Renginiai mokytojams
Artėjantys renginiai:
SEMINARAS GAMTAMOKSLINIO UGDYMO MOKYTOJAMS
„GAMTAMOKSLINIO UGDYMO BENDROSIOS PROGRAMOS PROJEKTAS“
Seminaras skirtas fizikos mokytojams, dirbantiems tiek pagrindinio ugdymo įstaigose, tiek dirbantiems gimnazijose.
Data: 2020 m. gruodžio 9 d. 16 val.
Vieta: Teams platformoje
Registracija: https://docs.google.com/forms/d/1fWSN1IiYZjHLq7yez0WpxYfuFt7Jm5v2wZW-SWR64PE/edit (registracija vyks iki 2020-12-05 12 val.)
Seminaro pažymėjimai bus išduodami užsiregistravusiems dalyviams.
Seminaras nemokamas.
Prisijungimo nuoroda bus išsiųsta visiems dalyviams antradienį (2020-12-08)
BU programų paskutinė versija: https://www.mokykla2030.lt/wp-content/uploads/2020/11/BP_GAMTAMOKSLINIS-UGDYMAS_projektas_2020-11-17-4.pdf
Seminaro programa
16.00 – 16.10 „Ugdymo kaita“ dr. Aušra Kynienė VU
16.05 – 16.30 „Bendrųjų programų atnaujinimo darbai“ Saulė Vingelienė, NŠA Ugdymo turinio rengimo skyriaus vadovė
16.30 – 16.50 „Gamtamokslinio ugdymo bendrosios programos pristatymas“ Rigonda Skorulskienė, Kauno jėzuitų gimnazijos fizikos mokytoja ekspertė, LFMA prezidentė
16.50 – 17.10 „BUP projektas. Fizikos turinio pokyčių vertinimas“ Edvardas Baleišis, leidykla „Briedis“
17.10 – 17.30 „Patirtis dirbant su Integralaus ugdymo programa“ Adomaitis Aurimas, LSMU gimnazijos mokytojas
17.30 – 18.00 Mokytojų pasisakymai: Aida Griškienė, Žirmūnų gimnazija ir kt. norintys
18.00 – 18.30 Apibendrinimas ir pasiūlymai
PEDAGOGŲ KOMPETENCIJŲ TOBULINIMO SEMINARAI
Kviečiame į pedagogų kompetencijų tobulinimo seminarus:
• Pedagogų bendrosios kompetencijos tobulinimasis;
• Lietuvių ir užsienio kalbų pedagogams;
• Matematikos mokytojams;
• Gamtos mokslų dalykų pedagogams;
• Ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogams;
• Socialinių ir humanitarinių dalykų pedagogams.
Daugiau informacijos ČIA.
VU Pedagogų kompetencijų tobulinimo ir plėtros centras
Tel. nr. (8 5) 2687099
El. paštas
Įvykę renginiai:
PASKAITŲ IR SEMINARŲ CIKLAS MOKYTOJAMS PROFESINĖS ŠVENTĖS PROGA
Vilniaus universitetas sveikina visus pedagogus su profesine švente ir dovanoja nemokamų nuotolinių paskaitų ir seminarų ciklą. Pedagogai, kartu su Vilniaus universiteto mokslininkais, turės galimybę gilinti dalykines ir bendrąsias kompetencijas, susipažins su dalyko naujovėmis, nuotolinio ir mišriojo mokymo ypatumais. Dalyvavusiems seminaruose mokytojams bus išsiųsti kompetencijų tobulinimo pažymėjimai.
TARPTAUTINĖ KONFERENCIJA „STE(A)M VEIKLOS MOKYKLOJE“
2020 m. kovo 6 d. Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre įvyko tarptautinė konferencija „STE(A)M VEIKLOS MOKYKLOJE“. Konferenciją organizuoja Vilniaus „Saulės“ privati gimnazija, VU Filosofijos fakultetas ir Pedagogų kompetencijų tobulinimo ir plėtros centras.
Konferencijos tikslas – skatinti aktyvų ir veiksmingą mokinių, mokytojų, mokslininkų, edukacinių priemonių gamintojų ir užsienio mokyklų bendradarbiavimą atliekant tiriamąją veiklą ir dalijantis gerąja patirtimi.
Pirmoje konferencijos dalyje pranešimus skaitys užsienio ir Lietuvos mokslininkai bei pedagogai Christian Hughes, Sidcot mokyklos direktoriaus pavaduotojas, doc. dr. Ramūnas Skaudžius, Chemijos ir geomokslų fakulteto prodekanas, prof. Valentina Dagienė, VU Matematikos ir informatikos metodikos katedros dėstytoja.
Antroje konferencijos dalyje mokytojai ir mokiniai atliks STEM tiriamąjį darbą, dalinsis savo gamtamokslinio tyrinėjimo patirtimi fizikos, chemijos, informacinių technologijų ir biologijos sekcijose. Mokyklų ir kitų švietimo grandžių vadovai bei tėvai dalyvaus apvalaus stalo diskusijose vadovų sekcijoje.
GAMTAMOKSLINIO UGDYMO TYRIMŲ SEMINARŲ CIKLAS
Vilniaus Universitetas, tęsdamas Gamtamokslinio ugdymo tyrimų seminarų ciklą, skirtą gamtamokslinio ugdymo pedagogams, spalio 29-30 dienomis kviečia Jus į Rudens seminarą, kuriame tobulinsite tyrimų atlikimo gebėjimus ir susipažinsite su mokslo pasiekimų aktualijomis.
Programa
Spalio 29 d. (antradienis)
10:00- 10:30 Dalyvių registracija Gyvybės mokslų centre, Saulėtekio al. 7 (Vilnius).
10:30 – 12:00 Įvadinė paskaita „Fizikos Nobelio premija 2019“, kurioje dr. Kastytis Zubovas ir dr. Edita Stonkutė dalinsis įžvalgomis apie paskelbtų Nobelio fizikos premijos laureatų atradimus ir tai, kuo jie pakeitė mokslo pasaulį.
12:00 – 13:00 Pietų pertrauka.
13:00 – 17:00 Praktinių/laboratorinių darbų srautai:
Chemijos mokytojams (ir ne tik)
Dokumentų ir knygų restauravimas bei konservavimas. Vieta: Gyvybės mokslų centras, R109 aud. (Vilnius) Lektorė restauratorė Monika Baublytė.
Didelę Lietuvos kultūrinio paveldo dalį sudaro senieji rankraščiai, inkunabulai, grafikos kūriniai, piešiniai, tapybą ant popieriaus, senieji žemėlapiai. Nors iš pirmo žvilgsnio tai labai skirtingi objektai, tačiau juos visus jungia popierius. Daugeliui popierius atrodo trapus, nepatvarus ir visai neilgaamžis. Natūralaus senėjimo metu sumažėja mechaninis atsparumas, pasikeičia optinės savybės. Dažnai laikymo sąlygos dar labiau pabloginą objekto būklę: katalizuoja irimo reakcijas, atsiranda mikrobiologinis užkratas ir pan. Užsiėmimo metu bus supažindinta su popieriaus senėjimo procesais, aplinkos daroma įtaka. Taip pat bus aptarta restauravimo ir konservavimo etika, instrumentiniai analizės metodai, restauravimo metu naudojamų medžiagų savybės ir praktiškai atliekami prarinkti procesai.
Fizikos mokytojams
I progrupis: Biofotonikos laboratorija. Jaunesnioji asistentė dr. Agnė Kalnaitytė. “Optinio tankio matavimus biologiniuose tirpaluose, augalų pigmentų išskyrimas ir spektroskopinis charakterizavimas” ir “Šviesos sukeltų fluorescencijos pokyčių matavimai biologinių pigmentų bandiniuose”. Vieta: Fizikos fakultetas, 302 kab., Saulėtekio al. 9, III rūmai (Vilnius).
II progrupis: Atomo ir branduolio fizikos laboratorija. doc. dr. Andrius Poškus. “Fotoefekto tyrimas ir Planko konstantos matavimas”, “Franko ir Herco bandymas”, “Alfa dalelių sugerties medžiagoje tyrimas”, Gama spindulių sugerties medžiagoje tyrimas, Alfa dalelių energijos matavimas puslaidininkiniu detektoriumi. Vieta: Fizikos fakultetas, 605 kab., Saulėtekio al. 9, III rūmai (Vilnius).
Biologijos mokytojams
Modelinių organizmų panaudojimas toksikologiniuose tyrimuose. Vieta: Gyvybės mokslų centras, C268 lab. (Vilnius) Lektorė dr. Grita Skujienė.
Numatomas įvadinis modelinių organizmų, kuriuos galima panaudoti mokykloje, internetinės svetainės su toksiškais kosmetinių gaminių ingradientais pristatymas ir tikslinis eksperimentas su vienaląsčiais ir dantų pastos toksiškumo tyrimu. Rekomenduojama turėti savo dantų pastos.
17:00-18:00 VU išskirtinio profesoriaus Česlovo Venclovo inauguracinė paskaita „Baltymai, evoliucija ir kompiuteriai“. Vieta Gyvybės mokslų centras (Vilnius).
Spalis – VU profesorių, kuriems už aukščiausio lygio mokslo pasiekimus šiemet suteiktas išskirtinio profesoriaus statusas, paskaitų mėnuo! Mokslo pasiekimais besidominčius mokytojus taip pat kviečiame dalyvauti šioje paskaitoje.
Spalio 30 d. (trečiadienis)
9:00 – 12:00 Praktinių/laboratorinių darbų srautai:
Chemijos mokytojams
Ugnies menas. Vieta: dėmesio! Chemijos ir geomokslų fakultetas, Chemijos institutas, Naugarduko g. 24, 258 kab. (Polimerų katedroje) (Vilnius). Lektorius docentas dr. Rimantas Vaitkus
Ugnis, dūmai, sprogimai tai – ne tik efektingiausi, bet kartu pavojingiausi cheminiai triukai, kuriuos reikia mokėti suvaldyti. Praktinio užsiėmimo metu bus atskleista fejerverkų receptūra, mokoma kaip pačiam paruošti saugų fejerverką ir jam reikalingus komponentus.
Biologijos mokytojams
Regeneracijos ir jos alternatyvų galimybės bei panaudojimas šiuolaikinėje biomedicinoje. Vieta: Gyvybės mokslų centras, C268 lab. (Vilnius). Lektorė dr. Grita Skujienė.
Po trumpo įvado apie šiuolaikinius audinių ir organų atstatymo įvairiuose organizmuose pasiekimus, numatoma planarijų, kurias galima panaudoti mokykloje, suradimo gamtoje instrukcija ir tikslinis eksperimentas su planarijų regeneracijos tyrimu.
Fizikos mokytojams
I progrupis: Atomo ir branduolio fizikos laboratorija. doc. dr. Andrius Poškus. “Fotoefekto tyrimas ir Planko konstantos matavimas”, “Franko ir Herco bandymas”, “Alfa dalelių sugerties medžiagoje tyrimas”, Gama spindulių sugerties medžiagoje tyrimas, Alfa dalelių energijos matavimas puslaidininkiniu detektoriumi; Vieta: Fizikos fakultetas, 605 kab., Saulėtekio al. 9, III rūmai (Vilnius).
II progrupis: Biofotonikos laboratorija. Dr. Agnė Kalnaitytė. “Optinio tankio matavimus biologiniuose tirpaluose, augalų pigmentų išskyrimas ir spektroskopinis charakterizavimas” ir “Šviesos sukeltų fluorescencijos pokyčių matavimai biologinių pigmentų bandiniuose”. Vieta: Fizikos fakultetas, 302 kab., Saulėtekio al. 9, III rūmai (Vilnius).
12:00 - 13:00 Pietų pertrauka
13:00-17:00 Praktinių/laboratorinių darbų srautai:
Chemijos mokytojams
Maisto rūgštingumo nustatymas. Vieta: Chemijos ir geomokslų fakultetas, Chemijos institutas, Naugarduko g. 24, 258 kab. (Vilnius). Lektorius doktorantas Vytautas Kavaliauskas.
Rūgštingumas turi didelę reikšmę, vertinant žaliavų ir maisto produktų kokybę. Žaliavų rūgštingumo laipsnis dažnai yra veiksnys, pagal kurį sprendžiama apie reikiamą technologinio proceso būdą perdirbant žaliavą į tam tikrą produktą. Maisto produktuose rūgštingumas yra ribojamas, o jei nustatoma, kad produkto rūgštingumas neatitinka nustatytos normos jis laikomas vartoti netinkamu. Nustatant potencialųjį rūgštingumą, nustatomas produkte esantis bendrasis rūgščių junginių kiekis. Šiame darbe bus nustatomas bendras dviejų maisto produktų rūgštingumas.
Biologijos mokytojams
Organizmų vystymosi palyginimas ir aplinkos sąlygų įtaka. Vieta: Gyvybės mokslų centras, C268 lab. (Vilnius). Lektorė dr. Grita Skujienė.
Numatomas galimų mokykloje modelinių organizmų vystymosi stebėjimui pristatymas: I. Pilno ir nepilno vystymosi vabzdžiai (drozofila ir tarakonas); II. Moliuskai (šliužai ir vandens sraigės); III. Chordiniai (stuburiniai: žuvytė rerija; varlė; viščiukas). Bus išskirtos organizmų grupės, kurias būtų galima panaudoti aplinkos sąlygų įtakos tyrimo projektiniams darbams.
Esant daugumos pageidavimui galimas papildymas tema ,,Žinduolių vystymosi motininiame organizme ypatumai ir dvynukų atsiradimo būdai (žmogus)“.
Fizikos mokytojams
Paskaita ir refleksija. Dr. Agnė Kalnaitytė. Vieta: Vieta: Fizikos fakultetas, 211 aud., Saulėtekio al. 9. III rūmai (Vilnius).
Kvantinių taškų tyrimai biosistemose.
Seminaro kaina 30 Eur. Vietų skaičius ribotas (po 20 kiekviename sraute), todėl užsiregistravus pakankamam dalyvių skaičiui, registracija bus stabdoma. Kviečiame registruotis nuorodoje:
Biologijos mokytojams
Chemijos mokytojams
Fizikos mokytojams
Seminaras geografijos mokytojams „Kartografija šiuolaikiniame pasaulyje“
Data: 2019 m. spalio 25 d.
Vieta: Vilniaus universitetas, Geomokslų institutas, 214 (Didžioji) auditorija (M. K. Čiurlionio g. 21/27, Vilnius)
Programa
9:30 – 10:00 Dalyvių registracija
10:00 – 10:15 Įvadas: geografinės informacija ir geomokslai. Prof. dr. Egidijus Rimkus, Vilniaus universitetas
10:15 – 11:00 Geoportal.lt. Geografiniai duomenys ir paslaugos kiekvienam. Prof. dr. Giedrė Beconytė, Vilniaus universitetas; V. Narkevičiūtė, VĮ „GI_Centras“
11:00 – 11:30 GIS ir mokykla. Neringa Mačiulevičiūtė-Turlienė, Vilniaus universitetas
11:30 – 12:00 Kavos pertrauka
12:00 – 12:20 Kartografas šiuolaikiniame pasaulyje. Dr. K. Papšys, Vilniaus universitetas / UAB „Laserpas“
12:20 – 13:10 Nuotoliniai tyrimai: pažink savo aplinką iš viršaus. Dr. L. Bevainis, Vilniaus universitetas / VĮ „GI_Centras“
13:10 – 13:30 Bakalauro studijų programa „Kartografija ir geografinės informacijos sistemos“. Prof. habil. Dr. Algimantas Česnulevičius, Vilniaus universitetas
13:30 – 14:00 Diskusija, refleksija (moderatoriai: Šarūnas Gerulaitis, Ugdymo plėtotės centras; Genovaitė Kynė, Vilniaus švietimo pažangos centras / Lietuvos geografų draugija)
MOKYTOJAMS MATEMATIKAMS / INFORMATIKAMS: Vasaros mokykla
Kviečiame būsimus ir esamus matematikos ir informatikos mokytojus prisijungti prie unikalios tarpkultūrinės patirties rengiantis darbui ateities mokykloje!
Matematikos ir informatikos mokytojai turi žinoti daugelio užduočių kultūrinę įvairovę, kultūriniu požiūriu skirtingus algoritmus, sugebėti suvokti skirtingas kultūrines perspektyvas. Dalyvaujantys „IncluSMe“ vasaros mokyklos dalyviai turės plačią tarpkultūrinių mainų įvairovę tiek tarptautinėje studentų grupėje, tiek už jos ribų, susitikdami su mokytojais ir mokiniais. Vasaros mokykla sudarys galimybes įgyti vertingą tarpkultūrinę patirtį, susijusią su mokytojo darbu ateities mokykloje.
Mokykloje dirbs žinomų dėstytojų komanda iš 5 užsienio šalių!
Užsiėmimų kalba: anglų.
Dalyviai gaus Pedagogų kompetencijų tobulinimo ir plėtros centro sertifikatą apie įgytas kompetencijas.
Vasaros mokykloje laukiami universitetų dėstytojai bei doktorantai.
Renginio data – 2019-06.23 – 07.04
Renginio vieta – Vilniaus universitetas, Filosofijos fakultetas Ugdymo mokslų institutas.
Vasaros mokyklos organizatoriai: IncluSMe projektas – Vilniaus universitetas, Filosofijos fakultetas.
Kontaktinis asmuo:
Web: http://inclusme-project.eu
Seminaro programą rasite ČIA.
Dalyvio anketą rasite ČIA. Užpildytą dalyvio anketą siųsti .
MOKYTOJAMS CHEMIKAMS / BIOLOGAMS / FIZIKAMS: Tarptautinės konferencijos „Gamtamokslinis ugdymas - iššūkiai ateities mokyklai“
Kviečiame gamtos mokslų mokytojus, jų mokinius, įvairių švietimo grandžių mokyklų vadovus ir tėvus dalyvauti tarptautinėje konferencijoje „Gamtamokslinis ugdymas – iššūkiai ateities mokyklai“.
Konferencijos tikslas – skatinti aktyvų ir veiksmingą mokinių, mokytojų, mokslininkų ir edukacinių priemonių gamintojų, bei užsienio mokyklų bendradarbiavimą kartu atliekant tiriamąją veiklą, ir dalinantis gerąja patirtimi. Konferencijoje bus apžvelgtos bendros gamtamokslinio ugdymo gairės užsienyje ir Lietuvoje, švietimo vadyba bei Europos šalių lūkesčiai ateities mokykloms.
Pranešimus skaitys užsienio ir Lietuvos mokslininkai bei pedagogai: Mr Jaimie Tarrell, d’Overbroeck’s mokyklos biologijos skyriaus vadovas; Roell Schonveld, ilgametis Amsterdamo licėjaus rektorius, chemijos mokytojas; Jaan Aru, Vokietijos Humboldt’o universiteto mokslininkas; Eduardas Eigirdas, žurnalistas, žurnalo „Valstybė“ redaktorius; Rigonda Skorulskienė, Kauno jėzuitų gimnazijos fizikos mokytoja ekspertė; Aušra Kynienė, Vilnius „Saulės“ privačios gimnazijos fizikos mokytoja ekspertė.
Antroje konferencijos dalyje mokytojai ir mokiniai atliks tiriamuosius darbus, pasidalins savo gamtamokslinio tyrinėjimo patirtimi fizikos, chemijos ir biologijos sekcijose. Mokyklų ir kitų švietimo grandžių vadovai bei tėvai klausysis pranešimų ir dalyvaus diskusijose vadovų sekcijoje.
Renginio data – 2019-04-10. Registracijos pradžia 9.00 val.
Renginio vieta – Vilniaus universitetas Gyvybės mokslų centras (Saulėtekio al. 7, Vilnius).
Registracija į konferenciją vyksta internetu iki 2019 m. kovo 22 d.
(https://goo.gl/forms/vwlXIgfTrY1deHoV2).
Seminaro programą rasite ČIA.
VOKIEČIŲ KALBOS MOKYTOJAMS: „Intelligentes Lehren und Lernen“
2019 m. balandžio 6 d. Vilniaus universiteto Filologijos fakultete vyks Lietuvos vokiečių kalbos mokytojų asociacijos (LDV) metinė konferencija ir visuotinis narių susirinkimas.
Konferenciją rengia Lietuvos vokiečių kalbos mokytojų asociacija, bendradarbiaudama su VU Filologijos fakultetu, Goethe‘s institutu, DAAD (Vokietijos akademinių mainų tarnyba), kitomis įstaigomis ir įmonėmis.
Šių metų konferencijos tema yra „Intelligentes Lehren und Lernen“ – „Sumanusis mokymas(is)“. Programoje numatyti LDV narių ir svečių pranešimai bei kūrybinės dirbtuvės.
Konferencijoje pranešimus skaitys ir VU FilF BKKI Vokiečių filologijos dėstytojai – LDV nariai. VU germanistės ir germanistai kalbės apie vokiečių kalbos matomumą Lietuvos žiniasklaidoje, išmaniuosius įrankius, tinkamus taikyti mokant(is) vokiečių kalbos, integruotą kalbos ir dalyko mokymą(si), vokiečių filologijos studijų galimybes ir vokiečių kalbos mokytojų rengimą Vilniaus universitete.
Išsamią programą galima rasti čia.
Daugiau informacijos LDV svetainėje.
MOKYTOJAMS FIZIKAMS: Tarptautinė elementariųjų dalelių fizikos meistriškumo pamoka 2019
Tarptautinė elementariųjų dalelių fizikos meistriškumo pamoka mokytojams (ir mokiniams), kurioje bus atliekamas eksperimentinis elementariųjų dalelių fizikos tyrimas naudojant realius CERN duomenis, užregistruotus Kompaktiškojo miuonų solenoido (CMS) eksperimente. Šiais metais meistriškumo pamokoje mokslininkai supažindins su elementariųjų dalelių bei fundamentaliųjų jėgų tyrimais ir taikomais metodais. Dalyviams suteikiama galimybė atlikti realių dalelių fizikos eksperimentų duomenų analizavimą, o dienos pabaigoje renginio dalyviai prisijungs prie vaizdo konferencijos diskusijoms ir gautų rezultatų palyginimui bei aptarimui.
Renginio data – 2019-03-15 09:30
Renginio vieta – VU Fizikos fakultete, Vilniuje
Daugiau informacijos ir registraciją į programą rasite ČIA.
MOKYTOJAMS ISTORIKAMS: Į mokinį orientuotas istorijos mokymas
Vienas iš svarbiausių šiuolaikinės istorijos didaktikos principų – orientacija į mokinius. Tai reiškia, kad istorijos temos turi sietis su mokinių sociokultūriniu kontekstu, jų amžiumi, patirtimi bei interesais, istorinių gebėjimų, reikalingų tolimesniam gyvenimui ir karjerai, vystymu ir įgijimu. Ši istorijos mokytojų kompetencijų tobulinimo programa skirta progimnazijų ir gimnazijų istorijos mokytojams, siekiantiems susipažinti su į mokinį orientuoto istorijos mokymo galimybėmis bei taikymo atvejais. Daugiausia dėmesio skiriama Istorijos fakulteto mokslininkų tiriamoms „netradicinėms“, „trūkstamoms“ ar „jautrioms“ temoms ir šaltiniams, galintiems esmingai praturtinti istorijos mokymo(si) turinį, formas bei priemones. Programoje bus pateikiamos šios medžiagos panaudojimo pamokoje metodinės rekomendacijos, sudaromos sąlygos patiems sukurti savo metodiką ir praktiškai ją išbandyti.
Programos apimtis – 23 akademinės valandos (trys seminarai). Kaina 70 Eur.
Dalyviams išklausiusiems programą, išduodamas kompetencijų tobulinimo pažymėjimas.
Daugiau informacijos ir registraciją į programą rasite ČIA.
LENKŲ KALBOS MOKYTOJAMS
VU Filologijos fakulteto Baltijos kalbų ir kultūrų instituto Polonistikos centras organizuoja 2 dalių (4 val.) seminarą lenkų kalbos mokytojams, skirta XIX ir XX amžiaus lenkų literatūros problematikai aptarti. Seminaras vyks kovo 13 d. 115 A auditorijoje, pradžia 11 val.
Pranešėjos ir pranešimų temos:
Prof. habil. dr. Teresa Dobrzyńska (Lenkijos mokslo akademijos Literatūros tyrinėjimų institutas, Varšuva) Motywy oczu, ślepoty i światła w późnej twórczości Czesława Miłosza
dr. Magdalena Woźniewska-Działak (Kardinolo Stefano Wyszynskio universitetas, Varšuva) Mała ojczyzna w niepodległościowej optyce okresu romantyzmu.
Kviečiame dalyvauti.
MOKYTOJAMS FILOSOFAMS / ETIKOS MOKYTOJAMS: Naujausios idėjos šiuolaikiniame filosofiniame diskurse Lietuvoje
Kviečiame filosofijos ir etikos mokytojus į kompetencijų tobulinimo seminarą „Naujausios idėjos šiuolaikiniame filosofiniame diskurse Lietuvoje“
Renginio data – 2019-03-01, 11val., trukmė - 6 val.
Renginio vieta – VU Filosofijos fakultetas, Ugdymo mokslų institutas (107 a.).
Seminaro programą rasite ČIA.
Seminaras skirtas supažindinimui per metus pasirodžiusiomis naujomis filosofijos knygomis bei monografijomis. Jas pristatys knygų autoriai (Kristupas Sabolius, Nerijus Milerius, Lilija Duoblienė) ir vertėjai (Daina Habdankaitė). Taip pat seminaro metu Jūratė Baranova paminės vieno filosofiškiausių XX amžiaus kino režisierių Ingmaro Bergmano gimimo šimtąsias metines. Kalbėsime apie filosofiją vaikams, diskutuosime.
Visi seminaro dalyviai gaus kompetencijų tobulinimo pažymėjimus.
MOKYTOJŲ FORUMAS
Kviečiame į Lietuvos mokytojų forumą!
Renginio iniciatorius – europarlamentaras A. Guoga, į „Antano Guogos paramos fondas“.
Renginio organizatorius – Vilniaus universitetas.
Lietuvos mokytojų forumą įkvėpė #Switch! Renginio tikslas – įkvėpti, motyvuoti, išgirsti ir dalintis naujausiomis žiniomis ir pasaulinėmis švietimo tendencijomis. Mes siekiame, kad motyvuoti, sumanūs mokytojai taptų teigiamų pokyčių švietimo sistemoje pagrindu nelaukiant 2025-ųjų.
Forume laukiami mokytojai, kurie tiki savo profesija, yra žingeidūs ir siekia nuolat semtis žinių. Mokytojams, kurie nori būti išgirsti, kurie nori koja kojon žengti su technologijomis ir kurie tiki, kad gali užauginti naują, perspektyvią ir skaitmeninio amžiaus iššūkiams pasirengusią kartą.
Daugiau informacijos ir registracija: ČIA.
MOKYTOJAMS GEOGRAFAMS / FIZIKAMS / CHEMIKAMS / BIOLOGAMS: Kvalifikacijos tobulinimo seminarą „Geologija ir gamtamokslinis ugdymas“
Kviečiame į kvalifikacijos tobulinimo seminarą „Geologija ir gamtamokslinis ugdymas“
Renginio data – 2019-02-21 11val. – 2019-02-22 16 val.
Renginio vieta – VU Chemijos ir geomokslų fakulteto Geomokslų institutas, Geologijos ir mineralogijos katedra (225 a.)
Seminaro programą rasite ČIA.
Mokytojų kvalifikacijos tobulinimo seminaras orientuotas į geologijos tyrimų naujienų ir aktualijų apžvalgą. Seminaro dalyviai bus supažindinami su mineralais, inžinerine geologija ir jos perspektyvomis, nuosėdinių uolienų tyrimais, paleobotiniais metodais ir paleontologiniais metodais krašto pažinimui.
Mokytojai atliks praktines užduotis, turės galimybę atlikti tyrimus laboratorijoje, o dienos pabaigoje renginio dalyviai galės dalyvauti diskusijoje.
Visi seminaro dalyviai gaus kvalifikacijos kėlimo pažymėjimus.