Laikraštis „Universitas Vilnensis“

Sukurta: 25 spalio 2013

Vilniaus universitete 1950 m. pradėtas leisti laikraštis „Tarybinis studentas“ – bendras universiteto studentų ir darbuotojų kūrinys, savotiškas gyvenimo universitete metraštis.

1989 m. jis atnaujintas, pertvarkytas ir pervadintas „Universitas Vilnensis“. Ilgą laiką tai buvo savaitinis leidinys, atliekantis informacijos teikimo ir bendruomenės formavimo vaidmenį, o kai kam tapo žurnalistinės praktikos ar kūrybinio kelio pradžia. Jame atsispindėjo įvairios laikotarpio ir bendruomenės gyvenimo spalvos, buvo pristatomos studijos, mokslinė veikla, darbai, pasiekimai ir iššūkiai.

Nuo 2000 m. laikraštį imta publikuoti ir internete. 2013 m. atsirado interneto tinklalapis naujienos.vu.lt – tai turėjo įtakos laikraščio periodiškumui ir tematikai. Universitetinės nemokamos skaitmeninio turinio platformos sudaro sąlygas dalytis informacija greičiau, užtikrina platesnę sklaidą. 2017 m. laikraščio leidyba sustabdoma, ieškomos ir išbandomosi naujos komunikacijos formos.

Koks buvo laikraštis sovietmečiu? O kokiomis temomis rašė „Universitas Vilnensis“? Visa tai – skaitmeniniame šio laikraščio archyve.