Vilniaus universiteto bibliotekoje atidaryta konkurso „Alumnų arka“ ekspozicija

Konkurso „Alumnų arka“ ekspozicija bibliotekaVilniaus universiteto bibliotekoje atidaryta ekspozicija, kurioje demonstruojama 18-iolikos Lietuvos menininkų sukurti Alumnų vardą Vilniaus universitete įprasminantys meno kūrinių projektai. Šiai idėjai realizuoti skirtą konkursą „Alumnų arka“ paskelbė Vilniaus universiteto studentų savivaldos Alumni draugija, projektą įgyvendina visos 10 veikiančių universiteto alumnų draugijų kartu su unive­rsiteto vadovybe bei Lietuvos kūrybinėmis sąjungomis.

Projektą „Alumnų arka“, skirtą alumnų statuso reikšmės ir vardo įprasminimui Vilniaus universiteto senųjų rūmų teritorijoje, 2010 m. inicijavo Vilniaus universiteto studentų savivaldos Alumni draugija (VU SSAD). Idėjai pritarė Universiteto vadovai. Kartu su jais sutarta, kad projekto erdvė galėtų būti arkiniai vartai, jungiantys Bibliotekos ir Sarbievijaus kiemelius. Po Lietuvos architektūros ir skulptūros meno kūrėjų sukurtų bei įgyvendintų meninių pokyčių šioje architektūrinėje erdvėje vartams galėtų būti suteiktas „Alumnų arkos“ arba „Alumnų vartų“ vardas.

Paskelbus konkursą, savo kūrybinius sumanymus pateikė 18 menininkų, kurių darbai – tūriniai maketai bei A1 formato planšetės – šiuo metu eksponuojami Vilniaus universiteto bibliotekoje. Ekspozicija veiks nuo 2011 m. gegužės 10 d. iki birželio 10 d. Pateiktus darbus vertins komisija, sudaryta iš Vilniaus universiteto vadovybės, Vilniaus universiteto alumnų draugijų bei Lietuvos kūrybinių sąjungų atstovų.

Šiuo metu darbus analizuoja ekspertai, kurie komisijai teiks recenzijas apie pateiktų darbų atitikimą projekto idėjai, jų meninį išpildymą, medžiagiškumą, kainas, atitikimą paminklotvarkos reikalavimams bei visuomeninei kūrinio paskirčiai. Numatyta apdovanoti pirmos, antros ir 2 trečiosios vietos laimėtojus. Su I ir II vietos laimėtojais numatoma pratęsti derybas ir, joms pasibaigus sėkmingai, pasirašyti sutartį dėl kūrinio realizavimo numatytoje erdvėje. Pateiktų meno projektų laimėtojams numatyta skirti: I vietai – 1000 Lt, II – 700 Lt, III – 500 Lt (2 viet.) premijas, likusiesiems –100 Lt kompensacines premijas. Alumnų draugijos numato sukaupti lėšų, kurios, pasirinkus priimtiną kūrinį bei sutarus dėl jo įgyvendinimo, būtų skirtos meno kūrinio galutiniam išbaigimui bei materialiam išpildymui numatytoje erdvėje. Geriausius kūrinius iš konkursui pateiktų darbų numatyta išrinkti per gegužės – birželio mėn.

Projektą „Alumnų arka“ šiuo metu administruoja bei finansines lėšas skiria VU SSAD.