• Aprašymas Anglų rašytojas George Orwell‘as teigė, kad Anglijoje tokiomis sąvokomis, kaip objektyvi tiesa, vis dar tikima. Anot Orwell‘o, objektyvioji tiesa yra iliuzija, bet nepaisant to, labai galinga iliuzija. Tiesos paieškos kiekvieną dieną vyksta teismo procese. Šalys teismo proceso metu bando pagrįsti, kad tiesa yra jų teikiamų įrodymų pusėje. Todėl teismui neišvengiamai iškyla klausimas – kokią tiesą jis turi nustatyti? Formalią, t. y. tiesą, kurią mato išimtinai tik iš pateiktų įrodymų? Objektyviąją, t. y. tiesą, kuri egzistuoja be menkiausio abejonės? Ar galbūt apskritai tiesa yra tik iliuzija, todėl bandymas ją nustatyti tėra savitikslis. VU TF Anglijos teisės centras kviečia į moklinę diskusiją, kurios metu mokslininkai ir praktikai diskutuos su tiesa ir jos samprata teismo procese susijusiais klausimais.
    Organizuoja Teisės fakultetas
    Vieta VU Teisės fakultetas, 302 aud.
    Kontaktai Kontaktai nenurodyti
    Pradžia 2024-04-16 13:00
    Pabaiga 2024-04-16 14:30
    Tipas Diskusija
    Papildoma informacja https://www.tf.vu.lt/events/moksline-diskusijos-tema-tiesos-paieskos-teismo-procese/
  • Aprašymas Šių metų balandžio 16 dieną (antradienį), 15 valandą, Kauno fakulteto V. Gronsko auditorijoje (Muitinės g. 8, Kaunas) įvyks Vilniaus universiteto senato posėdis.
    Organizuoja Vilniaus universiteto senatas
    Vieta VU Kauno fakulteto V. Gronsko auditorija (Muitinės g. 8, Kaunas)
    Kontaktai Linas Gelūnas, tel. +370 624 70625
    Pradžia 2024-04-16 15:00
    Pabaiga 2024-04-16 17:00
    Tipas Posėdis
    Papildoma informacja Posėdžio darbotvarkė
  • Aprašymas „Pokyčiai gyvenime – neišvengiami. Skiriasi tik tai, kaip į juos reaguojama. Galima bandyti pokyčius sustabdyti, pakeisti, pasibjaurėti ar net paneigti jų egzistavimą, tačiau galima – ir pasidžiaugti, pasigrožėti. Neigiami pokyčiai turi savo žavesį. Ieškoti reikia ne deguto meduje, o medaus degute. Grožį, gyvenimo spalvingumą galima aptikti pačiose netikėčiausiose vietose – senuose garažuose, neišplautuose induose, gamtos detalėse, medžiagų raštuose ir t. t. Tad ši paroda skatina dažniau pasimėgauti pokyčiais“, – teigia parodos autorė.
    Organizuoja Medicinos fakultetas
    Vieta M. K. Čiurlionio 21, pirmo aukšto koridorius