Pirmakursio skiltis

Pirmakursio skiltis

Sukurta: 10 vasario 2016

fuxai4 taisyta 642x336

VU pirmakursių stovyklos

Universiteto tvarka niekada su ja nesusidūrusiam žmogui gali pasirodyti labai sudėtinga ir būtent dėl to 2000 metais Vilniaus universiteto Studentų atstovybė (VU SA) surengė pirmąją pirmakursių stovyklą. Nors keitėsi laikai ir stovyklų organizatoriai, misija išliko tokia pati – suteikti reikalingų žinių ir ištiesti patikimą ranką naujiems universiteto studentams.

Dalyvavimas VU pirmakursių stovyklose – unikali galimybė gauti atsakymus į visus rūpimus klausimus, susijusius su studijomis ar studentišku gyvenimu, ne iš kitur studijuojančių ar studijavusių draugų, interneto ar reklaminių lankstinukų, o iš pirmų lūpų – lygiai tą pačią studijų programą pasirinkusių vyresniųjų kursų studentų. Stovyklų dalyviai ne tik sužino daug naudingų dalykų, padedančių visą studijų laikotarpį, bet ir susipažįsta su būsimais dėstytojais bei kolegomis. Juk daug drąsiau ir smagiau rugsėjo pirmąją pamatyti ne gausybę nepažįstamų žmonių, o būrį draugų.

Daugiau informacijos čia: https://vusa.lt/pirmakursiu-stovyklos

Integracijos savaitė

Vilniaus universiteto pirmakursių integracijos savaitė  #studenAUK vyksta rugsėjo pirmąją savaitę. Jos metu pirmakursiai turi galimybę susipažinti su VU bendruomene, studijų ypatybėmis, sužinoti apie vidinį gyvenimą, universitete veikiančias organizacijas, laisvalaikio ir sporto klubus, biblioteką, susitikti su Vilniaus universiteto Studentų atstovybe, išgirsti įkvepiančias alumnų sėkmės istorijas bei turi išskirtinę galimybę dalyvauti VU muziejaus rengiamose "Open VU" ekskursijose po istorinius universiteto Centrinius rūmus.

Daugiau informacijos: www.studentauk.vu.lt/

Studentiško gyvenimo vadovas

Tai – išskirtinis VU SA ruošiamas leidinys, skirtas pirmakursiams, bet naudingas ir vyresniųjų kursų studentams. Jame rasite daug informacijos apie studijas ir gyvenimą universitete.

Kuratorių programa

Geriausias būdas sužinoti yra patirti ir geriausiai žinias perduoda būtent tie, kurie jas įgyja patirdami. Kasmet Vilniaus universiteto Studentų atstovybės padaliniai atrenka daugiau nei 200 kuratorių – vyresniųjų kursų studentų, jau patyrusių, ką reiškia studijuoti universitete, besirūpinančių ir padedančių pirmakursiams.

Nauji universiteto studentai gali kreiptis į kuratorius pačiais įvairiausiais klausimais, pradedant viešojo transporto sistemos ypatumais ir baigiant egzaminų įvertinimo tvarka. Visą pirmąjį studijų semestrą kuratoriai palaiko ryšį su pirmakursiais ir rūpinasi, kad perėjimas iš mokyklinio gyvenimo į universitetinį būtų kuo lengvesnis ir malonesnis. Tad drąsiai kreipkitės į savo kuratorius, kurių kontaktus galite rasti Vilniaus universiteto Studentų atstovybės padalinio Jūsų fakultete tinklalapyje.

Kilus klausimams dėl studijų ar susidūrę su problemomis pirmakursiai kaip ir visi studentai taip pat gali kreiptis į VU Studentų paslaugų ir karjeros skyrių.