Draudimas

Studentai, atliekantys praktiką Europos Sąjungos (ES) šalyse, bei turintys Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), turi teisę gauti būtinosios medicinos pagalbos paslaugas ES ir Europos ekonominės erdvės šalyse. Jei prireikė medicinos pagalbos ir neturite ESDK, dėl išlaidų kompensavimo turite susisiekti su viena iš Lietuvos teritorinių ligonių kasų ir paprašyti atsiųsti sertifikatą, kuris bus atsiųstas medicinos įstaigai, užsienyje suteikusiai medicinos paslaugas. Būtinoji medicinos pagalba suteikiama pagal toje šalyje nustatytas pagalbos apimtis ir už ją sumokama tos šalies teisės aktais nustatyta tvarka ir įkainiais, todėl prireikus atlikti koronaviruso nustatymo testą, dėl jo kompensavimo turite teirautis tos šalies, kurioje jis daromas, medicinos įstaigoje.

Studentai, kurie yra apsidraudę privačiu draudimu, ar atlieka praktiką už ES ribų, kur ESDK negalioja, prireikus pagalbos turi kreiptis į savo privačius draudėjus ir išsiaiškinti rūpimus klausimus.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos