Buriasi VU Kauno humanitarinio fakulteto alumnai

Dainuojančios akimirkos iš VU KHF SA veteranų susitikimo. J.Žilnio nuotr.VU Kauno humanitarinio fakulteto absolventai buriasi į Alumi judėjimą. Fakulteto studentų atstovybė praėjusių metų pabaigoje surengė veteranų susitikimą ir siekia atgaivinti ryšius su absolventais, sukurti vieningą bendruomenę, apimančią visas čia studijavusiųjų kartas.

Susitikime netrūko juoko ir įdomių pasakojimų. Organizatoriai trumpai pristatė savo idėjas ir siekius kuriant veteranų klubą, parodė specialiai šia proga sukurtą filmuką iš šių dienų fakulteto ir studentų atstovybės gyvenimo. Žiūrėdami senas nuotraukas, daugelis galėjo prisiminti savo studijų metus. Jaunajai kartai buvo sunku patikėti, kad prieš 20 ar 15 metų viskas vyko kitaip. Viename iš fakulteto rūsių buvo organizuojami šokiai, pasak vieno iš buvusių VU KHF SA prezidentų Lauryno Mitkaus, „patys geriausi ir žinomiausi visame Kaune, o žmonės vos tilpdavo į nedideles patalpas...“ Sužinojome, kad studentai mėgo ne tik šokius, bet ir dainas.

Tai įrodo „Dainuškų  knygelė“, išleista 1996 m., o šiame susitikime perduota kaip dovana-palikimas dabar studijuojantiems VU Kauno humanitariniame fakultete. Nors prabėgo nemažai metų, studentiško muzikavimo tradicijos išliko. Jau minėtas Laurynas nepatingėjo į susitikimą atsivežti gitarą ir kartu su savo kartos studentais prisiminė kelias jų laikų dainas.

Visus susitikimo dalyvius labiausiai domino ir daugiausia diskusijų sukėlė studentų atstovybės himnas. Vieningai sutarta tik dėl to, kad jis gimtadienio proga buvo padovanotas Mindaugo Mickevičiaus, dabar geriau žinomo dainininko Mino pseudonimu. Melodija – pagal Billy Idolo dainą „Rebel Yell“. Dėl kitos su himnu susijusios informacijos buvo diskutuojama.Vieni teigė, kad ši dovana gauta šeštojo, kiti – kad dešimtojo gimtadienio proga. Eilės tvarka sudėlioti posmus taip pat buvo sunku, tačiau priedainį visos kartos traukė vieningai:

„Vidury nakties – VU KHF SA,

Vidury dienos – VU KHF SA,

Kauno vidury – VU KHF SA,

Mano širdy – VU KHF SA,

Visada visada visada!“

„Svarbiausia, kad ties žodžiais „mano širdy“ visi pridėtų ranką prie širdies“, – mokė jaunesnius veteranai. Iš akių buvo matyti, kad ši tradicija jiems atrodė ne mažiau svarbi nei atsistoti dainuojant Lietuvos himną. Neįtikėtina, kaip viena daina gali suvienyti net dvidešimt skirtingų kartų studentų!

Daugelio veteranų laimėjimai galėtų būti puikus pavyzdys studentams, stimulas stengtis ir siekti savo užsibrėžtų tikslų. Susitikime dalyvavę VU KHF absolventai buvo kuklūs ir nesistengė girtis sėkminga karjera. Tačiau kai kurių pasiekimai kalba patys už save. Pirmoji VU KHF SA prezidentė Renata, 1996 m. pradėjusi studijas, šiuo metu dirba vienoje iš Europos Sąjungos komisijų. Laurynas Mitkus, 1999 m. baigęs studijas fakultete, šiuo metu vadovauja LHM (Log House Masters) kompanijai, kuri yra viena iš pirmaujančių medinių namų statybos bendrovių Lietuvoje. Tomas Palšis, pirmasis Studentų atstovybės prezidentas (1991 m.), įkūrė ne tik šią organizaciją. Jis dar studijuodamas pradėjo verslą, kuris išsiplėtojo į puikiai ne tik Lietuvoje žinomą kompaniją ACME. Kitoms ACME grupės įmonėms taip pat vadovauja VU KHF absolventai. Tarp dalyvavusiųjų susitikime buvo ir politikos veikėjų, ir dėstytojų, ir kitų įmonių vadovų...

Visi veteranai sutiko palaikyti glaudžius ryšius, kurių pagrindu būtų įgyvendinamas šis socialinis projektas, leidžiantis drauge generuoti idėjas ir kolegiškai jomis dalytis, puoselėti akademinio bendruomeniškumo jausmą.

Jeigu esate baigę VU Kauno humanitarinį fakultetą ir norėtumėte prisijungti prie Alumni bendrijos, kviečiame rašyti mums:  arba . Laukiame Jūsų, mieli VU KHF absolventai!

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos