Renginiai RSS

VU TSPMI alumnų draugija pradėjo trečiąjį mentorystės sezoną [2017-10-31]

tspmi mentoryste 2017Rudens semestrą VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) Alumnų draugija pradėjo mentorystės programą, skirtą šiuo metu VU TSPMI studijuojantiems studentams, norintiems pasisemti patirties iš institutą jau baigusių alumnų. Programa, truksianti iki mokslo metų pabaigos, jau trečius metus subūrė gausų būrį dalyvių – šį rudenį bendrauti pradėjo net 49 mentorių ir studentų poros.

Skaityti daugiau...

VU alumnų seminaras Palangoje: smagus ir prasmingas laikas [2017-10-31]

alumnu seminaras PalangojeVU ryšių su alumnais koordinatorės Giedrės Biržytės kvietimu 15 VU alumnų iniciatyvinės grupės narių dalyvavo dviejų dienų seminare Palangoje. VU konferencijų, mokymų ir poilsio centre „Romuva“ įsikūrę alumnai dirbo pagal moto „Svajok daug. Pradėk nuo mažai. Veik greitai“.

Skaityti daugiau...

Įvyko rektoriaus ir VU alumnų iniciatyvinės grupės susitikimas [2017-10-31]

alumnu iniciatyvines grupes susitikimas su rektoriumi

Spalio 11 d. padiskutuoti apie naująjį VU strateginį planą ir ryšius su alumnais susitiko VU rektorius prof. Artūras Žukauskas ir VU alumnų iniciatyvinės grupės nariai. Alumnų draugijų atstovai teikė siūlymus, kaip absolventai galėtų aktyviai įsitraukti į VU veiklą ir valdymą, prisidėti siekiant strateginių tikslų, diskutavo apie VU planą stiprinti ryšius su alumnais.

Skaityti daugiau...

Susibūrė iniciatyvinė VU alumnų grupė [2017-09-29]

Susibūrė iniciatyvinė VU alumnų grupėRugsėjo 14-ąją padiskutuoti apie VU alumnus susirinko visų universiteto alumnų draugijų deleguoti atstovai, o ten, kur tokios dar neįsikūrusios (tik pora fakultetų) – administracijų atstovai, kuruojantys ryšius su alumnais. Džiugu, kad į kvietimą aktyviai dalyvauti VU alumnų veikloje atsiliepė savanoriai ne tik iš Lietuvos, bet net ir iš Jungtinių Amerikos Valstijų.

Skaityti daugiau...

Rektorius ir VU Fondo atstovai keičiasi gerąja patirtimi su JAV švietimo institucijomis [2017-09-29]

Delegacija prie Columbios univeroŠiomis dienomis išvykoje JAV dalyvauja VU rektorius prof. A. Žukauskas, VU Fondo valdybos pirmininkas A. Žabolis bei fondo direktorė S. Skuodytė. Jau įvyko pirmieji susitikimai su Kolumbijos universiteto viceprezidentu Scott A. Rubin ir Rosella Garcia, ryšių su alumnais vadove. Pasikeista gerąją patirtimi darbe su alumnais ir fondoieškoje. Kolumbijos universitetas patenka į geriausių pasaulio universitetų 20-uką.

Kita kelionės stotelė – New York universitetas bei susitikimas su su plėtros vadove Nadine Okla ir už lėšų pritraukimą atsakingu pareigūnu Kyle Nachreiner. Daugiausiai dėmesio skirta neliečiamojo kapitalo fondo plėtros, lėšų pritraukimo metodams ir donorų pripažinimo sistemos kūrimui. Kelionė tęsiasi. Apie tai daugiau – kitame naujienlaiškyje.

Nuotraukoje: VU delegacija prie Kolumbijos universiteto su Lietuvos diplomatais.

Petras Auštrevičius Strasbūre priėmė naujuosius Ekonomikos fakulteto alumnus [2017-09-29]

EF alumnu vizitas Strasbure001Ekonomikos fakulteto Alumni draugijos Tarybos pirmininkas ir Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius Strasbūre rugsėjo 12 d. priėmė naujuosius Ekonomikos fakulteto alumnus: Aivarą Maceiną, Laurą Kriščiūnaitę, Aušrinę Nenortaitę ir Luką Šimkų. Šiuos alumnus – bakalauro studijų absolventus Alumni draugija atrinko konkurso būdu, norėdama paskatinti už pasiekimus moksle ir studentiškame gyvenime.

Strasbūre studentai susipažino su europarlamentaro veikla, dalyvavo ekskursijoje šioje Europos Sąjungos institucijoje, diskutavo Europos ir Lietuvos ateities klausimais.

Alumnai aktyviai dalyvavo pirmakursių integracijos savaitėje [2017-09-29]

VU VMVU pirmą kartą vykusios pirmakursių integracijos savaitės metu pirmakursiai turėjo išskirtinę galimybę susitikti ir pabendrauti su universiteto alumnais.

Ypač daug dėmesio susilaukė Ekonomikos fakulteto organizuotas VU EF Alumni vakaras. MKIC didžiojoje auditorijoje pasiklausyti Nijolės Kelpšaitės („J. Friisberg & Partners“ vadovaujanti partnerė), Dariaus Mockaus („MG Baltic“ prezidentas) ir Gedimino Cituko (Indijos–Baltijos prekybos rūmų prezidentas) pašnekesio susirinko per 200 studentų ir ne vienas VU EF Alumni draugijos narys.

Skaityti daugiau...

Kviečiame naudotis Karjera.lt sistema [2017-09-29]

karjera lt

Karjera.lt vienija 25-ias Lietuvos aukštąsias mokyklas, jų studentams, alumnams bei darbdaviams suteikiant galimybę rasti geriausią darbdavį/darbuotoją. Jeigu Jūsų įmonė, organizacija ieško darbuotojų ar praktikantų – kviečiame prisijungti ir nemokamai naudotis paieškos sistema.
Jeigu studijas baigėte 2012/2013 m.m. ar vėliau, kviečiame naudotis karjeros valdymo informacine sistema Karjera.lt

Skaityti daugiau...

Jūsų nuomonė apie naujienlaiškį ir alumni įvaizdį: sudalyvaukite apklausose [2017-09-29]

onlinesurvey

Norėdami sužinoti Jūsų nuomonę, parengėme dvi apklausas.

Pirmoji – apie naujienlaiškį alumnams. Ji padės išsiaiškinti Jūsų poreikius ir nustatyti, kas galėtų būti tobulintina. Būsime dėkingi už Jūsų nuomonę! Sugaišite tikrai nedaug!

Kitos apklausos tikslas – suprasti, koks yra VU alumno / alumnės portretas. Panaudosime Jūsų įžvalgas kurdami VU alumnų ženklą. Prisidėkite prie jo kūrimo!

Dėkojame!

 

Aktyvus Universiteto alumnų rugsėjis [2017-09-29]

GBŠis rugsėjis alumniškame VU gyvenime buvo turiningas. Aiškus tikslas – suburti VU alumnus – ir vasarą sukaupta energija padėjo įsiūbuoti tam tikrus procesus, kurie, tikėkimės, su laiku įgaus pagreitį.
Rugsėjo 1-ąją alumnai buvo kartu su VU bendruomene ir smagia nuotaika pradėjo naujuosius mokslo ir studijų metus. Šia nuotaika galima dar kartą užsikrėsti pažiūrėjus video filmuką apie rugsėjo 1-ąją VU.

Skaityti daugiau...

GMF ir TSPMI alumnai dalijo karjeros patarimus studentams [2016-12-06]

GMF 0190

Lapkričio mėnesį Gamtos mokslų fakultete (GMF) ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (TSPMI) vyko karjeros renginių savaitės studentams. Viena iš iniciatyvų – „Karjeros istorijos iš pirmų lūpų“  – susitikimas su alumnais.

Alumnai dalijosi savo sėkmės istorijomis, pasakojo, kaip klostėsi jų profesinis gyvenimas baigus studijas – su kokiomis kliūtimis susidūrė, kaip jas įveikė, atskleidė, ką šiandien darytų kitaip. Absolventai geriau nei tėvai, draugai ar dėstytojai supranta dabartinių studentų lūkesčius ir nuogąstavimus, todėl gali geriausiai patarti karjeros klausimais.

Skaityti daugiau...

Per Vėlines Filologijos fakulteto alumnai pagerbė iškeliavusius amžinybėn [2016-11-04]

14889899 10210985166846453 8944357820890731359 o

Per Visų Šventųjų dieną ir Vėlines Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto alumnai aplankė Antakalnio, Bernardinų, Rasų ir Šeškinės kapines Vilniuje. Jie uždegė žvakes ant Vilniaus universiteto alumnų ir dėstytojų, filologų ir kitų specialybių humanitarų, rašytojų, filosofų, kultūros veikėjų kapų. Taip jie pagerbė ne tik universitetui, bet ir Vilniui bei Lietuvos kultūrai nusipelniusių žmonių atminimą.

Skaityti daugiau...

Aktyvią veiklą pradėjo VU KHF Alumni draugija [2016-11-04]

 MG 9619

Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto (VU KHF) bendruomenę šiais metais papildžiusi VU KHF Alumni draugija sukvietė fakulteto alumnus į Kontaktų vakarą. Apsilankymas Kontaktų vakare jo dalyviams buvo ne tik puiki proga atnaujinti senas ir atrasti naujas pažintis, kartu prisiminti studijų metus, bet ir susipažinti su aktyvią veiklą pradedančia VU KHF Alumni draugija, kuri pasiryžusi suvienyti skirtingas VU KHF absolventų kartas.

2016 m. spalio 21 d. vakarą VU KHF šurmuliavo alumnai: į Alumni draugijos kvietimą atsiliepė ir į Kontaktų vakarą atvyko daugiau nei 70 VU KHF absolventų. Kontaktų vakaro dalyviai pirmiausia turėjo galimybę susipažinti su atsinaujinusiu VU KHF kompleksu – įdomią ir daug prisiminimų sukėlusią ekskursiją po daugeliui jau primirštus arba studijų metais net nematytus jaukius bei paslaptingus fakulteto kampelius vedė VU KHF administratorė Inga Vaitkevičiūtė.

Skaityti daugiau...

CHF alumnai stiprina bendradarbiavimą su fakultetu ir kitomis alumnų draugijomis [2016-10-21]

22016 m. spalio 6 d. vyko visuotinis Chemijos fakulteto Alumni draugijos rudens susitikimas.

Vykdančioji direktorė dr. Aleksandra Prichodko džiaugėsi aktyviu narių dalyvavimu ir tuo, kad į draugijos veiklą nuolat įsitraukia nauji absolventai. Ji informavo susirinkusiuosius apie sėkmingą draugijos įregistravimą ir per neilgą jos gyvavimo laikotarpį (draugija įsteigta 2016 m. balandžio 21 d.) jau nuveiktus darbus. Vienas iš jų – pradėta tradicija draugijos atstovui sveikinti absolventus diplomų teikimo šventėje. Be to, draugija teikė konsultacinę pagalbą ir kitiems – Gamtos mokslų fakulteto absolventų iniciatyvinei grupei, kuri tikisi artimiausiu metu įkurti ir savo alumnų draugiją.

Draugijos ateities planus pristatė tarybos pirmininkas prof. habil. dr. Valdas Laurinavičius. Numatoma rengti diskusijas su absolventais, dirbančiais mokslo, verslo ir pedagogikos srityse, į jas įtraukti fakulteto administraciją ir studentų atstovus, skelbti įvairių fakulteto kursų istorijas leidiniuose arba draugijos interneto tinklalapyje, organizuoti nariams ekskursijas.

Skaityti daugiau...

Rudenį MIF Alumni draugija pasitinka atsinaujinusi [2016-10-10]

Spalio 1–2 d. vyko tradicinis Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) Alumni draugijos rudens susitikimas.

Poilsiavietėje prie Ungurio ežero susirinkę MIF absolventai ne tik grybavo ir džiaugėsi vienas kito kompanija, bet ir atliko savo pareigą – išrinko naują draugijos valdybą, kuri ateinančius trejus metus rūpinsis sklandžiu draugijos veikimu.

Valdybos nariais tapo MIF dekanas Gediminas Stepanauskas, absolventai Ričardas Kudžma, Elmundas Žalys, Giedrius Brazdauskas, Virginija Kikienė ir Irmantas Mikulėnas. Valdybos pirmininku perrinktas mokslininkas ir diplomatas Rimantas Morkvėnas.

Draugija planuoja išlaikyti ir tęsti turimas tradicijas. Daug dėmesio numatoma skirti veiklos grupių, į kurias siekiama įtraukti daugumą draugijos narių, aprašui ir atsakomybėms. Taip siekiama sudaryti sąlygas visiems geriausiai realizuoti save draugijos veikloje.

Skaityti daugiau...

Ekonomikos fakulteto alumnai ir studentai viešėjo Strasbūre [2016-09-20]

VU EF Alumni Europos Parlamente

Rugsėjo 13 d. Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto (VU EF) Alumni draugijos nariai ir studentai lankėsi Europos Parlamente (EP) Strasbūre. Vienas draugijos tikslų – skatinti studentus, todėl į šią kelionę pakviestos trys naujosios EF alumnės, VU EF Alumni draugijos inicijuoto geriausių baigiamųjų bakalauro darbų konkurso nugalėtojos Gertrūda Radžiūnaitė, Gintarė Keršytė ir Gintarė Šedytė.

VU EF delegaciją Strasbūre pasitiko EF Alumni draugijos tarybos pirmininkas, europarlamentaras Petras Auštrevičius. Jis papasakojo apie darbo EP subtilybes, parlamentarų indėlį į Europos Sąjungos plėtrą, Lietuvos vaidmenį Europos politikoje, noriai diskutavo ir atsakė į svečių klausimus. Po susitikimo su politiku EF bendruomenės nariai dalyvavo plenariniame posėdyje.

Skaityti daugiau...

VU įvyko pirmasis Lietuvoje alumnų festivalis [2016-06-12]

Alumnu fesivalis 160611 0001Birželio 10–12 dienomis Vilniaus universitete (VU) vyko pirmasis Alumnų festivalis. Jo metu absolventai maloniai buvo kviečiami grįžti į savo Alma Mater.

Birželio 10 d.  alumnai galėjo dalyvauti ekskursijose po centrinių rūmų architektūrinį ansamblį, biblioteką, Kauno humanitarinį fakultetą, naujai atidarytus Jungtinį gyvybės mokslų centrą (JGMC), Nacionalinį fizinių ir technologijos mokslų centrą (NFTMC), sudalyvauti žinių, vaizdo ir muzikos seanse „Nuo žemės žvaigždžių link" planetariume.

Birželio 11 d. veiksmas kėlėsi į VU Botanikos sodą Kairėnuose, kuriame kiekvienas galėjo atrasti dominančią veiklą. Iniciatyvas absolventams ir jų šeimos nariams skirtingose zonose organizavo neakademiniai VU padaliniai: Sveikatos ir sporto, Kultūros, Psichologinio konsultavimo ir mokymų centrai, Žygeivių, Kendo klubai, Fizikos fakulteto studentų mokslinė draugija. Su VU rektoriumi prof. Artūru Žukausku ir kitais garbingais svečiais (Ingrida Šimonyte, prof. Rimandu Jankausku, doc. Kristupu Saboliu, Andriumi Uždanavičiumi) alumnai aptarė universiteto pokyčius ir ateities perspektyvas diskusijoje „XXI a. universiteto vieta ir reikšmė" (moderatorius A. Varanauskas), susipažino su Vilniaus universiteto fondu. Dieną papuošė VU pučiamųjų instrumentų orkestro „Oktava“ koncertas. 

Birželio 12 dieną festivalį užbaigė šv. Mišios už VU absolventus.

Visą festivalio laikotarpį absolventai galėjo nemokamai lankytis architektūriniame ansamblyje, pasigrožėti Vilniaus senamiesčio panorama iš šv. Jonų bažnyčios varpinės.

Naujai įkurtai KHF Alumni draugijai rūpės ir studijų lygis [2016-05-05]

khf alumniKauno humanitarinio fakulteto bendruomenę nuo 2016 m. gegužės 5 d. oficialiai papildė VU KHF Alumni draugija.

Draugijos steigėjai – buvę fakulteto ir jo Studentų atstovybės aktyvistai: AB „Energijos skirstymo operatorius“ procesų vystymo vadovas Edgaras Balaika, UAB „Rödl & Partner“ Vidaus mokesčių skyriaus vadovas Algirdas Kviklys, UAB „Dehidra“ pirkimų ir logistikos vadovas Tadas Žirgulis, VU KHF Studijų skyriaus duomenų bazių administratorė Raminta Žemaitytė, LHM įmonių grupės vadovas Laurynas Mitkus, ACME įmonių grupės direktorius Tomas Palšis, UAB „Dautera“ bendrasavininkis ir direktorius Giedrius Romeika, VU KHF prodekanas infrastruktūrai ir plėtrai doc. dr. Saulius Masteika.

Tarp dešimties steigėjų – ir VU KHF dekanas doc. dr. Kęstutis Driaunys, pusę savo gyvenimo susijęs su fakultetu, kuriame 1999 m. tapo verslo administravimo ir vadybos bakalauru, 2001 m. – vadybos ir verslo administravimo magistru, o 2006 m. – fizinių mokslų (informatikos) daktaru. Kaip sako jis pats, per dvidešimt metų čia sutiko labai daug įdomių, pažangiai mąstančių, kūrybiškų žmonių, visų jų labai pasiilgo ir labai nori juos suburti į darnią, aktyvią bendruomenę, kuri, nuolat bendradarbiaudama ir tobulėdama, prisidėtų ir prie VU KHF įvaizdžio formavimo, ir prie jo veiklų tobulinimo bei plėtros.

 

Skaityti daugiau...

Įkurta Chemijos fakulteto Alumni draugija [2016-05-02]

1

 
2016 m. balandžio 21 d. VU Chemijos fakulteto prof. Kazio Daukšo auditorijoje vykusiame fakulteto absolventų susirinkime buvo įsteigta Vilniaus universiteto Chemijos fakulteto Alumni draugija. Susirinkimo metu patvirtinti draugijos įstatai ir išrinkta vadovybė.

Draugijos vykdančiąja direktore išrinkta Aleksandra Prichodko, tarybos pirmininku – prof. habil. dr. Valdas Laurinavičius. Į tarybą išrinkti Neringa Čiukšienė, Aivaras Kareiva, Rima Mačiunienė, Ričardas Makuška, Vitalius Škaržinskas, Aušra Šablinskienė, Gintautas Šironas, Pranas Ušinskas.

 

 

MIF Absolventų susitikime – netikėtas šachmatų mačas su prof. V. Landsbergiu [2016-04-27]

VL pas Alumni 2

Š. m. balandžio 23 d. Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultete įvyko tradicinis metinis jo absolventų susitikimas. Tokius susitikimus kiekvieną pavasarį organizuoja fakulteto Alumni draugija, kaskart pasikviesdama į svečius kokią nors iškilią asmenybę. Šįkart į renginį atvyko pirmasis atkurtos Lietuvos vadovas profesorius Vytautas Landsbergis. Svečias įdomiai papasakojo apie Atgimimo įvykius, Nepriklausomybės paskelbimą ir atkaklias pastangas, siekiant atkurti tikrą, visų pripažintą valstybę. Profesorius mielai atsakinėjo į gausius auditorijos klausimus, be kita ko, originaliai ir taikliai apibūdindamas šių dienų pasaulio geopolitinę padėtį. Renginio pabaigoje svečias dar sutiko sužaisti improvizuotą šachmatų partiją su dideliu šio žaidimo entuziastu docentu Ričardu Kudžma. Susitikimo dalyvius pasveikino ir apie fakulteto naujienas trumpai papasakojo dekanas profesorius Gediminas Stepanauskas. Alumni atstovai įteikė draugijos finansuojamą vardinę Jono Kubiliaus stipendiją šių metų aktyviausiam fakulteto studentui Emiliui Armonui.

 ffffff

 

 

 

ES ambasadoriaus V. Ušacko paskaita: kintanti pasaulio tvarka, Lietuva ir užsienio politikos iššūkiai [2016-03-30]

V. Usacko paskaita diskusija 04 04 15 val. TSPMI

Balandžio 4 d., pirmadienį, 15 val. TSPMI 304 auditorijoje vyks atvira ES ambasadoriaus ir VU alumno Vygaudo Ušacko paskaita-diskusija tema „Konfliktai Ukrainoje, Sirijoje; Rusija, ES ir Lietuva – kas toliau?”

„Laisva Lietuva atvirame ir tarpusavyje susijusiame globaliame pasaulyje. Pasaulyje, kurio tvarka kinta. Ji tampa vis mažiau prognozuojama. Teroro išpuoliai, konfliktai Sirijoje ir Ukrainoje, Rusijos kaimynystė ir mes viso to kontekste. Tarp šalių išnyksta ir kyla sienos, Europą drebina gyventojų migracija ir vis daugiau išbandymų tenka mūsų vienybei ir solidarumui. Kas už viso to slypi? Kokių poslinkių užsienio politikoje tikėtis ateityje? Ką gali diplomatai ir ką galime mes – Lietuva – globaliame ir tarpusavyje susijusiame pasaulyje? Visa tai svarbu kuo aiškiau ir objektyviau suprasti. Ypač tiems, kurie ateityje neš atsakomybę už mūsų valstybę ir jos ateitį", - pažymi pasirinktos temos aktualumą Vygaudas Ušackas.

 

Skaityti daugiau...