• Aprašymas 2024 m. balandžio 17-19 d. vyks Europos socialinio darbo tyrimų asociacijos konferencija „Ateities vizija: Socialinio darbo tyrimai ir diskursas vykstant Ketvirtajai pramonės revoliucijai“ (Envisioning Future: Social Work Research and Discourse in the Age of Industry 4.0), kurią organizuoja Vilniaus universiteto Socialinio darbo ir socialinės gerovės katedra bendradarbiaujant su Europos socialinio darbo tyrimų asociacija (ESWRA).

    Tai didžiausias metinis socialinio darbo mokslininkų tyrėjų renginys Europoje, sudarantis galimybes tarptautinės mokslininkų bendruomenės nariams pristatyti savo naujausių tyrimų rezultatus, pasidalinti tyrimų atlikimo patirtimi, susipažinti bei užmegzti bendradarbiavimo ryšius ir tinklus.

    Šių metų konferencijoje dėmesys bus skiriamas technologinių naujovių taikymui socialiniame darbe, kaip jos keičia ir formuoja sąveikas, santykius, intervencijas ir praktiką,kaip gali būti sprendžiamos etines dilemos ir užtikrinama paslaugų kokybė. Renginyje laukiama daugiau nei pusės tūkstančio dalyvių iš Europos šalių taip pat Izraelio, JAV, Kanados, Japonijos ir kt. Konferencijoje bus pristatyti 370 žodinių ir 50 stendinių pranešimų, vyks 10 simpoziumų ir 10 darbo grupių.

    Organizuoja Socialinio darbo katedra
    Kontaktai Jolita Buzaitytė-Kašalynienė
    Pradžia 2024-04-17 08:00
    Pabaiga 2024-04-19 19:00
    Tipas Konferencija
    Papildoma informacja Daugiau informacijos
  • Aprašymas

    Kviečiame balandžio 17 d. 11 val. į parodos „AstrónomAs“ atidarymą VU Idėjų observatorijoje (M. K.Čiurlionio g. 29).

    Ispanijos Karalystės ambasados Lietuvoje iniciatyva veikiančioje parodoje „AstrónomAs“, skiriamas dėmesys moterims, kurios savo naktis ir dienas paskyrė astronomijai. Paroda skirta susipažinti su ispanų astronomių indėliu į astronomijos pasaulį, parodoje susipažinsite ir su garsiausios Lietuvos astronomėmis. Parodos kuratorė – astronomė Josefina Faen Ling.

    Nuo pat pradžių sumanytas dvigubas parodos formatas – virtualus ir fizinis. Paroda suskirstyta į keturioliką temų: Saulė, Saulės sistema, žvaigždės ir žvaigždžių spiečiai, egzoplanetos, protoplanetiniai diskai ir mažos masės objektai, tarpžvaigždinė terpė, mirštančios žvaigždės, galaktikos, galaktikų spiečiai, Paukščių takas, astrodalelių fizika, supermasyvios juodosios skylės, kosmologija, programinė įranga ir didieji duomenys, prietaisai.

    Paroda veiks VU Idėjų observatorijos Didžiajame bokšte nuo balandžio 17 d. iki gegužės 11 d.

    Parodos lankymas nemokamas.

    Parodos lankymas: pirmadieniais–šeštadieniais 9.00–18.00 val.

    Organizuoja Vilniaus universiteto muziejus
    Vieta Vilniaus universiteto Idėjų observatorija, M. K. Čiurlionio g. 29, Vilnius
    Kontaktai Agnė Poškienė, tel. +37064940901
    Pradžia 2024-04-17 11:00
    Pabaiga 2024-05-11 18:00
    Tipas Paroda
    Papildoma informacja Daugiau informacijos
  • Aprašymas Daugelyje šalių įdiegus ir pradėjus klinikinėje praktikoje naudoti elektronines vaistų skyrimo sistemas, atsiranda poreikis įvertinti jų poveikį visuomenei. Šiuo metu ieškoma būdų į vaistų skyrimo sistemas integruoti kuo daugiau pacientų sveikatos duomenų (pvz. genetinių tyrimų duomenis) bei diskutuojama dėl pačių vaistų skyrimo sistemų reguliavimo taisyklių. Šis klausimas yra aktualus ir tarpdiscipliniškas, reikalaujantis ne tik gydytojų ir vaistininkų, bet ir duomenų mokslininkų įsitraukimo. Lietuvoje nacionaliniu mastu jau yra įdiegta elektroninė vaistų sąveikų sistema, kuri leidžia e. recepto išrašymo metu vaistų sąveikas patikrinti automatiškai ir taip sumažinti vaistų keliamą riziką. Renginio metu bus dalinamasi Lietuvos ir užsienio patirtimis naudojant elektronines vaistų skyrimo sistemas.
    Organizuoja Medicinos fakultetas
    Vieta MS Teams
    Kontaktai Doc. dr. Kristina Garuolienė
    Pradžia 2024-04-17 14:00
    Pabaiga 2024-04-17 17:00
    Tipas Konferencija
    Papildoma informacja https://bit.ly/4aKE3wJ
  • Aprašymas „Pokyčiai gyvenime – neišvengiami. Skiriasi tik tai, kaip į juos reaguojama. Galima bandyti pokyčius sustabdyti, pakeisti, pasibjaurėti ar net paneigti jų egzistavimą, tačiau galima – ir pasidžiaugti, pasigrožėti. Neigiami pokyčiai turi savo žavesį. Ieškoti reikia ne deguto meduje, o medaus degute. Grožį, gyvenimo spalvingumą galima aptikti pačiose netikėčiausiose vietose – senuose garažuose, neišplautuose induose, gamtos detalėse, medžiagų raštuose ir t. t. Tad ši paroda skatina dažniau pasimėgauti pokyčiais“, – teigia parodos autorė.
    Organizuoja Medicinos fakultetas
    Vieta M. K. Čiurlionio 21, pirmo aukšto koridorius
    Kontaktai Irma Kušeliauskaitė
    Pradžia 2024-01-15
    Pabaiga 2024-06-30
    Tipas Paroda
    Papildoma informacja https://bit.ly/3RXqDpj