Vilniaus universiteto biblioteka

Įsteigta 1570 m. ir neatsiejama nuo Vilniaus universiteto, Lietuvos ir Europos istorijos, Vilniaus universiteto biblioteka per šimtmečius prisideda puoselėjant akademinę kultūrą ir tradicijas, drąsiai atsiveria iššūkiams ir inovacijoms. Palaikydama Vilniaus universiteto misiją, biblioteka kuria įkvepiančią informacinę, mokslinių tyrimų, mokymosi ir kultūrinių patirčių aplinką. VU biblioteka atvira universiteto bendruomenei, Vilniaus miesto ir visos Lietuvos gyventojams, užsienio svečiams. Bibliotekoje saugomos kultūros paveldo retenybės: seniausia spausdinta knyga, esanti Lietuvoje, – inkunabulas Rabano Mauro „Opus de universo“ (Strasbourg, 1467) ir vienas iš dviejų pasaulyje žinomų pirmosios lietuviškos knygos Martyno Mažvydo „Katekizmo“ egzempliorių.

Biblioteka informacines paslaugas teikia keliose vietose: pagrindinės yra Centrinė biblioteka (Universiteto g. 3) bei Mokslinės komunikacijos ir informacijos centras (Saulėtekio al. 5), taip pat veikia 10 Vilniaus universiteto fakultetų bei centrų bibliotekų.

Modernizavus ir atnaujinus veiklas, bibliotekos erdvės pritraukia per milijoną lankytojų kasmet. Tad galima drąsiai teigti, kad VU bibliotekoje per metus apsilanko trečdalis Lietuvos.

VU bibliotekoje saugoma apie 5,4 mln. dokumentų. Bendras lentynų ilgis – 166 km.

Vilniaus universiteto bibliotekos virtualus turas .

 

VU Centrinė biblioteka

Smug 1

Tai – viena gražiausių Europos bibliotekų, veikiančių tame pačiame pastatų ansamblyje, kuriame ir įsikūrė. XVII a. – XVIII a. jėzuitų biblioteka veikė dabartinėje Filologijos skaitykloje. 1753 m. VU buvo įkurta viena seniausių Europoje ir pirmoji Lietuvoje astronomijos observatorija, kurią pamatyti galite apsilankę bibliotekos Baltojoje salėje. Sužinokite daugiau.

Kviečiame į ekskursiją po VU architektūrinį ansamblį ir biblioteką

 

VU Mokslinės komunikacijos ir informacijos centras (MKIC)

MKIC 3 642x336

MKIC – 24/7 veikianti erdvė, skirta mokslui ir studijoms. Tai daugiafunkcė biblioteka, kurioje susipina komunikacinė, informacinė, socialinė ir kultūrinė funkcijos. Čia įrengta visiškai automatizuota knygų išdavimo sistema, gausūs atviri fondai skaityklose, galimybė rezervuoti individualaus ir grupinio darbo kambarius, puikiai suprojektuotos ir lankytojų mėgstamos bendravimui skirtos erdvės. MKIC kompiuterinės darbo vietos sukurtos šiuolaikinės kompiuterinės debesijos principais, visose centro erdvėse veikia belaidis spartusis internetas. Taip pat yra erdvių, skirtų tėvams, atėjusiems su mažais vaikais.

 

Kaip rasti leidinį virtualioje bibliotekoje?

 

Daugiau vaizdinės medžiagos apie bibliotekos teikiamas paslaugas galite rasti bibliotekos „ Youtube“ kanale.

Svarbu bendruomenei

Vilniaus universiteto biblioteka – erdvė, skirta susitikimams, bendravimui, čia vyksta parodos, knygų pristatymai, kultūriniai renginiai, suburiantys universiteto bendruomenę, vilniečius ir miesto svečius, kviečiantys dalintis mintimis ir idėjomis. 

Kiekvieno fakulteto bendruomenę konsultuoja dalyko bibliotekininkai, galintys atsakyti į sudėtingiausias užklausas.

Nerandate knygos bibliotekoje? Pasiūlykite bibliotekai ją įsigyti.

Bibliotekos bei atskirų skaityklų darbo laikas.

Išsamesnę informaciją apie bibliotekos patalpas ir teikiamas paslaugas rasite ČIA.

Arba el. paštu: 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku