Tarybos posėdis – komentaras darbotvarkės klausimu

Trečiadienio (sausio 31 d.) tarybos posėdyje svarstėme vieną svarbiausių Vilniaus universiteto (VU) veiklą reguliuojančių dokumentų – 2018-ųjų pajamų ir išlaidų sąmatos projektą. Pateiktas svarstymui sąmatos projektas techniniu požiūriu yra paruoštas profesionaliai (ir, beje, turbūt pirmą kartą tokio aukšto finansinio raštingumo lygio). Vis dėlto, taryba atidėjo šio dokumento tvirtinimą kitam posėdžiui, nes sąmata nėra vien tik deramai sudėliotas finansinis dokumentas, bet ir dermė su VU tikslais, prioritetais, strateginiais siekiais, galiojančiais dokumentais. Toks sisteminis požiūris į sąmatą – tai ne vien konkrečių jos rengėjų atsakomybė, bet visų valdymo grandžių: rektoriaus komandos ir universiteto kamieninių akademinių padalinių vadovų vieningas susitarimas, koks būtinas yra išteklių ir veiklos susidėliojimas bei suderinimas, koks svarbus šis planavimo procesas. Kvalifikuotai sudaryta sąmąta tuo pačiu yra ir instrumentas, leisiantis mums aptikti, kur esame neefektyvūs, kur yra pagrindiniai rezervai efektyvesnei veiklai. Atsižvelgiant į universiteto strateginio plano nuostatas, pateiktą sąmatos projektą reikėtų papildyti valstybine dotacija akademinių darbuotojų atlyginimų didinimui (kuri buvo paskirta jau pateikus 2018-ųjų pajamų ir išlaidų sąmatos projektą svarstymui).

Taigi taryba mano, kad prieš sąmatos galutinį tvirtinimą turėtų būti patvirtintas VU 2018–2020 m. strateginis veiklos planas ir suderintos priemonės bei paskirti ištekliai jo įgyvendinimui. Tikimės, kad būtiną tolesnei sėkmingai universiteto raidai ir bendruomenės gyvybingumui dokumentų komplektą – būsimo laikotarpio strateginį veiklos planą, 2018 m. sąmatą bendromis visų (rektoriaus komandos, tarybos ir ypač padalinių vadovų) pastangomis suderinsime per vasario mėnesį ir jo pabaigoje, vasario 28 d. numatytame tarybos posėdyje galėsime patvirtinti. Kviečiu visus šio proceso dalyvius konstruktyvioms sutarimo paieškoms.

 

Tarybos pirmininkas Rimantas Kraujalis

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos