Renginiai RSS

GMF ir TSPMI alumnai dalijo karjeros patarimus studentams [2016-12-06]

GMF 0190

Lapkričio mėnesį Gamtos mokslų fakultete (GMF) ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (TSPMI) vyko karjeros renginių savaitės studentams. Viena iš iniciatyvų – „Karjeros istorijos iš pirmų lūpų“  – susitikimas su alumnais.

Alumnai dalijosi savo sėkmės istorijomis, pasakojo, kaip klostėsi jų profesinis gyvenimas baigus studijas – su kokiomis kliūtimis susidūrė, kaip jas įveikė, atskleidė, ką šiandien darytų kitaip. Absolventai geriau nei tėvai, draugai ar dėstytojai supranta dabartinių studentų lūkesčius ir nuogąstavimus, todėl gali geriausiai patarti karjeros klausimais.

Skaityti daugiau...

Per Vėlines Filologijos fakulteto alumnai pagerbė iškeliavusius amžinybėn [2016-11-04]

14889899 10210985166846453 8944357820890731359 o

Per Visų Šventųjų dieną ir Vėlines Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto alumnai aplankė Antakalnio, Bernardinų, Rasų ir Šeškinės kapines Vilniuje. Jie uždegė žvakes ant Vilniaus universiteto alumnų ir dėstytojų, filologų ir kitų specialybių humanitarų, rašytojų, filosofų, kultūros veikėjų kapų. Taip jie pagerbė ne tik universitetui, bet ir Vilniui bei Lietuvos kultūrai nusipelniusių žmonių atminimą.

Skaityti daugiau...

Aktyvią veiklą pradėjo VU KHF Alumni draugija [2016-11-04]

 MG 9619

Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto (VU KHF) bendruomenę šiais metais papildžiusi VU KHF Alumni draugija sukvietė fakulteto alumnus į Kontaktų vakarą. Apsilankymas Kontaktų vakare jo dalyviams buvo ne tik puiki proga atnaujinti senas ir atrasti naujas pažintis, kartu prisiminti studijų metus, bet ir susipažinti su aktyvią veiklą pradedančia VU KHF Alumni draugija, kuri pasiryžusi suvienyti skirtingas VU KHF absolventų kartas.

2016 m. spalio 21 d. vakarą VU KHF šurmuliavo alumnai: į Alumni draugijos kvietimą atsiliepė ir į Kontaktų vakarą atvyko daugiau nei 70 VU KHF absolventų. Kontaktų vakaro dalyviai pirmiausia turėjo galimybę susipažinti su atsinaujinusiu VU KHF kompleksu – įdomią ir daug prisiminimų sukėlusią ekskursiją po daugeliui jau primirštus arba studijų metais net nematytus jaukius bei paslaptingus fakulteto kampelius vedė VU KHF administratorė Inga Vaitkevičiūtė.

Skaityti daugiau...

CHF alumnai stiprina bendradarbiavimą su fakultetu ir kitomis alumnų draugijomis [2016-10-21]

22016 m. spalio 6 d. vyko visuotinis Chemijos fakulteto Alumni draugijos rudens susitikimas.

Vykdančioji direktorė dr. Aleksandra Prichodko džiaugėsi aktyviu narių dalyvavimu ir tuo, kad į draugijos veiklą nuolat įsitraukia nauji absolventai. Ji informavo susirinkusiuosius apie sėkmingą draugijos įregistravimą ir per neilgą jos gyvavimo laikotarpį (draugija įsteigta 2016 m. balandžio 21 d.) jau nuveiktus darbus. Vienas iš jų – pradėta tradicija draugijos atstovui sveikinti absolventus diplomų teikimo šventėje. Be to, draugija teikė konsultacinę pagalbą ir kitiems – Gamtos mokslų fakulteto absolventų iniciatyvinei grupei, kuri tikisi artimiausiu metu įkurti ir savo alumnų draugiją.

Draugijos ateities planus pristatė tarybos pirmininkas prof. habil. dr. Valdas Laurinavičius. Numatoma rengti diskusijas su absolventais, dirbančiais mokslo, verslo ir pedagogikos srityse, į jas įtraukti fakulteto administraciją ir studentų atstovus, skelbti įvairių fakulteto kursų istorijas leidiniuose arba draugijos interneto tinklalapyje, organizuoti nariams ekskursijas.

Skaityti daugiau...

Rudenį MIF Alumni draugija pasitinka atsinaujinusi [2016-10-10]

Spalio 1–2 d. vyko tradicinis Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) Alumni draugijos rudens susitikimas.

Poilsiavietėje prie Ungurio ežero susirinkę MIF absolventai ne tik grybavo ir džiaugėsi vienas kito kompanija, bet ir atliko savo pareigą – išrinko naują draugijos valdybą, kuri ateinančius trejus metus rūpinsis sklandžiu draugijos veikimu.

Valdybos nariais tapo MIF dekanas Gediminas Stepanauskas, absolventai Ričardas Kudžma, Elmundas Žalys, Giedrius Brazdauskas, Virginija Kikienė ir Irmantas Mikulėnas. Valdybos pirmininku perrinktas mokslininkas ir diplomatas Rimantas Morkvėnas.

Draugija planuoja išlaikyti ir tęsti turimas tradicijas. Daug dėmesio numatoma skirti veiklos grupių, į kurias siekiama įtraukti daugumą draugijos narių, aprašui ir atsakomybėms. Taip siekiama sudaryti sąlygas visiems geriausiai realizuoti save draugijos veikloje.

Skaityti daugiau...

Ekonomikos fakulteto alumnai ir studentai viešėjo Strasbūre [2016-09-20]

VU EF Alumni Europos Parlamente

Rugsėjo 13 d. Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto (VU EF) Alumni draugijos nariai ir studentai lankėsi Europos Parlamente (EP) Strasbūre. Vienas draugijos tikslų – skatinti studentus, todėl į šią kelionę pakviestos trys naujosios EF alumnės, VU EF Alumni draugijos inicijuoto geriausių baigiamųjų bakalauro darbų konkurso nugalėtojos Gertrūda Radžiūnaitė, Gintarė Keršytė ir Gintarė Šedytė.

VU EF delegaciją Strasbūre pasitiko EF Alumni draugijos tarybos pirmininkas, europarlamentaras Petras Auštrevičius. Jis papasakojo apie darbo EP subtilybes, parlamentarų indėlį į Europos Sąjungos plėtrą, Lietuvos vaidmenį Europos politikoje, noriai diskutavo ir atsakė į svečių klausimus. Po susitikimo su politiku EF bendruomenės nariai dalyvavo plenariniame posėdyje.

Skaityti daugiau...

VU įvyko pirmasis Lietuvoje alumnų festivalis [2016-06-12]

Alumnu fesivalis 160611 0001Birželio 10–12 dienomis Vilniaus universitete (VU) vyko pirmasis Alumnų festivalis. Jo metu absolventai maloniai buvo kviečiami grįžti į savo Alma Mater.

Birželio 10 d.  alumnai galėjo dalyvauti ekskursijose po centrinių rūmų architektūrinį ansamblį, biblioteką, Kauno humanitarinį fakultetą, naujai atidarytus Jungtinį gyvybės mokslų centrą (JGMC), Nacionalinį fizinių ir technologijos mokslų centrą (NFTMC), sudalyvauti žinių, vaizdo ir muzikos seanse „Nuo žemės žvaigždžių link" planetariume.

Birželio 11 d. veiksmas kėlėsi į VU Botanikos sodą Kairėnuose, kuriame kiekvienas galėjo atrasti dominančią veiklą. Iniciatyvas absolventams ir jų šeimos nariams skirtingose zonose organizavo neakademiniai VU padaliniai: Sveikatos ir sporto, Kultūros, Psichologinio konsultavimo ir mokymų centrai, Žygeivių, Kendo klubai, Fizikos fakulteto studentų mokslinė draugija. Su VU rektoriumi prof. Artūru Žukausku ir kitais garbingais svečiais (Ingrida Šimonyte, prof. Rimandu Jankausku, doc. Kristupu Saboliu, Andriumi Uždanavičiumi) alumnai aptarė universiteto pokyčius ir ateities perspektyvas diskusijoje „XXI a. universiteto vieta ir reikšmė" (moderatorius A. Varanauskas), susipažino su Vilniaus universiteto fondu. Dieną papuošė VU pučiamųjų instrumentų orkestro „Oktava“ koncertas. 

Birželio 12 dieną festivalį užbaigė šv. Mišios už VU absolventus.

Visą festivalio laikotarpį absolventai galėjo nemokamai lankytis architektūriniame ansamblyje, pasigrožėti Vilniaus senamiesčio panorama iš šv. Jonų bažnyčios varpinės.

Naujai įkurtai KHF Alumni draugijai rūpės ir studijų lygis [2016-05-05]

khf alumniKauno humanitarinio fakulteto bendruomenę nuo 2016 m. gegužės 5 d. oficialiai papildė VU KHF Alumni draugija.

Draugijos steigėjai – buvę fakulteto ir jo Studentų atstovybės aktyvistai: AB „Energijos skirstymo operatorius“ procesų vystymo vadovas Edgaras Balaika, UAB „Rödl & Partner“ Vidaus mokesčių skyriaus vadovas Algirdas Kviklys, UAB „Dehidra“ pirkimų ir logistikos vadovas Tadas Žirgulis, VU KHF Studijų skyriaus duomenų bazių administratorė Raminta Žemaitytė, LHM įmonių grupės vadovas Laurynas Mitkus, ACME įmonių grupės direktorius Tomas Palšis, UAB „Dautera“ bendrasavininkis ir direktorius Giedrius Romeika, VU KHF prodekanas infrastruktūrai ir plėtrai doc. dr. Saulius Masteika.

Tarp dešimties steigėjų – ir VU KHF dekanas doc. dr. Kęstutis Driaunys, pusę savo gyvenimo susijęs su fakultetu, kuriame 1999 m. tapo verslo administravimo ir vadybos bakalauru, 2001 m. – vadybos ir verslo administravimo magistru, o 2006 m. – fizinių mokslų (informatikos) daktaru. Kaip sako jis pats, per dvidešimt metų čia sutiko labai daug įdomių, pažangiai mąstančių, kūrybiškų žmonių, visų jų labai pasiilgo ir labai nori juos suburti į darnią, aktyvią bendruomenę, kuri, nuolat bendradarbiaudama ir tobulėdama, prisidėtų ir prie VU KHF įvaizdžio formavimo, ir prie jo veiklų tobulinimo bei plėtros.

 

Skaityti daugiau...

Įkurta Chemijos fakulteto Alumni draugija [2016-05-02]

1

 
2016 m. balandžio 21 d. VU Chemijos fakulteto prof. Kazio Daukšo auditorijoje vykusiame fakulteto absolventų susirinkime buvo įsteigta Vilniaus universiteto Chemijos fakulteto Alumni draugija. Susirinkimo metu patvirtinti draugijos įstatai ir išrinkta vadovybė.

Draugijos vykdančiąja direktore išrinkta Aleksandra Prichodko, tarybos pirmininku – prof. habil. dr. Valdas Laurinavičius. Į tarybą išrinkti Neringa Čiukšienė, Aivaras Kareiva, Rima Mačiunienė, Ričardas Makuška, Vitalius Škaržinskas, Aušra Šablinskienė, Gintautas Šironas, Pranas Ušinskas.

 

 

MIF Absolventų susitikime – netikėtas šachmatų mačas su prof. V. Landsbergiu [2016-04-27]

VL pas Alumni 2

Š. m. balandžio 23 d. Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultete įvyko tradicinis metinis jo absolventų susitikimas. Tokius susitikimus kiekvieną pavasarį organizuoja fakulteto Alumni draugija, kaskart pasikviesdama į svečius kokią nors iškilią asmenybę. Šįkart į renginį atvyko pirmasis atkurtos Lietuvos vadovas profesorius Vytautas Landsbergis. Svečias įdomiai papasakojo apie Atgimimo įvykius, Nepriklausomybės paskelbimą ir atkaklias pastangas, siekiant atkurti tikrą, visų pripažintą valstybę. Profesorius mielai atsakinėjo į gausius auditorijos klausimus, be kita ko, originaliai ir taikliai apibūdindamas šių dienų pasaulio geopolitinę padėtį. Renginio pabaigoje svečias dar sutiko sužaisti improvizuotą šachmatų partiją su dideliu šio žaidimo entuziastu docentu Ričardu Kudžma. Susitikimo dalyvius pasveikino ir apie fakulteto naujienas trumpai papasakojo dekanas profesorius Gediminas Stepanauskas. Alumni atstovai įteikė draugijos finansuojamą vardinę Jono Kubiliaus stipendiją šių metų aktyviausiam fakulteto studentui Emiliui Armonui.

 ffffff

 

 

 

ES ambasadoriaus V. Ušacko paskaita: kintanti pasaulio tvarka, Lietuva ir užsienio politikos iššūkiai [2016-03-30]

V. Usacko paskaita diskusija 04 04 15 val. TSPMI

Balandžio 4 d., pirmadienį, 15 val. TSPMI 304 auditorijoje vyks atvira ES ambasadoriaus ir VU alumno Vygaudo Ušacko paskaita-diskusija tema „Konfliktai Ukrainoje, Sirijoje; Rusija, ES ir Lietuva – kas toliau?”

„Laisva Lietuva atvirame ir tarpusavyje susijusiame globaliame pasaulyje. Pasaulyje, kurio tvarka kinta. Ji tampa vis mažiau prognozuojama. Teroro išpuoliai, konfliktai Sirijoje ir Ukrainoje, Rusijos kaimynystė ir mes viso to kontekste. Tarp šalių išnyksta ir kyla sienos, Europą drebina gyventojų migracija ir vis daugiau išbandymų tenka mūsų vienybei ir solidarumui. Kas už viso to slypi? Kokių poslinkių užsienio politikoje tikėtis ateityje? Ką gali diplomatai ir ką galime mes – Lietuva – globaliame ir tarpusavyje susijusiame pasaulyje? Visa tai svarbu kuo aiškiau ir objektyviau suprasti. Ypač tiems, kurie ateityje neš atsakomybę už mūsų valstybę ir jos ateitį", - pažymi pasirinktos temos aktualumą Vygaudas Ušackas.

 

Skaityti daugiau...

Buvę VU studentų lyderiai sugrįžo į universitetą [2015-11-24]

Alumnai VULapkričio 19 d. Vilniaus universiteto Senato salėje buvę universiteto studentų savivaldos organizacijų vadovai – Studentų savivaldos Alumni draugijos nariai – dalyvavo kasmetiniame visuotiniame susirinkime.

Jis pradėtas studentų  himnu „Gaudeamus“. Susirinkusiuosius pasveikino Studentų atstovybės prezidentas Andrius Uždanavičius ir VU vicerektorius prof. Rimantas Jankauskas. Jie teigė vertinantys draugijos narių indėlį į tai, kad studentų balsas vis plačiau girdimas, ir akcentavo draugijos reikšmę universiteto bendruomenės gyvenime.

Susirinkime buvo išsamiai pristatyta metinė draugijos veikla, priimti nauji nariai. Jiems simboliškai įteikti paauksuoti draugijos ženkliukai. Prisimintas dar 2010 m. inicijuotas projektas „Alumnų arka“. Perrinkta draugijos vadovybė – tarybos pirmininku liko UAB „VKS Reklama“ direktorius Saulius Povilaitis, valdybos pirmininku – teisininkas Artūras Macijauskas, etikos ir revizijos komisijai vadovauti išrinktas taip pat teisininkas Nerijus Cicilionis.

Skaityti daugiau...

Birželio 26-oji – VU ALUMNŲ DIENA! [2015-06-18]

Birželio 26-oji – VU ALUMNŲ DIENA!Mieli alumnai,

Kviečiame sugrįžti į savąją Alma Mater ir prisiminti gražiausias universitete praleistas akimirkas, susigrąžinti studentiškas dienas ir senus draugus. Tai puiki proga ne tik susitikti su kurso draugais, bet ir pasivaikščioti po universiteto architektūrinio ansamblio kiemelius, atgaivinti prisiminimus, pasigrožėti senamiesčio panorama iš Šv. Jonų bažnyčios varpinės, apžiūrėti bibliotekos istorines P. Smuglevičiaus ir Baltąją sales, pasivaikščioti po Botanikos sodą Kairėnuose.

Šią dieną universiteto alumnams įėjimas nemokamas. Pakaks parodyti VU baigimo diplomo kopiją.

JŪS TAIP PAT LABAI LAUKIAMI IŠKILMINGOJE VU STUDIJŲ METŲ PABAIGOS ŠVENTĖJE FINIS ANNI ACADEMICI, KURI VYKS BIRŽELIO 26 D. (PENKTADIENĮ) 14.00 VAL. ŠV. JONŲ BAŽNYČIOJE.

VU alumnų bendruomenės nariai – sugrįžkite, domėkitės, junkitės!

JŪSŲ ALMA MATER VILNENSIS

Birželio 27-oji – VU ALUMNI DIENA! [2014-06-10]

Kvietimas VU alumni diena 2014Mieli absolventai,

Šią dieną kviečiame Jus praleisti Vilniaus universitete, aplankyti universiteto architektūrinio ansamblio kiemelius, pasigrožėti senamiesčio panorama iš Šv. Jonų bažnyčios varpinės, apžiūrėti bibliotekos istorines Baltąją ir J. Lelevelio sales, Botanikos sodą Kairėnuose.

MALONIAI KVIEČIAME JUS IR Į IŠKILMINGĄ VILNIAUS UNIVERSITETO STUDIJŲ METŲ PABAIGOS ŠVENTĘ FINIS SEMESTRI, KURI VYKS Š. M. BIRŽELIO 27 D. (PENKTADIENĮ) 15.00 VAL. ŠV. JONŲ BAŽNYČIOJE.

Alumni diena, praleista senuosiuose rūmuose – puiki proga ne tik susitikti su kurso draugais, bet ir užmegzti naujas pažintis, atnaujinti senąsias besigrožint Vilniaus panorama, vaikštant po kiemelius ir gražiąsias sales.

Jūsų bilietas – Vilniaus universiteto baigimo diplomo kopija, kurią pakaks parodyti darbuotojams.

Maloniai kviečiame jungtis prie universiteto alumnų bendruomenės. Būti VU alumnu – verta!

JŪSŲ VILNIAUS UNIVERSITETAS

Vilniaus universiteto absolventus subūrė Alumnų popietė '2012 [2012-06-13]

Susitikimo akimirka (V. Jadzgevičiaus nuotr.)Saulėtą birželio penktadienį (birželio 8 d.) įvairių laidų Vilniaus universiteto alumnai jau ketvirtą kartą sugrįžo į gimtąją Alma Mater. Alumnų popietė ‘2012 tradiciškai pakvietė absolventus susitikti su buvusiais studijų draugais, pasivaikščioti dar studijų metais pramintais takais po universiteto centrinių rūmų ansamblį, istorines bibliotekos sales ir pasikelti į 65 metrų aukštyje esančią restauruotą Šv. Jonų bažnyčios varpinę.

Po ekskursijos alumnai sugužėjo į universiteto kavinę, kur jų laukė malonus siurprizas. Vilniaus universiteto himno „Gaudeamus igitur“ žodžiais į susirinkusiuosius kreipėsi renginyje rektorių turėjęs pavaduoti akademinių reikalų prorektorius Juozas Galginaitis, tačiau po kelių minučių atvyko ir pats jo magnificencija rektorius Benediktas Juodka. Abu džiaugėsi galėdami pristatyti naujausius pasikeitimus universitete ir pasididžiuoti savo auklėtiniais – Vilniaus universiteto alumnais, kurie visada yra kelrodis tobulėjimo kelyje.

Skaityti daugiau...

Alumnų sąskrydis 2011 [2011-06-06]

Taiklumo rungtis. VU Alumnų sąskrydis 2011. V. Naujiko nuotr.VU alumnų sąskrydis 2011: alumnų rinktinė čempionatui pasiruošusi!

Birželio 4 d. Vilniaus universitete šurmuliavo trečiasis VU alumnų sąskrydis. VU alumnai visą dieną gyveno krepšiniu ir ruošėsi lemtingoms 2011 m. Europos vyrų krepšinio čempionato kovoms. Vilniaus universiteto Botanikos sode Kairėnuose buvo surengta VU alumnų rinktinės pasirengimo čempionatui stovykla.

Po vyriausiojo VU trenerio, rektoriaus akad. Benedikto Juodkos prakalbos visi susirinkusieji tapo istorinio įvykio liudininkais. Skambant „Gaudeamus“ pirmą kartą į dangų kilo Vilniaus universiteto ALUMNI vėliava. Ji, pasak VU studentų savivaldos Alumni draugijos pirmininko Sauliaus Povilaičio, simbolizuoja VU alumnų ir visos akademinės bendruomenės vienybę.

Skaityti daugiau...

Alumnų sąskrydis 2010 [2010-06-14]

Alumnų sąskrydis 2010-DiskusijaApie globalizacijos tėvą kunigaikštį Gediminą, „Inkaro“ kaliošus ir neišnykusią lietuvių kalbą

Ką iš tiesų žinome apie globalizaciją? Tai nauja kultūra ar visgi tik dar viena utopija? O gal tai naujasis pasaulinis karas, kurio Lietuvai reikia saugotis kaip maro? Tokia intelektualinė provokacija birželio 12 d. pasitiko VU Botanikos sode Kairėnuose vykusio antrojo Alumnų sąskrydžio dalyvius. Savo įžvalgomis apie globalizacijos grėsmes ir naudą dalinosi istorikas doc. Arvydas Anušauskas, politologas doc. Egdūnas Račius, filologas dr. Antanas Smetona ir filosofas dr. Kęstas Kirtiklis. Diskusijoje „Nesinoptinės prognozės. Globalizacija – kultūra, utopija ar naujas pasaulinis (rezistencinis) karas?“ iškelta ne viena įdomi idėja.

Doc. E. Račiaus manymu svarbu skirti tikrą globalizacijos reiškinį ir globalizaciją kaip madą. „Kalbant apie kultūrą, teatras šiai dienai jau yra globalus – galima vykti į spektaklius Londone, Paryžiuje, tačiau lietuviai to nedaro. Tai yra mūsų pasirinkimas. Ar man gerai savo kaime gerti prastą lietuvišką alų ir nenorėti kito ar norėti kito alaus, jo ieškoti ir kartu ką nors sužinoti?“ – svarstė docentas.

Skaityti daugiau...

Alumnų sąskrydis 2009 [2009-06-27]

Pirmasis VU Alumnų sąskrydis (V. Naujiko nuotr.)Pirmasis Vilniaus universiteto alumnų sąskrydis istorijoje!

Birželio 27 d., šeštadienį, pirmą kartą Vilniaus universiteto istorijoje vyko visų VU alumnų sąskrydis! Universitetas pakvietė visus savo alumnus grįžti į senąją Alma Mater ir visą dieną praleisti kartu su savo kurso draugais, aplankyti senuosius universiteto rūmus ir Botanikos sodą Kairėnuose, kur vyko pagrindinė šventės programa ir iškyla.

Nors rytas buvo pilkas, atskubėjusiems pasimatyti su draugais neteko nusivilti – popietė išties buvo saulėta ir kaitri. Po visą Botanikos sodą pasklidusius VU alumnus iš minios išskyrė specialiai sąskrydžiui pagaminti lipdukai su užrašu „VU – mano universitetas“. Dauguma juos klijavosi tiesiog ant krūtinės (drabužių). Ne vienas vaikštinėjo apsivilkęs ir čia pat įsigytais VU simbolika padabintais marškinėliais.

Skaityti daugiau...