Baigiamųjų darbų pristatymas ir gynimas

Sukurta: 06 balandžio 2020

Atsižvelgiant į Vilniaus universiteto senato priimtą sprendimą tęsti semestro veiklas nuotoliniu būdu, parengti studijų baigiamieji darbai bus ginami taip pat nuotoliniu būdu.

Platesnę informaciją, susijusią su studijų baigiamųjų darbų pristatymo ir gynimo procedūra nuotoliniu būdu, studentams pateiks kamieninio akademinio padalinio (fakulteto/centro/instituto/mokyklos) administracijos darbuotojai.

Bendrai visiems taikoma procedūra:

  • baigiamieji darbai yra įkeliami į studijų informacinę sistemą (is.vu.lt), ten pažymima Garantija, kad darbas yra parengtas savarankiškai, sąžiningai;
  • spausdintas darbas ir Garantija padaliniui neįteikiami;
  • baigiamojo darbo vadovo sprendimas leisti ginti baigiamąjį darbą yra patvirtinamas VU SIS;
  • recenzija pateikiama el. laišku studentui ir padaliniui.

 

Ką reikėtų apgalvoti prieš darbo gynimą?

Nuotoliniam gynimui ruoškis kaip ir įprastam. Nors gali kilti jausmas, kad nuotolinis gynimas bus paprastesnis nei gynimas auditorijoje (pvz., kad užtenka užsidėti marškinius, nes treninginių kelnių vis tiek nesimatys), siūlome nepasiduoti šiai iliuzijai ir gynimui ruoštis taip, tarsi jis vyktų „akis į akį”.

  1. Pasirepetuok gynimo procesą. Kai jau priduosi darbą, pradėk ruoštis gynimams. Suburk bendrakursių grupelę ir susijungus į tą platformą, kurioje vyks gynimai (apie tai ir kitas gynimo procedūros detales informuos fakultetas/centras/institutas/mokykla), kiekvienas pristatykite savo darbą. Leiskite kitiems užduoti klausimus. Tai suteiks galimybę ne tik išgirsti galimus komisijos klausimus, bet ir ištestuoti savo įrangą: ar veikia mikrofonas, kamera, kitos reikalingos funkcijos.
  2. Prieš gynimą išsiaiškink kokia tvarka numatyta tiems atvejams, jeigu kiltų techninių nesklandumų, kad jie neužkluptų netikėtai. Būtinai sudalyvauk testiniame prisijungime prie sistemos, kuri bus naudojama gynimo metu, jei toks bus organizuojamas padalinyje. Visą šią informaciją gausi į universitetinį el. paštą, tad būtinai jį pasitikrink.
  3. Gynimo dieną:
    • apsirenk tvarkingai (o kas, jeigu teks atsistoti nueiti įsipilti vandens?);
    • gynime pasirodyk bent 10 minučių anksčiau, kad spėtum sutvarkyti galimus techninius nesklandumus;
    • kalbėdamas kartas nuo karto pakelk akis į kamerą, kalbėk į mikrofoną. Nusisukus nuo kameros esi prasčiau girdimas, o klausytis žmogaus, kuris visada žiūri į kompiuterio ekraną yra nemažiau sunku, nei to, kuris viso gynimo metu skaito iš lapo;
    • pasirūpink, kad gynimo metu būtum vienas kambaryje ir artimieji Tavęs netrukdytų;
    • apsidairyk ir įsivertink ką už Tavęs matys bei girdės gynimų komisija. Susitvarkyk kambarį, susitark, kad namiškiai tuo metu nesiurbtų kambarių ir nežiūrėtų futbolo rungtynių;
    • turėk viską, ko Tau reikia, šalia: rašiklį, knygutę, stiklinę vandens, ant darbalaukio susikelk visus failus, kuriais gali tekti dalintis gynimo metu.
  4. Nepamiršk, kad komisija nusiteikusi geranoriškai. Visi žino, kokiomis aplinkybėmis teko rašyti darbą ir atsižvelgs į karantino įtaką darbo rašymo procesui.

 

Baigiamąjį darbą apsigynusi Teisės fakulteto studentė Agnė Vitkutė: „Ar buvo baisu?"

Hah, labai, bet iki tol, kol prasidėjo gynimas. Po to kažkaip jau susitaikai, kad nebeturi, kur dingti, ir stengiesi išspausti viską (šypsosi). Ir sakyčiau, kad visai smagu gintis. Smagu pamatyti ir kaip komisija įvertina pačią temą, ir kokias smulkmenas mato, kaip aktualias. Tai tikrai galiu pasakyti visiems, kuriems gynimai dar prieš akis – svarbiausia mylėti savo temą, o toliau viskas bus labai gerai!"