Vilniaus universitete bus „Alumnų arka“

I vietos laimėtojai: Gitenis Umbrasas ir Martynas KruopysŠiandien, birželio 21 d., Vilniaus universiteto bibliotekoje susirinkusiems menininkams, alumnams bei universiteto bendruomenės atstovams buvo paskelbti architektūrinio–meninio konkurso Vilniaus universiteto „Alumnų arka“ nugalėtojai.

Pirmąją vietą laimėjo vartų kompozicij­a „Žolynai–žvaigždės“, kurią pateikė grupė kūrėjų: architektūros prof. dr. Gintaras Čaikauskas, dailininkas ir skulptorius Gitenis Umbrasas bei architektas Martynas Kruopys.

Antrąją vietą laimėjo architekto Laimio Kaziukonio projektas „Alumnų takas“. Šis darbas sulaukė ir daugiausia ekspozicijos universitete lankytojų simpatijų bei buvo apdovanotas specialiu prizu.

Dvi trečiasias vietas laimėjo kūrėjų Mindaugo Lukošaičio ir Vlado Balsio projektas „Balta Alumni arka“ bei Martyno Valevičiaus projektas „Spindulys“.

Iš viso menininkai, architektai, skulptoriai konkursui pateikė 18 darbų, jų tūriniai maketai bei planšetai buvo eksponuojami VU bibliotekoje. Geriausius darbus išrinko komisija, sudaryta iš VU alumnų draugijų (jų šiuo metu yra 10), kūrybinių sąjungų (Dailininkų bei Architektų) bei VU administracijos atstovų. Komisijai pirmininkavo Vilniaus universiteto tarptautinių ryšių prorektorius doc. dr. Rimantas Vaitkus. Pasak jo, konkursų dalyvių gausa universiteto bendruomenę pradžiugino, tačiau pasirinkti nebuvo paprasta. Prorektorius bei Vilniaus universiteto studentų savivaldos Alumni draugijos (VU SSAD) pirmininkas Artūras Macijauskas pasveikino laureatus ir dalyvius bei įteikė apdovanojimus.

Konkursu buvo siekiama išrinkti geriausią kūrinį, kuris Vilniaus universiteto architektūrinio ansamblio erdvėje įprasmintų Alumnų (VU absolventų) vardą, statusą, prasmę, jų ir universiteto visą gyvenimą nenutrūkstančius ryšius, papuoštų universiteto erdvę nauja ir vertinga detale.

Meniniai projektai buvo vertinami remiantis darnos su VU ansamblio architektūra, paminklosauginiais, įgyvendinimo kainos, atitikimo pagrindinei konkurso įdėjai kriterijais.

Konkurso laureatams skirtos 1000, 700 ir dvi po 500 Lt premijos.