Pagerbtas ilgametis VU rektorius Jonas Kubilius

Ilgametis VU rektorius, akademikas Jonas Kubilius (viduryje), kuriam šiais metais sukako 90 metų. Šalia - VU rektorius akad. B.Juodka ir Senato pirmininkas prof. D.Kaunas. V.Naujiko nuotr.Rugsėjo 16 d. Šv. Jonų bažnyčioje vykusiame iškilmingame Senato posėdyje buvo pagerbtas vienas iškiliausių Vilniaus universiteto mokslininkų, ilgametis VU rektorius, akademikas Jonas Kubilius, kuria­m šiais metais sukako 90 metų. Į iškilmes susirinko gausus būrys Vilniaus universiteto bendruomenės narių, buvę rektoriaus kolegos ir mokiniai, žinomi politikai ir visuomenės veikėjai.

V. Daujotytė-Pakerienė: „Likimai lūžo kaip medžiai“

Vilniaus universiteto profesorė Viktorija Daujotytė-Pakerienė pažymėjo, kad dauguma susirinkusiųjų į iškilmes Šv. Jonų bažnyčioje yra „J. Kubiliaus epochos universiteto auklėtiniai“. Profesorė savo kalboje daug dėmesio skyrė sudėtingai rektoriaus šeimos istorijai. „Likimai lūžo kaip medžiai“, – sakė V. Daujotytė-Pakerienė, kalbėdama apie išbandymus, kuriuos sovietmetis lėmė J. Kubiliaus broliui Juozui ir jų motinai. Profesorė pažymėjo, kad rektorius ir jo artimieji, nepaisydami visų iššūkių, visą laiką laikėsi savo šaknų ir lietuvybės. Tai atsispindėjo ir J. Kubiliaus veikloje rektoriaus poste (šias pareigas jis ėjo net 32 metus).

Plačiau skaitykite ir žiūrėkite video iš ceremonijos „Universiteto naujienose“.