Universitete – japonologo prof. R. Raudo paskaita [2012-02-15]

 

Helsinkio universiteto japonologas prof. R. Raudas skaitys paskaitą universitete. Orientalistikos centro nuotr.Vilniaus universiteto Orientalistikos centras kviečia į viešą profesoriaus dr. Reino Raudo (Helsinkio universitetas) paskaitą „Dōgenas ir laiko samprata zenbudizmo filosofijoje“. Paskaita vyks vasario 20 d. (pirmadienį) 17.00 val. J. Kovalevskio auditorijoje (Universiteto g. 5).

Paskaitoje bus kalbama apie Eihei Dōgeną (1200-1253). Jis buvo vienas svarbiausių Japonijos mąstytojų, zenbudizmo sōtō šakos pradininkas, daugelio veikalų autorius, tarp kurių  ypatingą vietą užima filosofinių esė rinkinys Shōbōgenzō. Jame Dōgenas išdėstė savo pasaulėžiūrą. Ar mūsų mėginimai skaityti šį veikalą iš Vakarų filosofijos tradicijos perspektyvos turėtų būti koreguojami, pasitelkiant budizmo ir Japonijos kultūros sąvokas?

Pranešėjas Reinas Raudas yra Helsinkio universiteto Japonijos studijų profesorius ir Talino universiteto vadovaujantis mokslinis bendradarbis; 2005 metais sukurto Talino Universiteto pirmasis rektorius (2006-2011), nuo 2011 metų Europos Japonijos Studijų Asociacijos prezidentas. R. Raudas taip pat žinomas kaip vertėjas ir rašytojas (2006 m. lietuviškai išleido romaną „Hektoras ir Bernardas“). Ypač domisi japonologija ir kitų Azijos šalių kultūros ir filosofijos istorija.