Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Finansų ministerijos viršininkei Violetai Latvienei universitetinis išsilavinimas suteikė sparnus profesiniam skrydžiui [2009-04-21]

Pranešimo iliustracijaValstybinės mokesčių inspekcijos prie Finansų ministerijos viršininkė Violeta Latvienė Vilniaus universitetą baigė 1984 metais ir įgijo ekonomistės specialybę. 1979–1988 metais dirbo Lietuvos Respublikos Finansų ministerijoje Valstybės pajamų valdybos vyresniąja ekonomiste, kontroliere-revizore, vėliau buvau vyresnioji revizorė, vyresnioji ekonomistė. Nuo 1988 iki 1995 metų dirbo Vilniaus miesto Finansų valdyboje, kuri 1991 metais buvo reorganizuota į Vilniaus m. valstybinę mokesčių inspekciją. 1995 metais pradėjo dirbti Lietuvos Respublikos Finansų ministerijoje Departamento direktoriaus pavaduotoja-skyriaus viršininke. Vėliau buvo ministerijos sekretorė. Nuo 1996 iki 2001 metų dirbo finansų viceministre. Dar teko dirbti Lietuvos banko valdybos nare, AB „Lietuvos taupomasis bankas“.

Kodėl pasirinkote studijas būtent VU? Kokios jos buvo?

Baigusi vidurinę mokyklą, aš pirmiausia rinkausi Vilniaus universitetą, o tik po to specialybę. Apie ekonomisto specialybę šiek tiek išmaniau – mano mama ekonomistė. Universitetas viliojo savo turtinga istorija, sunkiai nusakoma didybe ir paslaptingumu.

Labai gaila, bet studentiško gyvenimo nepatyriau, nes mokiausi neakivaizdiniu būdu ir dirbau. Man pasisekė, nes dirbau pagal specialybę. Mokytis buvo įdomu, iš karto jutau įgytų žinių reikalingumą darbe. Laikiausi principo, kad studijos neturi trukdyti darbui. Mokiausi tik laisvu nuo darbo laiku. Studijų metus prisimenu kaip metus be laisvalaikio, bet dėl to nesiskundžiu. Jaučiau, kad prabėgantis laikas yra prasmingas, kad kiekvienus metus žymi vienas baigtas Universiteto kursas.

Kas dabar praverčia gyvenime, darbe iš VU dėstytojų perteiktos patirties?

    Kadangi dirbau pagal specialybę, tai viską galėjau panaudoti savo darbe – ir įgytas žinias, ir dėstytojų patarimus, jų pareikštas mintis. Dabar sunku ką nors pritaikyti, nes mokiausi planingos ekonomikos, kuri neturi nieko bendra su rinkos ekonomika, integracija į Europos Sąjunga ar kitomis nūdienos aktualijomis.

Koks VU vaidmuo Jūsų gyvenime ir kaip Jums VU atrodo dabar?

 

Labai svarbus. Jis man suteikė sparnus profesiniam skrydžiui. Net negaliu įsivaizduoti savo gyvenimo be gauto universitetinio išsilavinimo.

Dabar aš labai norėčiau būti Vilniaus universiteto studente. Studijų programos jau atitinka mūsų meto reikalavimams. Kartais pagalvoju, kad Universitetas galėtų surengti buvusiems studentams tobulinimosi programą, kurią mielai lankyčiau. Dažnai pagalvoju apie studijas Universiteto magistratūroje, doktorantūroje, bet tam neužtenka laiko.

Auginu dvi dukras, ir labai norėčiau, kad jos studijuotų ne kur nors užsienyje, bet Lietuvoje, Vilniaus universitete.

 

Ko palinkėtumėte stojantiesiems?

 

Manau, jog visos specialybės yra įdomios ir reikalingos. Daug svarbiau yra tai, kad studentas būtų aktyvus, smalsus, rodytų iniciatyvą, nebijotų diskutuoti, pareikšti savo nuomonę. Manau, kad nieko nėra liūdniau kaip apsnūdęs ir abejingas studentas, kurį nuolatos reikia raginti, pastūmėti.

    Stojantiesiems linkiu sėkmingai įstoti į pasirinktą fakultetą ir kad studijos būtų aktyvios, prasmingos, įsimintų visam gyvenimui.

 

Kalbino VU Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos instituto I k. studentė Asta Vaičiūtė (2003 m.)