Įvyko pirmasis Vilniaus universiteto alumnų sąskrydis

Pranešimo iliustracijaBirželio 27 d., šeštadienį, Vilniaus universitetas pakvietė visus savo alumnus grįžti į senąją Alma Mater ir visą dieną praleisti kartu su savo kurso draugais, aplankyti senuosius universiteto rūmus ir Botanikos sodą Kairėnuose, kur vyko pagrindinė šventės programa ir iškyla.

Nors rytas buvo pilkas, atskubėjusiems pasimatyti su draugais neteko nusivilti – popietė išties buvo saulėta ir kaitri. Po visą Botanikos sodą pasklidusius VU alumnus iš minios išskyrė specialiai sąskrydžiui pagaminti lipdukai su užrašu „VU – mano universitetas“. Dauguma juos klijavosi tiesiog ant krūtinės (drabužių). Ne vienas vaikštinėjo apsivilkęs ir čia pat įsigytais VU simbolika padabintais marškinėliais.

Pirmiausia tą dieną alumnus subūrė sąskrydžio atidarymas, kurio metu į absolventus kreipėsi VU rektorius akad. Benediktas Juodka ir Vilniaus universiteto Studentų savivaldos tarybos pirmininkas Saulius Povilaitis. Didelio susidomėjimo sulaukė prof. Alfredo Bumblausko paskaita, kurioje prelegentas sujungė Vilniaus universiteto sukaktį, Lietuvos tūkstantmečio ir krikščioniškojo Mileniumo idėją. Išreikšdamas visų sąskrydžio dalyvių pagarbą ir susižavėjimą rektorius, iškilmingai įpjovęs UAB „Taurakalnis“ dovanotą jubiliejinį tortą su VU 430 ženklu, pirmąjį gabalėlį atriekė prof. A. Bumblauskui.

Po torto dalybų didžiulė Botanikos sodo erdvė virto linksmybių ir žaidimų oaze. Ant „Žaidimų kalvos“ šaškes stumdė, kortom lošė ir domino žaidė tie, kurie neapsvaigo nuo skanaus torto ir saulės kaitros. Kiti ramiai įsitaisę paunksmėje su buvusiais grupės ar kurso draugais dalijosi studentiškais prisiminimais. Treti vaikštinėjo po parką ir gėrėjosi jo žaluma, žydinčiais ir kvepiančiais augalais.

Po visų aktyvių pramogų alumnai dar kartelį sugrįžo į Gamtos muziejų – į Matematikos ir informatikos fakulteto studentų trumpametražių filmų peržiūrą. Žiūrovus sužavėjo studentiškas šmaikštumas ir kūrybingumas.

Vakare visi rinkosi į Piknikų aikštelę, kur vyko smagus sąskrydžio uždarymas. Žaidime „Taip ir ne“ keturios komandos laikė VU istorijos egzaminą. Žinoma, viskas vyko labai linksmai ir vertinama buvo ne balais, o prizais. Vėliau prie laužo skambėjo dainos, linksmos istorijos, pašnekesiai. Besiskirstydami svečiai ne atsisveikino, o tarė „Iki kitų metų!”. Daugelis jų šnekėjo, kad toks renginys galėtų tapti gražia tradicija ir būtų rengiamas kasmet. Taigi nuo šiol paskutinis birželio šeštadienis – VU alumnų susitikimo diena.

Alumnų įspūdžiai apie sąskrydį liko įamžinti haiku poezijoje:

“Gaudeamus igitur!

Sėsk, broli,    

Pabūkim.“

(nepasirašiusio VU alumno haiku)

„Vilniaus siela

Universiteto dvasia

Lietuva – Amžina.“

(nepasirašiusio VU alumno haiku)

Renginio organizatoriai reiškia nuoširdžią padėką už pagalbą UAB „Taurakalniui“, restoranui „AULA“, studentams savanoriams ir visiems prisidėjusiems prie renginio organizavimo ir, žinoma, visiems sąskrydžio dalyviams!

Daugiau nuotraukų čia.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos