VU Komunikacijos fakulteto istorija – nuotraukose ir dokumentuose

Pranešimo iliustracijaKovo 31 d. (trečiadienį) 10.30 val. Komunikacijos fakultete bus atidarytos Fakulteto istorijos ir prof. Levo Vladimirovo parodos.

Parodoje eksponuojamos nuotraukos iš Fakulteto raidos iki 2010 m. Jose įamžinti Fakulteto dėstytojai, administracijos darbuotojai, studentai, socialiniai partneriai, svečiai. Tuo pačiu metu bus atidaryta fotoekspozicija ir prof. L. Vladimirovo auditorijoje, ten pat pateikiami keli įdomūs su profesoriaus tarptautine veikla susiję dokumentai.

Iš buvusių ir esamų Fakulteto darbuotojų parodai buvo surinkta beveik 400 nuotraukų, iš jų atrinkta parodai 90. Nuotraukomis pasipuoš bendrosios Fakulteto patalpos ir keturi mokslo padaliniai – Bibliotekininkystės ir informacijos mokslų institutas, Informacijos ir komunikacijos katedra, Knygotyros ir dokumentotyros institutas, Žurnalistikos institutas.

Komunikacijos fakultetas buvo įkurtas 1991 m. birželio 18 d. Vilniaus universiteto Tarybos nutarimu Bibliotekininkystės, Informacijos sistemų, Knygotyros ir bibliografijos katedrų bei dviejų žurnalistikos – Spaudos ir RTV katedrų pagrindu. Kitais metais Fakultetas minės veiklos dvidešimtmetį. Taigi parodos vaizduose – akimirkos iš įvairių VU laikotarpių, taip pat ir iki fakulteto įkūrimo.

Prof. L. Vladimirovas – vienas žymiausių XX a. Lietuvos knygotyros ir bibliotekininkystės specialistų, mokslininkas ir pedagogas, Jungtinių Tautų bibliotekos direktorius. Profesorius 1948–1964 m. vadovavo Vilniaus universiteto Mokslinei bibliotekai. Vienas didžiausių Vilniaus universiteto bibliotekos, vadovaujamos L. Vladimirovo, rūpesčių buvo susigrąžinti carų į Rusiją iš Lietuvos išvežtas knygas ir muziejines kolekcijas. Profesoriaus dėka buvo grąžinta Lietuvai apie 15-18 tūkstančių retų knygų, tarp jų M. Mažvydo ir M. Daukšos katekizmai.

Parodą galima matyti VU Komunikacijos fakulteto patalpose, Saulėtekio al. 9, I rūmai (II a.) – ji bus nuolatinė fakulteto interjero detalė (ekspozicijos dalis įrengta taip pat Maironio g.7 ir Bernardinų g,11 auditorijose).

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos