Istorijos fakulteto absolventei įteikta Mindaugo Karaliaus ir VU IF Alumni draugijos premija

Mindaugo Karaliaus ir VU IF Alumni draugijos premijos laureatė Aušra Terleckaitė ir VU IF Alumni draugijos pirmininkas Vytautas Bruveris. Vito Jadzgevičiaus nuotr.Šiandien vykusioje Istorijos fakulteto diplomų teikimo ceremonijoje tradiciškai įteikta Mindaugo Karaliaus ir Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto Alumni draugijos premija už geriausią bakalauro darbą. Šių metų apdovanojimas atiteko Aušrai Terleckaitei, apgynusiai bakalauro darbą „Sovietinės Lietuvos literatūrinis laukas 7 dešimtmetyje“.

VU IF Alumni draugija, siekdama skatinti studentų mokslinę veiklą, motyvuoti tolimesnėms istorijos studijoms, drauge su ilgamečiu Istorijos fakulteto mecenatu Mindaugu Karaliumi premiją teikia nuo 2010 m.

„Idėja įsteigti premiją kilo labai natūraliai. Pats buvau labai aktyvus studentas tiek mokslo, tiek kultūrinio gyvenimo organizavimo atžvilgiu, galima sakyti, suaugau su Istorijos fakultetu, jo bendruomene,

labai vertinu išlikusį ryšį. Visada žavėjausi mecenatystės tradicija, premija buvo ir yra mano grąža universitetui, Istorijos fakultetui už neįkainojamas žinias ir patirtį. Išėjęs į verslą nutolau nuo mokslo, tačiau džiaugiuosi galėdamas prisidėti prie jaunų žmonių skatinimo“, – prisimena VU IF alumnas, verslininkas M. Karalius, 1996 m. įsteigęs savo vardo premiją už geriausią VU Istorijos fakultete apgintą bakalauro darbą.

„Manome, kad studentų motyvavimas yra labai svarbi alumnų idėjos dalis. Šios premijos teikimas yra viena stabiliausių mūsų draugijos vykdomų veiklų. Tikimės, kad toks studentų darbų įvertinimas suteiks pasitikėjimo ir įkvėps juos siekti tolesnių žinių, nuteiks prasmingam darbui mokslo, visuomenės ir valstybės labui“, – mintimis dalijasi VU IF Alumni draugijos pirmininkas, istorikas ir žurnalistas Vytautas Bruveris.  

***

Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto Alumni draugija – Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto absolventų asociacija, kurią 2004 m. subūrė fakultetui neabejingi auklėtiniai, vedami noro bendrauti, prisiminti gražiausias akimirkas, prisidėti prie fakulteto puoselėjimo, sėkmės ir pripažinimo.

2009 m. VU IF Alumni draugija organizavo pirmąją „Historiadą“ – didžiąsias istorikų sugrįžtuves – precedento neturintį VU istorikų alumnų susitikimą. Jo metu vienbalsiai nuspręsta „Historiadą“ rengti kas ketverius metus ir dar gausiau susirinkti. Šiais metais „Historiada 2013“ vyks spalio 26 d. Visos naujienos apie renginį, draugijos veiklą ir narystę – www.istorikai.lt.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos