutasBeveik pusantro milijono eurų kainavusioje vienoje Vilniaus universiteto palėpėje – šventė: įgyvendinus infrastruktūros atnaujinimo projektą patalpa pritaikyta mokomosioms laboratorijoms ir įrengtos mokomosios radijo ir televizijos studijos, kuriomis galės naudotis VU Komunikacijos fakulteto žurnalistikos ir kūrybos pramonės studentai. Pirmą kartą per kelis dešimtmečius universitetas pasirūpino šių socialinių studijų programai būtinomis mokymo technologijomis, kadangi žurnalistikos studijų programos valstybės krepšelis yra vienas pigiausių, o mokymo poreikiai – vieni brangiausių.

Skaityti daugiau

Kviečiame registruotis į Klasikų akademiją

klasiku akademija 2016 vidutineTave domina Antikos politinė mintis, žavi kultūra ir istorija? Nori sužinoti, ką kalbėjo Sokratas ir kodėl vis dar skaitomas Ciceronas? Prisijunk prie ketvirtosios „Klasikų akademijos“ ir prapūsk galvą ne tik žvarbiais vėjais, bet ir klasika!

Skaityti daugiau

TVM taps visateise VU dalimi: stojantieji galės pretenduoti į valstybės finansuojamas vietas

TVMVilniaus universitetas (VU) integruoja Tarptautinio verslo mokyklą (VU TVM) vidinio organizacinio padalinio (lot. sui generis) pagrindu. Iki šiol veikusi kaip atskira nevalstybinė aukštoji mokykla, kurios vienintelis dalininkas buvo VU, ji taps visateise lyderiaujančio šalies universiteto dalimi. Po integracijos keičiasi VU TVM pavadinimas – nuo šiol ji tampa VU Verslo mokykla, o jos studijų programos perkeliamos į VU programų sąrašą, iš kurio stojantieji nuo šiol galės rinktis valstybės finansuojamas studijų vietas.

Skaityti daugiau

Margarita Šešelgytė: pokyčių TSPMI tikslas – lankstesnės ir individualesnės studijos

Margarita Seselgytė mazaNuo rudens magistro ir bakalauro studijos VU TSPMI lauks atsinaujinusios – lankstesnės ir labiau pritaikomos studentų individualiems poreikiams bei interesams. Įstoję į bakalauro programą, studentai galės rinktis vieną iš trijų specializacijų, o magistro programose pagal individualius poreikius bus galima didesnę dalį kreditų susirinkti iš pasirenkamųjų dalykų, dėstomų TSPMI. Apie tai kalbamės su VU TSPMI direktoriaus pavaduotoja studijoms dr. Margarita Šešelgyte.

Skaityti daugiau

Nauja studijų programa sujungs verslą ir teisę

EFirTF-studiju-programaVilniaus universiteto Ekonomikos fakultetas, bendradarbiaudamas su Teisės fakultetu, 2016 metų priėmime pristato naują tarpdalykinę bakalauro studijų programą „Verslas ir teisė“. Ji parengta atsižvelgiant į darbdavių poreikius, universiteto absolventų nuomonę, darbo rinkos pokyčius. Baigę verslo ir teisės studijas, absolventai įgis verslo ir vadybos universitetinį kvalifikacinį laipsnį, o svarbiausia - gebėjimų įveikti kompleksinius verslo pasaulio iššūkius, apimančius kelias sritis. 

Skaityti daugiau