• Aprašymas VU Botanikos sodo botaninių kolekcijų kuratorė SANDRA GATAVECKIENĖ vasarą lankėsi Brno, Pruhonice, Troja ir kitose soduose, tad pristatys įspūdžius bei įdomybes apie šiuos sodus.
  Organizuoja Botanikos sodas
  Vieta Botanikos sodo Malūno salė, Kairėnų g. 45, Vilnius
  Kontaktai Edita Turskienė
  Pradžia 2017-02-22 13:00
  Pabaiga 2017-02-22
  Tipas Paskaita
 • Aprašymas Šiais klausimais konferencijoje pranešimus skaitys ekonomistai dr. Boguslavas Gruževskis ir dr. Raimondas Kuodis.
  Organizuoja Vilniaus forumas
  Vieta Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas, 402 a. (Vokiečių g. 10, Vilnius)
  Kontaktai Kontaktai nenurodyti
  Pradžia 2017-02-22 17:30
  Pabaiga 2017-02-22
  Tipas Konferencija
  Papildoma informacja Platesnė informacija
 • Aprašymas Spektakliu siekiama aktualizuoti Homero mitą, žvelgiant į pavaizduotus įvykius netradiciškai - ne iš herojaus Odisėjo, o iš jo žmonos Penelopės pozicijų. Į mito inspiruotą žaidimą įtraukiama šiuolaikinė moteris, kurios akimis vertinami mitologiniai vyro ir moters santykiai.
  Organizuoja Teatro trupė "Minimum"
  Vieta VU teatro salė, Universiteto g. 3
  Kontaktai Rimantas Venckus
  Pradžia 2017-02-22 19:00
  Pabaiga 2017-02-22
  Tipas Spektaklis
  Papildoma informacja www.kultura.vu.lt
 • Aprašymas Vasario 21 d. 16.30 val. VU bibliotekoje atidaroma paroda „Profesorius Henrikas Zabulis (1927–2010)“ skiriama klasikinės filologijos specialisto, senovės graikų ir lotynų literatūros žinovo ir vertėjo, buvusio švietimo ministro, Vilniaus universiteto profesoriaus Henriko Zabulio 90-osioms gimimo metinėms paminėti.
  Organizuoja Biblioteka
  Vieta VU bibliotekos Direkcijos koridorius (III a.)
  Kontaktai Snieguolė Misiūnienė
  Pradžia 2017-02-21
  Pabaiga 2017-03-19
  Tipas Paroda
  Papildoma informacja Daugiau informacijos
 • Aprašymas Paroda skiriama VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto įkūrimo 25-erių metų sukakčiai paminėti.
  Organizuoja Komunikacijos ir informacijos skyrius
  Vieta VU bibliotekos Baltoji salė
  Kontaktai Snieguolė Misiūnienė
  Pradžia 2017-02-10
  Pabaiga 2017-03-05
  Tipas Paroda
  Papildoma informacja Daugiau informacijos
 • Aprašymas Su-sieti pradžiai gimstančio žodžio prasmę su dabar vyraujančia prasme ir jei tai nesisieja, tai būtinai susaistyti. Turėtų būti „sų-“. Kodėl kalbininkai nusprendė, kad nereikia nosinės rašyti? Ir žodyje „suprasti“ reikia „ą“ rašyti...
  Tiesa, nu-sprendžiau, kad parodos pavadinimą „intuityvi grafika“ keisiu į tikslesnį „Nuojaučios brėžtiesės taškaus tekšt sukuo“. Ir pirmyn į KLAUSTĮ.
  Organizuoja Centrinė administracija
  Vieta VU centriniai rūmai rektorato koridorius (Universiteto g. 3, II a., Vilnius)
  Kontaktai E. Kirlytė
  Pradžia 2017-02-04 09:00
  Pabaiga 2017-03-06 17:00
  Tipas Paroda
  Papildoma informacja Plačiau apie autorių ir jo darbų parodą
 • Aprašymas Waltą Disney’ų, Albertą Einsteiną, Giordaną Bruno ir Franzą Kafką sieja vienas bendras dalykas – jie visi tikėjo vaizduotės svarba. Būdami skirtingų epochų ir disciplinų genijais, jie pripažino, kad būtent vaizduotė buvo toji galia, kuri nulėmė jų įžvalgas ir atradimus. Einsteinas net pagarsėjo šia citata: „Savo vaizduotėje aš galiu piešti kaip dailininkas. Vaizduotė svarbiau už žinias. Žinios ribotos. Vaizduotė apima visą pasaulį“.

  10-12 klasių moksleiviams skirtose Vaizduotės laboratorijose pristatomi kūrėjai, filosofai bei mokslininkai, kurie apmąstė vaizduotės vaidmenį ir pasiūlė įvairių jos praktikavimo būdų. Trijų paskaitų kurse pasitelkiama teorinių disciplinų – menotyros, psichologijos, psichoanalizės, estetikos, filosofijos, neuromokslo – požiūrių įvairovė. Kūrybinių technikų ir mokslinių studijų derinimas leistų išmėginti vaizduotę ir taikyti ją kūrybingumo lavinimui plačiausia prasme. Kartu laboratorijos padėtų moksleiviams susidaryti platesnį požiūrį į mokslą, jo galimybes bei praktinį pritaikomumą, pažinti savo gebėjimus, o tai atvertų geresnes galimybes pasirinkti gabumus atitinkančią specialybę.

  Tikslinė grupė: 10-12 klasių moksleiviai
  Grupės dydis: iki 60 asmenų (būtina registracija)
  Paskaitų vieta: Vilniaus universiteto Filosofijos fakultetas (Universiteto g. 9/1, Vilnius)
  Paskaitų laikas ir temos: 2017 m. pavasario semestre (šeštadieniais) – numatomos 3 paskaitos nuo 14.00 iki 17.30 val. (trukmė: 3 val., + pietų pertrauka su nemokamu maitinimu):

  2017 m. vasario 4 d.
  I paskaita. Įvadas. Kas yra vaizduotė?
  Vaizduotės vaidmuo filosofijos, psichologijos, kultūros istorijos, meninės kūrybos ir neuromokslo požiūriu.

  2017 m. vasario 18 d.
  II paskaita. Vaizduotė, atmintis ir kūnas.
  Nuo Pietų Amerikos gyventojų iki Renesanso eksperimentatorių, nuo neuromokslo atradimų iki šiuolaikinių menininkų praktikų.

  2017 m. kovo 4 d.
  III paskaita. Vaizduotė, mokslas ir medijos.
  Didieji atradėjai, vizionieriai ir inovatoriai. Montažas ir kitos kinematografinės technikos. Vaizduotė ir naujosios technologijos.

  Dalyviai bus aprūpinti užrašinėmis ir rašymo priemonėmis.

  Apie Vaizduotės laboratorijų lektorių:
  Kristupas Sabolius, rašytojas ir Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto docentas, tyrinėja tradicines ir alternatyvias kūrybingumo formas bei analizuoja prieštaringą vaizduotės vaidmenį Vakarų mąstymo teorijose. Jis yra trijų mokslinių monografijų autorius Proteus and the Radical Imaginary (2016); Įsivaizduojamybė (2013); Įnirtingas miegas. Vaizduotė ir fenomenologija (2012). Dėsto estetikos, šiuolaikinės meno filosofijos ir vaizduotės teorijų kursus, bendradarbiavo kuruojant keletą parodų. 2006 m. išleido debiutinį romaną Bloga knyga, parašė keletą pjesių bei scenarijų kino filmui Lošėjas (bendraautoris rež. Ignas Jonynas), kuris tapo pirmuoju Baltijos šalių filmu įtrauktu į San Sebastiano kino festivalio programą, o Lietuvos kino ir televizinio kino apdovanojimuose Sidabrinė gervė 2014 buvo pripažintas geriausiu metų filmu. Kartu su Tomu Ramanausku išleido kūrybingumo provokacijų knygą Žmogus, kuris žinojo viską (2014) bei rengia įvarius kūrybingumo skatinimo mokymus.

  Projektas „Nacionalinės mokslo populiarinimo sistemos plėtra ir įgyvendinimas“ Nr. 09.3.3-ESFA-V-711-02-0001
  Organizuoja Filosofijos fakultetas
  Vieta VU Filosofijos fakulteto 302 aud. (Universiteto g. 9/1, Vilnius)
  Kontaktai Olga Suprun
  Pradžia 2017-02-04 14:00
  Pabaiga 2017-03-04 17:30
  Tipas Kūrybinės dirbtuvės
  Papildoma informacja Daugiau informacijos VU Filosofijos fakulteto tinklalapyje