Rinkis paskaitą

sp 11mm 300dpi

  

KVIEČIAME į Vaikų universiteto 2017 m. pavasario sesiją VU Kauno fakultete!

NB: Užsiėmimo trukmė – 45-60 min. 
Galima tik individuali, o ne grupinė vaikų registracija. Dalyviai neregistruojami telefonu ar el. paštu. 
Prašome atkreipti dėmesį į tai, kurio amžiaus moksleiviams skiriami užsiėmimai.

 

PROGRAMA

1.
l. ulvydieneKiek kalbų moka vertėjas?

Kviečiami 8-11 m. moksleiviai
Gegužės 3 d. (trečiadienį) 15.30 val.
Vieta: AVL1 (2 korp.), Muitinės g. 8, Kaunas

Anotacija:
Ar įdomu, kas yra sinchroninis vertimas? O gal smalsu sužinoti, kas vyksta vertėjų galvose ir vertėjo kabinoje arba kodėl vertėjo darbas prilyginamas skrydžių piloto užduočiai saugiai nuskraidinti keleivius iš vienos šalies į kitą? O gal norite sužinoti, kaip vertėjas padeda susikalbėti skirtingų šalių lyderiams? Gal nepaliaujate galvoti, kodėl vertėjo darbas atrodo žavus ir kažkuo paslaptingas? Jei Jūsų paklaustų, su kokiu gyvūnu būtų galima palyginti konferencijų vertėjus, kas, Jūsų manymu, tai būtų? O gal jums knieti sužinoti, kas nutinka, jei pasaulio lyderiai nekalba viena kalba, ir kokios vertėjų klaidos sukėlė konfliktus ir pridarė nuostolių? Kviečiu į vertėjo kabiną „paragauti“ vertėjo duonos.

Paskaitą ves Germanų filologijos katedros prof. dr. Loreta Ulvydienė.

 Dalyvių registracija >>


2.
birzietieneKur gyvena Antikos dievai?

Kviečiami 8-11 m. moksleiviai
Gegužės 10 d. (trečiadienį) 15.30 val.
Vieta: X aud. (4 korp.), Muitinės g. 8, Kaunas

Anotacija:
Kiekvienas Vakarų pasaulio žmogus yra girdėjęs apie Antiką, Vakarų civilizacijos šaknis, kurios maitina mūsų vaizduotę ir šiais laikais. Vieni įdomiausių – antikinių dievų vaizdiniai. Kur šiais laikais galima aptikti jų pėdsakus? Kurias dievų buveines galima pasiekti lėktuvu iš Kauno ir kitų Lietuvos oro uostų? Kviečiu kartu leistis į paslaptingą kelionę...

Paskaitą ves Lietuvių filologijos katedros doc. dr. Skirmantė Biržietienė.

 Dalyvių registracija >>


3.
a.urbonieneSocialinė kontrolė: kas dalyvauja realybės šou?

Kviečiami 12-14 m. moksleiviai
Gegužės 15 d. (pirmadienį) 15.30 val.
Vieta: XVII aud. (4 korp.), Muitinės g. 8, Kaunas

Anotacija:
Kiekvieną visuomenę sudaro daug sistemų ir visos jos mums primeta savo taisykles ir elgesio normas. Ar susimąstome, kiek esame laisvi pasirinkti? Kaip veikia kontrolės sistemos? Ar teko girdėti apie panoptikoną ir sinoptikoną? Visa tai padės suprasti, kodėl tokie populiarūs yra realybės šou ar TV projektai, kuriuose žiūrovai nulemia dalyvių likimus...

Paskaitą ves Filosofijos ir kultūros studijų katedros doc. dr. Aistė Urbonienė.

 Dalyvių registracija >>


4.
m.grigaitisPoezijos suvokimas – linksmas žaidimas

Kviečiami 12-14 m. moksleiviai
Gegužės 18 d. (ketvirtadienį) 15.30 val.
Vieta: II aud. (1 korp.), Muitinės g. 8, Kaunas

Anotacija:
Susitikimo metu naudodami vizualines medijas bandysime patekti į sudėtingą poezijos pasaulį. Šiuolaikinis žmogus yra įpratęs prie vaizdo, todėl meninį žodį suprasti jam sekasi vis sunkiau. Bet poezijos pasaulis – tai galimybė pažinti savo ir kito vidinį pasaulį. O vaizdas gali padėti jį pasiekti. Paskaitos metu per vaizdo ir žodžio medijas artėsime prie Vytauto Mačernio „11 rudens soneto“ paslapties. Jeigu nori keliaudamas įvairių medijų erdvėmis atrasti paslaptingą poezijos pasaulį, būtinai ateik!

Užsiėmimą ves Lietuvių filologijos katedros lektorius dr. Mingaudas Grigaitis.

 Dalyvių registracija >>

 


 NB: Vaikų universiteto renginiai kartais fotografuojami ir/ar filmuojami, nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti naudojami VU interneto svetainėse ar socialinėse medijose projekto įamžinimo, populiarinimo, sklaidos tikslais. 


 

Nuo 2017 m. pavasario Vaikų universiteto paskaitos vyksta ir Lietuvos regionų mokyklose pagal Lietuvos mokslų akademijos projektą „Nacionalinės mokslo populiarinimo sistemos plėtra ir įgyvendinimas“ (09.3.3-ESFA-V-711-02-0001).
Projekte norinčias dalyvauti regionų mokyklas, kuriose mokosi 8-14 m. moksleiviai, kviečiame kreiptis tel. (8-5) 268 7062 ar el. p. 

 


 
Kviečiame skirti VU Vaikų universitetui 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio!
Gavėjo identifikacinis numeris (kodas) - 211950810
 
Taip pat galima paremti Vaikų universitetą tiesiogiai pervedant pačių pasirinktą sumą į sąskaitą LT057300010097578571 ir nurodant paskirtį „parama Vaikų universitetui“.

 Dėkojame!

e kurausko foto 0032 ziedu pasaulyje m

Edgaro Kurausko nuotrauka