• Aprašymas Kviečiame stebėti tarpfakultetines krepšinio varžybas Rektoriaus taurei laimėti!
    Organizuoja Sveikatos ir sporto centras
    Vieta Saulėtekio al. 2, Vilnius
    Kontaktai VU SSC, tel. 852193032
    Pradžia 2024-04-20 13:00
    Pabaiga 2024-04-20 18:00
    Tipas Sporto renginys
  • Aprašymas

Kviečiame balandžio 17 d. 11 val. į parodos „AstrónomAs“ atidarymą VU Idėjų observatorijoje (M. K.Čiurlionio g. 29).

Ispanijos Karalystės ambasados Lietuvoje iniciatyva veikiančioje parodoje „AstrónomAs“, skiriamas dėmesys moterims, kurios savo naktis ir dienas paskyrė astronomijai. Paroda skirta susipažinti su ispanų astronomių indėliu į astronomijos pasaulį, parodoje susipažinsite ir su garsiausios Lietuvos astronomėmis. Parodos kuratorė – astronomė Josefina Faen Ling.

Nuo pat pradžių sumanytas dvigubas parodos formatas – virtualus ir fizinis. Paroda suskirstyta į keturioliką temų: Saulė, Saulės sistema, žvaigždės ir žvaigždžių spiečiai, egzoplanetos, protoplanetiniai diskai ir mažos masės objektai, tarpžvaigždinė terpė, mirštančios žvaigždės, galaktikos, galaktikų spiečiai, Paukščių takas, astrodalelių fizika, supermasyvios juodosios skylės, kosmologija, programinė įranga ir didieji duomenys, prietaisai.

Paroda veiks VU Idėjų observatorijos Didžiajame bokšte nuo balandžio 17 d. iki gegužės 11 d.

Parodos lankymas nemokamas.

Parodos lankymas: pirmadieniais–šeštadieniais 9.00–18.00 val.

Organizuoja Vilniaus universiteto muziejus
    Vieta Vilniaus universiteto Idėjų observatorija, M. K. Čiurlionio g. 29, Vilnius
    Kontaktai Agnė Poškienė, tel. +37064940901
    Pradžia 2024-04-17 11:00
    Pabaiga 2024-05-11 18:00
    Tipas Paroda
    Papildoma informacja Daugiau informacijos
  • Aprašymas „Pokyčiai gyvenime – neišvengiami. Skiriasi tik tai, kaip į juos reaguojama. Galima bandyti pokyčius sustabdyti, pakeisti, pasibjaurėti ar net paneigti jų egzistavimą, tačiau galima – ir pasidžiaugti, pasigrožėti. Neigiami pokyčiai turi savo žavesį. Ieškoti reikia ne deguto meduje, o medaus degute. Grožį, gyvenimo spalvingumą galima aptikti pačiose netikėčiausiose vietose – senuose garažuose, neišplautuose induose, gamtos detalėse, medžiagų raštuose ir t. t. Tad ši paroda skatina dažniau pasimėgauti pokyčiais“, – teigia parodos autorė.
    Organizuoja Medicinos fakultetas
    Vieta M. K. Čiurlionio 21, pirmo aukšto koridorius