Vilniaus universiteto istorikus vėl buria „HISTORIADA 2013“

Historiada 2013 logotipasLapkričio 9 d., šeštadienį, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto Alumnų draugija į gimtosios M. Daukšos kiemelyje stūksančios liepos glėbį kviečia sugrįžti visų kartų Istorijos fakulteto auklėtinius.

Historiada‘2013 - buvusių ir esamų Vilniaus universiteto istorikų forumas, kuris suburia vienas kitą nebūtinai pažįstančių, tačiau kažką bendrą turinčių visuomenę. Alumnai - tai tas antrasis, neregimas fakulteto kūnas, kas ketveri metai trumpam virstantis realiu. Kartu džiugina tai, kad deramai paminėsime itin jubiliejines 690-ąsias Vilniaus įkūrimo metines, kadangi visokie naujos kartos archeologai ir istorikai mėgina išjudinti šią šventą mums visiems istorinę datą. Galime prisiminti dar ir 600-ąsias Horodlės unijos, 425-ąsias Pirmojo Lietuvos Statuto ir daugelį kitų metinių - kaip žinia, istorikai progų niekad nepritrūks ...“ – džiaugiasi VU IF dekanas prof. Rimvydas Petrauskas.

Antrą kartą rengiamas didysis istorikų suobėgis pašvęstas su sostinės įkūrimu siejamos sapno legendos aiškinimui. Kur iš tiesų kunigaikštis Gediminas miegojo, ką sapnavo, ir ar teisingai viską išaiškino gudrusis Lizdeika? Ko iš tiesų norėjo Gediminas rašydamas savo garsiuosius laiškus?  Šūkiu „Lizdeika, pabandom iš naujo!“ skelbiamas istorinio įvykio perkrovimas.

15.00 val. VU Istorijos fakulteto M. Daukšos kiemelyje (Universiteto g. 7) skambės sveikinamosios prakalbos, istorijos studentų korporacija „Tilia“ pateiks Vilniaus įkūrimo legendos interpretaciją fantasy stiliaus spektakliu, dekanas pakvies į ekskursiją po fakultetą.

Antrasis renginio akcentas ir kulminacija – 19.00 val. klube „New York“ (Kalvarijų g. 85). Čia visų laukia pobūvis su antruoju istorinės teatralizacijos žiupsniu: kunigaikščio Gedimino laiškų skaitymai, Lizdeikos video reportažas, legendinės sostinės grupės „Ir Visa Tai, Kas Yra Gražu, Yra Gražu“ ir kviestinės žvaigždės, prof. Alfredo Bumblausko, koncertas, šokiai iki paryčių su geriausių visų laikų lietuviškos muzikos hitų metraštininkais DJs Smetona.

„Alumni draugija šį renginį vertina labai rimtai ir laiko tam tikru visos savo veiklos simboliu ir metafora. Historiada – ne tik galimybė susitikti su studijų draugais, iš kurių daugelio nematėme metų metus, ir prisiminti senus gerus laikus. Kartu tai postūmis iš naujo užmegzti ryšius, kurie galbūt buvo nutrūkę vieniems iš mūsų likus po Alma Mater stogu, kitiems – pasukus skirtingais ir netgi netikėtais keliais. Juk buvusį istoriką gali sutikti bet kurioje gyvenimo srityje nuo verslo iki politikos. Tarp mūsų, istorikų, „buvusių“ nebūna – net ir tarp tų, kurie jau seniai vagoja vagas, neturinčias nieko bendra su istorija ir jos barais. Visi jie yra išlaikę stipresnį ar silpnesnį prieraišumo jausmą senąjai Klio, savo pirmajai jaunystės meilei, kuri, kaip žinia, nerūdija. Tad tam, jog vis daugiau sūnų ir dukterų paklydėlių dažniau grįžtų į savosios mūzos glėbį ir taptų tikra akademinės bendruomenės dalimi, reikia labai nedaug ir antroji Historiada gali tapti geru postūmiu į šį teisingą ir reikalingą kelią“ – tikisi renginį organizuojančios VU IF Alumni draugijos pirmininkas Vytautas Bruveris.

Renginio bilietus platina BILIETAI.LT.

Daugiau informacijos : www.istorikai.lt , https://www.facebook.com/VuIstorijosFakultetoAlumniDraugija