Dviems Vilniaus universiteto rektoriams įteikti atminimo ženklai „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“

Pranešimo iliustracijaVilniaus universiteto studentų savivaldos Alumni draugija balandžio 1 d. susitiko su VU rektoriais – buvusiu ilgamečiu rektoriumi akademiku Jonu Kubiliumi ir dabartiniu rektoriumi akademiku Benediktu Juodka. Akademikui J. Kubiliui ši draugija suteikė Vilniaus universiteto studentų savivaldos Alumnų draugijos garbės nario vardą. Abu rektoriai apdovanoti atminimo ženklais „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“.

Vilniaus universiteto studentų savivaldos Alumni draugijos garbės nario vardas suteikiamas už nuopelnus studentų savivaldai draugijos tarybos teikimu, pritarus draugijos visuotiniam susirinkimui.

DSC_9525_smAtminimo ženklai „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“ yra įsteigti kelių autoritetingų visuomeninių organizacijų sutarimu ir skiriami žmonėms, savo darbais reikšmingai prisidėjusiems prie Lietuvos valstybės sostinės Vilniaus kultūros, mokslo, pilietinių bei nacionalinių vertybių kūrimo ir puoselėjimo, už asmeninius ir visuomeninius laimėjimus, reikšmingus visoms šalies bendruomenėms stiprinant jų gyvybingumą ir galimybes, kuriant, ugdant ir formuojant Lietuvos valstybės piliečių gerovę, savimonę, savigarbą, atsakomybę dabarčiai ir pasitikėjimą ateitimi. Ženklai skiriami už ypatingus nuopelnus mūsų šalies valstybingumui, tautinės savimonės skatinimui, Lietuvos laisvės ir nepriklausomybės siekių įgyvendinimui. Šiuo metu komisijai, atstovaujančiai keliolika visuomeninių organizacijų ir suteikiančiai apdovanojimus „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“, vadovauja kunigas Tomas Šernas.

DSC_9518_smStudentų savivaldos Alumi draugijos susirinkime taip pat buvo diskutuojama apie studentų savivaldos raidą universitete, alumnų būrimosi tradiciją, jos ištakas pasaulyje ir Lietuvoje, aptariama šiandieninė alumnų judėjimo situacija Vilniaus universitete ir alumni tradicijos ateities vizija.

Plačiau