Studijos ir praktika

Studijos ir praktika

Sukurta: 04 balandžio 2020

Rekomenduojame studentui, išvykusiam į užsienį dalinėms studijoms ar praktikai, vadovautis priimančio universiteto/ aukštosios mokyklos ar organizacijos ir tos šalies vyriausybės rekomendacijomis, skirtomis COVID-19 viruso plitimui stabdyti.

COVID-19 pandemijos kontekste, studentai turi teisę grįžti į savo gimtąją šalį ir atšaukti / perkelti / pakeisti savo išvykos laiką. Atkreipiame dėmesį, kad Erasmus+ stipendija fiksuojama tik už fizinį mobilumą.

  • Studentui grįžus į Lietuvą ir tęsiant mainus nuotoliniu būdu, stipendija skaičiuojama tik už išbūtas dienas, o likusi suma, turi būti grąžinama.
  • Jei Erasmus+ mainai nutraukiami anksčiau nei 90 dienų, tai studijos priimančiame universitete nėra užskaitomas ir stipendija turi būti grąžinta.

Dalinių studijų stipendija bus mokama pagal studijų laikotarpį, nurodytą priimančiojo universiteto išduotoje dalinių studijų pažymoje (angl. Certificate of Attendance).

Atkreipiame dėmesį, kad force majeure principas COVID-19 pandemijos kontekste, įgyvendinant programos „Erasmus+“ projektus, gali būti taikomas tik tais atvejais, kai yra uždaromos šalies / miesto sienos ir nėra išvykimo / atvykimo galimybės ir / arba tai atvejais, kai priimanti institucija oficialiai atšaukia mobilumo veiklas dėl COVID-19. Todėl priimančiajam universitetui perėjus prie mokymo nuotoliniu būdu, rekomenduojame Jums tęsti dalines studijas nuotoliniu būdu.

Jei nusprendžiate nutraukti studijas užsienyje, informuokite priimančio ir Vilniaus universitetų koordinatorius bei Tarptautinių ryšių skyrių el. paštu: . Nepamirškite paprašyti priimančiojo universiteto, kad išduotų Studijų laikotarpio patvirtinimo dokumentą, kurio kopiją atsiųskite anksčiau nurodytu elektroninio pašto adresu.

Prieš nutraukdami praktiką apie savo ketinimą būtinai informuokite savo padalinį dėl privalomos praktikos laikotarpio užskaitymo. Dėl praktikos stipendijos mokėjimo klausimų kreipkitės į VU Studentų paslaugų ir karjeros skyrių (). Nepamirškite paprašyti priimančiosios organizacijos, kad išduotų Praktikos sertifikatą (Praktikos sutarties dalis „After the mobility“).

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybės priimtus sprendimus dėl situacijos valdymo ir kitą aktualią informaciją apie padėtį šalyje galite rasti LR Užsienio reikalų miniterijos informacijoje keliaujantiems.
Lietuvos piliečiams leidžiama atvykti iš bet kurios šalies, tačiau, ar reikalinga privaloma 14 dienų izoliacija, būtina pasitikrinti Sveikatos apsaugos ministerijos skelbiamuose valstybių sąrašuose (pasitikrinti). Visi asmenys, grįžę iš šalių, įtrauktų į COVID-19 ligos paveiktų šalių sąrašą, per 24 valandas nuo grįžimo į Lietuvos Respubliką momento privalo užsiregistruoti NVSC.