Kreipkis
Vokiečių g,10, LT-01130 Vilnius
Tel. (8-5) 251 4130
Faks. (8-5) 251 4134
El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Interneto svetainė: www.tspmi.vu.lt
Atsiliepimai apie mus
RASA ALEŠKEVIČIŪTĖ, Poilitkos mokslai
Įstojimas į TSPMI yra tikriausiai vienas geriausių sprendimų mano gyvenime. Čia atradau ne tik gerą studijų kokybę, dėstytojus, kurie tapo mano autoritetais, bet ir glaudžią bei draugišką bendruomenę, kurioje kiekvienas gali realizuoti save ir įgyvendinti užsibrėžtus tikslus ar išbandyti kažką naujo.
Tiesa, studijuoti tikrai nėra lengva, kartais norisi nuleisti rankas ir paklausti savęs: „Ką aš čia veikiu?“, tačiau, kai tave supa tiek daug motyvuoto jaunimo iš visokiausių Lietuvos kampelių, tai verčia žengti toliau ir rezultatai tikrai nenuvilia. Atvirkščiai – skatina toliau tobulėti. Kadangi mokomės daug skirtingų disciplinų, visi atranda sritį, kuri yra įdomi ir artima širdžiai.
Baigus TSPMI, manau, kad darbo galimybės ir pasirinkimo spektras yra be galo įvairus. Reikia tik noro, pastangų, atkaklumo ir tikslas visuomet bus pasiektas!
JUSTINAS PAGIRYS, VšĮ "Investuok Lietuvoje" Vyr. projektų vadovas
Mano nuomone, VU TSPMI išsiskiria demokratine dvasia ir studentų „politiškumu“ – todėl ten nuolatos nagrinėjami (koridoriuose, ne tik teorijose) teisingumo, laisvės, gerovės ir kiti klausimai.
Studijos VU TSPMI plačiai supažindina ne tik su politologija, bet ir filosofijos, ekonomikos, teisės pagrindais, kurie pažadina smalsumą gilintis toliau. Taip pat institute studentai išmoksta mokytis – greitai perprasti naujas sritis ir išskirti kertinius principus.
Vilniaus universitete studijuoti verta dėl to, kad tai puiki galimybė kokybiškam universitetiniam išsilavinimui tuo pat metu stiprinant ir plečiant asmeninį socialinį tinklą. Daugelis VU TSPMI studentų tuo pat metu stengiasi būti ir politinių, ir visuomenės pokyčių dalyviais, taigi įgyja įvairios praktinės patirties. Vienareikšmiškai galiu pasakyti, kad studijos Vilniaus universitete gali būti labai turiningos ir prasmingos. Labai svarbi yra studento motyvacija.
UGNĖ BARTAŠIŪTĖ, Politikos mokslai
TSPMI suteikia ne tik platų tarpdisciplininį šiuolaikišką išsilavinimą, bet ir skatina studentų saviraišką. Instituto bendruomenė vieninga, draugiška ir aktyvi. Prie to nemažai prisideda įvairios institute esančios organizacijos, kuriose save gali atrasti ir realizuoti kiekvienas. Studentai gali gilinti žinias ne tik paskaitų ar seminarų metu, bet ir svarbiuose TSPMI vykstančiuose šalies bei tarptautiniuose politikos mokslų renginiuose. Kur patenka TSPMI baigusios sielos? Instituto alumnų galima sutikti: Lietuvos, ES ir tarptautinių organizacijų institucijose, diplomatinėje tarnyboje, tarp Prezidentūros, Seimo ir Vyriausybės patarėjų, viešųjų ryšių agentūrose, privačiame sektoriuje... Tad jei ieškote įdomių ir perspektyvių studijų – TSPMI laukia tavęs!
DARIUS JONAS SEMAŠKA, Lietuvos Respublikos Prezidentės vyriausiasis patarėjas, Užsienio politikos grupės vadovas
Vilniaus universiteto istorija ir per ilgą laiką sukaupta patirtis, puoselėtos tradicijos skatina ir įpareigoja jame studijuojančius ir studijavusius labiau „pasitempti“. Kai studijavau TSPMI ar kai tenka jame dalyvauti politologų rengiamose diskusijose, konferencijose ar kt., jaučiu gyvą akademinės laisvės ir, svarbiausia, kūrybiškumo dvasią. Beje, darbe susiduriu su studentais, kurie atlieka praktiką LR Prezidentūroje. Be to, paakintas TSPMI alumnams skiriamo dėmesio, vis apsilankau TSPMI internetiniame puslapyje paskaityti ar pasiklausyti įrašytų diskusijų-pranešimų. Reikia pripažinti, kad TSPMI nuo mano studijų laikų pažengė toli. Dabar studentai pasakoja apie savo rašomus darbus kiek kitaip: mes mokėmės apie tai, kas jau buvo kitų pasaulio mokslininkų pasakyta, o jie nori atrasti kažką, kas visiškai nauja ir dar Lietuvoje neišbandyta. Politika ir muzika, politika ir animacija, galiausiai politika ir naujausios technologijos – tai tik keletas temų, kurių imasi TSPMI studentai. Jauni žmonės auga labai plačių pažiūrų ir kūrybiški. TSPMI visada buvo klasikinių studijų pavyzdys – čia buvo daugiau teorijos nei praktikos. Tačiau tai nereiškia, kad dėl to TSPMI absolventų nelaukia darbdaviai. Atvirkščia. Jauni žmonės labai plataus universitetinio išsilavinimo yra reikalingi tiek valstybės tarnyboje, tiek privačiame sektoriuje. Pažįstu daug baigusių TSPMI, kurie dabar dirba ir ambasadoriais, ir žurnalistais, ir viešųjų ryšių specialistais, yra daug pasiekę verslo žmonės. Esu įsitikinęs, kad studijos TSPMI visų pirma suteikia galimybę rinktis. Manau, kad TSPMI absolventų perspektyvos visada priklauso nuo kiekvieno žmogaus. Jeigu yra noro, ryžto ir šiek tiek kantrybės pačiam savarankiškai siekti žinių ir pasaulio supratimo, tai visi keliai bus atviri. Tačiau nereikia tikėtis, kad šį darbą padarys kažkas už bestudijuojantį. Viską reikia daryti pačiam. Bet tada, kai ko nors pasieki, mokslo vaisiai pasirodo esą iš tiesų saldūs.

