GMF ir TSPMI alumnai dalijo karjeros patarimus studentams

GMF 0190

Lapkričio mėnesį Gamtos mokslų fakultete (GMF) ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (TSPMI) vyko karjeros renginių savaitės studentams. Viena iš iniciatyvų – „Karjeros istorijos iš pirmų lūpų“  – susitikimas su alumnais.

Alumnai dalijosi savo sėkmės istorijomis, pasakojo, kaip klostėsi jų profesinis gyvenimas baigus studijas – su kokiomis kliūtimis susidūrė, kaip jas įveikė, atskleidė, ką šiandien darytų kitaip. Absolventai geriau nei tėvai, draugai ar dėstytojai supranta dabartinių studentų lūkesčius ir nuogąstavimus, todėl gali geriausiai patarti karjeros klausimais.

TSPMI vykusiame susitikime dalyvavo Rytų Europos studijų centro (RESC) direktorius Linas Kojala,  Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros direktorė Guoda Lomanaitė, Seimo narys bei RESC Politikos analizės ir tyrimų skyriaus vyresnysis analitikas dr. Laurynas Kasčiūnas ir įmonės „UAB West Logistics“ vadybininkas Sasha Shymchuckas.

GMF renginyje patirtimi dalijosi geografinių informacinių sistemų sprendimų lyderės Baltijos šalyse „HNIT-Baltic“ pardavimo projektų vadovas Algimantas Ramonas, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos vadovė Rūta Baškytė, vyriausioji Hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos hidrologė Janina Brastovickytė, inžinerinių geologinių tyrimų rinkos lyderės UAB „Geotestus“ direktorius dr. Saulius Gadeikis,  VU Kartografijos centro direktorius ir Lietuvos kartografų draugijos pirmininkas prof. Algimantas Česnulevičius.

Tokiais renginiais stiprinimas studentų ir absolventų bendradarbiavimas. Studentai gauna vertingų patarimų ir susipažįsta su potencialiais darbdaviais. Absolventams malonu sugrįžti į savo fakultetą, vertinantį jų pasiekimus, ir dalytis patirtimi bei įžvalgomis su jaunesniais kolegomis.

Karjeros renginių savaites fakultetuose organizavo VU Studijų direkcijos Karjeros ir konsultavimo skyrius.