Per Vėlines Filologijos fakulteto alumnai pagerbė iškeliavusius amžinybėn

14889899 10210985166846453 8944357820890731359 o

Per Visų Šventųjų dieną ir Vėlines Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto alumnai aplankė Antakalnio, Bernardinų, Rasų ir Šeškinės kapines Vilniuje. Jie uždegė žvakes ant Vilniaus universiteto alumnų ir dėstytojų, filologų ir kitų specialybių humanitarų, rašytojų, filosofų, kultūros veikėjų kapų. Taip jie pagerbė ne tik universitetui, bet ir Vilniui bei Lietuvos kultūrai nusipelniusių žmonių atminimą.

Akcijos sumanytojas Filologijos fakulteto Alumni draugijos valdybos narys Aleksandras Valentas sakė, kad įspūdžiai prieštaringi: „Lankydamas net ir žymių žmonių kapus pamatai, kad užmarštis ateina labai greitai. Sudėtinga pasakyti – pelnytai ar ne. Bet pati iniciatyva ir idėja, alumnų veiklai suteikianti tam tikro prasmingo turinio, manome, yra gera ir tikslinga ją palaikyti bei plėtoti.“

Jis pridūrė, kad universitete turi būti svarbu ne tik mokslas ar studijos, bet ir bendruomenė. Ir ne tik dabartinė, bet ir „ta, kuri kūrė universiteto istoriją, tradicijas visais laikais – tai pamiršus, abejotinos taptų svajonės apie didingą universiteto ir mūsų fakulteto mokslų ateitį ir studentijos perspektyvas“.

Filologijos fakulteto Alumni draugija vienija fakulteto absolventus, norinčius palaikyti ryšius ir po to, kai baigia studijas. Draugija įkurta 2010 m. Jos tarybos pirmininkas – Daumantas Katinas. Norėdami prisidėti prie draugijos veiklos rašykite el. paštu .

Akcijos nuotraukas galite rasti čia.