Studijos ir praktika

Rekomenduojame studentui, išvykusiam į užsienį dalinėms studijoms ar praktikai, vadovautis priimančio universiteto/ aukštosios mokyklos ar organizacijos ir tos šalies vyriausybės rekomendacijomis, skirtomis COVID-19 viruso plitimui stabdyti.

Priimančiajam universitetui perėjus prie mokymo nuotoliniu būdu, rekomenduojame Jums tęsti dalines studijas nuotoliniu būdu. Atkreipiame dėmesį, jog dalinių studijų stipendija bus mokama pagal studijų laikotarpį, nurodytą priimančiojo universiteto išduotoje dalinių studijų pažymoje (angl. Confirmation of Erasmus study period).

Dėl grįžimo kreipkitės į artimiausią Lietuvos Respublikos ambasadą toje šalyje (http://keliauk.urm.lt/lt/embasycontacts).

Lietuvos Respublikos Vyriausybės priimtus sprendimus dėl situacijos valdymo ir kitą aktualią informaciją apie padėtį šalyje galite rasti čia.

Jei nusprendžiate nutraukti studijas užsienyje, informuokite priimančio ir Vilniaus universitetų koordinatorius bei Tarptautinių ryšių skyrių el. paštu: . Nepamirškite paprašyti priimančiojo universiteto, kad išduotų Studijų laikotarpio patvirtinimo dokumentą, kurio kopiją atsiųskite anksčiau nurodytu elektroninio pašto adresu.

Prieš nutraukdami praktiką apie savo ketinimą būtinai informuokite savo padalinį dėl privalomos praktikos laikotarpio užskaitymo. Dėl praktikos stipendijos mokėjimo klausimų kreipkitės į VU Studentų paslaugų ir karjeros skyrių (). Nepamirškite paprašyti priimančiosios organizacijos, kad išduotų Praktikos sertifikatą (Praktikos sutarties dalis „After the mobility“).

 

Force majeure sąlygos

Nutraukus studijas ar praktiką dėl force majeure, stipendija bus perskaičiuojama pagal faktinį išbūtą laikotarpį (minimalios privalomos trukmės reikalavimas netaikomas), pagal pateiktus išlaidas pagrindžiančius dokumentus gali būti kompensuojamos grįžimo į Lietuvą kelionės išlaidos, gyvenamojo būsto nuomos išlaidos. Todėl išsaugokite kelionės į Lietuvą įsigijimo dokumentus, bilietus, įlaipinimo talonus, raštu kreipkitės dėl būsto nuomos nutraukimo ir užstato grąžinimo bei išsaugokite atsakymus.

DĖMESIO: kompensuojama suma negali būti didesnė nei dotacijos sutartyje nurodyta suma.

 

Karantinas:

2020 m. kovo 25 d. Sveikatos apsaugos ministro sprendimu Nr. V-536 sąlytį su COVID-19 turėję asmenys, grįžę iš užsienio valstybių, turi būti izoliuoti šiomis sąlygomis:

  • Leidžiama asmenį izoliuoti namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje, jei asmuo užtikrina, kad izoliavimo vietos sąlygos atitinka taisyklių reikalavimus ir pasirašo sutikimą būti izoliuotam namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje. Asmenims, neturintiems savo transporto, pervežimą organizuoja gyvenamosios vietos savivaldybė.
  • Asmuo yra izoliuojamas jo gyvenamosios vietos savivaldybės administracijos numatytose izoliavimo patalpose, jeigu asmuo negali užtikrinti, kad jo namų ar kitos gyvenamosios vietos sąlygos atitinka minėtų taisyklių reikalavimus, arba jei jis išreiškė norą būti izoliuotas jo gyvenamosios savivaldybės numatytose izoliavimo patalpose, arba atsisakė pasirašyti sutikimą būti izoliuotiems namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje. Tokiems asmenims yra užtikrinamas transportavimas į šias patalpas.
  • Asmuo yra izoliuojamas savivaldybės (pagal patekimo į Lietuvą vietą) administracijos numatytose izoliavimo patalpose, jei asmuo nėra deklaravęs gyvenamosios vietos Lietuvoje. Tokiems asmenims yra užtikrinamas transportavimas į šias patalpas.

Informacija apie karantiną nuolat atnaujinama, todėl maloniai prašome sekti informaciją https://urm.lt/urm-informacija-keliaujantiems.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos