Mokslinės komunikacijos ir informacijos centro atidarymas: svajonė tapo realybe

Oficialiai atidarytas Mokslo komunikacijos ir informacijos centras. V. Naujiko nuotr.Trečiadienį oficialiai atidarytas Mokslo komunikacijos ir informacijos centras (MKIC), įsikūręs Saulėtekio alėjoje. Šis įvykis vainikavo ilgametį darbą. MKIC – tai naujas, erdvus ir modernus Vilniaus universiteto bibliotekos pastatas. Tai taip pat yra pirmasis statinys Saulėtekio mokslo, verslo ir studijų slėnyje bei didžiausia nepriklausomybės metais Lietuvoje pastatyta biblioteka (bendras MKIC komplekso plotas viršija 14 tūkst. kvadratinių metrų).

Į iškilmingą centro atidarymo ceremoniją susirinko ne tik gausus VU bendruomenės narių būrys, bet ir daug garbingų svečių – mokslo, kultūros ir politikos pasaulio atstovų.

Sveikinimo žodį tarė Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji pažymėjo, kad nors pastato statybos vyko tik du metus, žymiai daugiau metų praėjo nuo pirmų kalbų apie naują VU bibliotekos pastatą iki galutinio sumanymo įgyvendinimo. „Svarbu, kad šis centras yra skirtas ne tik universitetui, bet ir visai Lietuvai, visiems Lietuvos žmonėms", - sakė prezidentė. D. Grybauskaitė išreiškė viltį, kad MKIC taps viso Saulėtekio slėnio centru – vieta, kur bus generuojamos ne tik mokslo, bet ir verslo idėjos.

VU bibliotekos generalinė direktorė Irena Krivienė pažymėjo, kad MKIC jai tapo labai asmenišku projektu. „Ilgai svajojau apie šią biblioteką, ilgai ėjau į ją. Ėjome visi kartu ir šiandien yra ta diena, kai galime pasakyti – taip, mums pavyko", - kalbėjo ji. I. Krivienė pažymėjo, kad tokio funkcionalaus ir šiuolaikiško pastato nebūtų ne tik be finansinės Europos Sąjungos paramos, bet ir be nuoširdžių kitų Europos bibliotekų konsultacijų. Statant ir įrenginėjant MKIC buvo bandoma atsižvelgti į visas tendencijas, kurios šiandien yra būdingos pačioms moderniausioms bibliotekoms.

Tarp garbingų svečių MKIC atidaryme dalyvavo ir ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius. „Nesuklysiu sakydamas, kad mes šiandien turime unikalų atveji, kai galime pasidžiaugti nuveiktais darbais ir pamatyti, kaip ankščiau užsibrėžti ambicingi tikslai pavirto rezultatu", - sakė ministras pirmininkas.

Žodį tarė ir buvęs Vilniaus universiteto rektorius prof. Benediktas Juodka, kurio rektoriavimo laikotarpiu ir vyko pagrindiniai darbai kuriant Mokslinės komunikacijos ir informacijos centrą. Savo sveikinimo kalboje B. Juodka pažymėjo, kad sėkmingiausios ir turtingiausios pasaulio šalys yra pasiekusios aukštą gerovės lygį todėl, kad sugebėjo suprasti ir įvertinti žinių svarbą. Pasak buvusio rektoriaus, MKIC projekto įgyvendinimas byloja apie tai, jog žinių svarbą supranta ir Lietuva, o tai reiškia, kad mūsų šalis užima garbingą vietą tarp progresyviausių Europos valstybių.

L.e.p. rektorius prof. Jūras Banys pažymėjo, kad Mokslinės komunikacijos ir informacijos centro atidarymas yra istorinis įvykis. „Šiandien Vilniaus universiteto biblioteka yra kartu ir seniausias, ir naujausias VU objektas. Noriu priminti, kad mūsų biblioteka buvo įkurta 1570 metais kartu su jėzuitų kolegija, o vėliau jau kaip Universiteto biblioteka perėjo kartu su VU visus nelengvus istorinius kelius", - sakė J. Banys. L.e.p. rektorius akcentavo, kad biblioteka visais laikais buvo ta vieta, kur gimsta idėjos. Ji taip pat, pasak J. Banio, buvo ir išlieka Laisvės simboliu.

MKIC atidarymo ceremonijoje akcentuota, kad Mokslo komunikacijos ir informacijos centras dirbs 24 valandas per parą septynias dienas per savaitę. Jame yra numatytos erdvės ne tik darbui, bet ir poilsiui. Svarbu ir tai, kad devyniose MKIC skaityklose, IT laboratorijoje, seminarų ir grupinio darbo patalpose vienu metu galės dirbti virš 800 lankytojų.

Daugiau apie Mokslinės komunikacijos ir informacijos centrą ir jo atidarymo akimirkas skaitykite naujausiame „Universitas Vilniensis" numeryje vasario mėnesį.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos