Kaip pereiti prie nuotolinio mokymo

Sukurta: 06 balandžio 2020

Čia rasite informaciją apie tai, kaip savo dėstomą kursą pritaikyti dėstymui nuotoliniu būdu. Šiuo trumpu gidu pasistengėme kiek įmanoma labiau koncentruotai apžvelgti svarbiausius klausimus, apie kuriuos reikėtų pagalvoti pereinant prie nuotolinio dėstymo. Taip pat čia rasite visas reikalingas instrukcijas, padėsiančias jums pasitelkti įrankius, reikalingus nuotoliniam mokymui.

Pradėkime ne nuo technologinių įrankių naudojimo, o nuo planavimo.

Baziniai studentų poreikiai

Studentai turi turėti prieigą prie studijų medžiagos, galimybę pateikti atliktas užduotis, gauti grįžtamąjį ryšį, užduoti jums klausimus ir žinoti, kada sulauks atsakymų, bei turėti sąlygas bendrauti vieni su kitais. Studentams šiuo metu labai svarbus aiškumas apie tolesnį studijų procesą, todėl pasistenkite apie visus kurso pakeitimus, numatomus užsiėmimus ir kt. detaliai informuoti savo studentus.

Studentų darbo krūvis

Planuojant kursą nereikėtų pamiršti, kad pereinant prie nuotolinio mokymosi tiek dėstytojo, tiek studentų, darbo krūvis paprastai išauga. Tą reikėtų turėti minty, planuojant užsiėmimų trukmę ir savarankiško studentų darbo apimtis. Rekomenduojame planuojant studentų darbo laiką suderinti savo planus su kitais semestro dėstytojais. Taip būtų geriau subalansuotas studentų darbo krūvis.

Baziniai dėstytojo poreikiai

Jums reikės perteikti studentams dalyko turinį ir su jais komunikuoti. Komunikacijos reikės įvairios: studentams reikės pranešti ką jiems daryti, kaip tai įgyvendinti, kaip atliktas užduotis perduoti jums ir kaip jie gaus grįžtamąjį ryšį.

Norėtume padėkoti, kad šios neeilinės situacijos metu rūpinatės studentų mokymo tęstinumu ir kokybe. Kilus klausimams nedvejodami kreipkitės šioje skiltyje nurodytais kontaktais.