Atvirų durų diena

1277187 622784671105822 533939003 o mazesneŠiemet Vilniaus universiteto atvirų durų diena vyks rudenį, rugsėjo 16 dieną, 10 - 15 val. Saulėtekyje įsikūrusiame Jungtiniame gyvybės mokslų centre (Saulėtekio al. 7). Šventėje dalyvaus visų fakultetų dėstytojai, studentai, administracijos atstovai - su jais bus proga pasikonsultuoti dėl studijų, o iš studentų išgirsti jų įspūdžius apie studijas Vilniaus universitete. Renginyje bus dalijama informacinė medžiaga, išsamiai pristatanti studijų galimybes. 

 

leidiniaiAtvirų durų dieną laukiami ne tik moksleiviai, studentai, mokytojai, tėveliai, alumnai, bet ir vilniečiai bei miesto svečiai. Čia kiekvienas ras ką nors įdomaus – Vilniaus universiteto Studentų atstovybė, įvairios universiteto studentiškos draugijos ir organizacijos demonstruos įvairiausius eksperimentus bei pristatys kitas vykdomas veiklas. Tą pačią dieną vyks finalinė mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2016" diena, kurios programa bus turtinga įvairiausių veiklų.  

Festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2016" programa

 

Atvirų durų dienos metu VU Karjeros ir konsultavimo skyriaus specialistai supažindins ne tik su įvairiomis studijų galimybėmis VU, bet ir pristatys, kaip nepasiklysti galimybių ir pasirinkimų kelyje bei kaip Universitetas gali padėti siekti savo tikslų studijų metu. Daugiau informacijos apie studijų galimybių ir karjeros planavimo paskaitas:

Laisvė rinktis: kaip tinkamai ja pasinaudoti

Šiandien pasaulis itin kupinas karjeros krypčių, profesijų, studijų pasirinkimo galimybių. Aiškus tikslas ir dideli troškimai sukuria pagrindą sėkmei. Tad ar esame pasiruošę drąsiai ir sąmoningai pasirinkti galimybes, kurios paverstų mūsų gyvenimą prasmingu? Paskaitoje nepasakysime, kur jums toliau mokytis. Kokia karjeros kryptis, profesija, studijų programa tinka ar netinka. Tačiau išmoksite sau užduoti klausimus, kurių atsakymai padės jums savarankiškai priimti sprendimus dėl studijų. Rekomenduojama 9-12 klasių moksleiviams.

 

Laikas: 10:00

Vieta: R 109 aud. VU Jungtinis gyvybės mokslų centras, Saulėtekio al. 7

Lektorius: Sigita Kilkutė

Registracija

Studijų galimybių pristatymas

Svarstai apie studijas Vilniaus universitete, tačiau dvejoji dėl konkrečios studijų programos pasirinkimo? Nori studijuoti, tačiau nežinai nuo ko pradėti? Galbūt nerandi atsakymų, ar Vilniaus universitete galima gauti dvigubą bakalauro diplomą, susidaryti individualų studijų planą – studijas pakreipti taip, kaip tiktų tau? O galbūt svajoji pasinaudoti visomis studentų mainų galimybėmis ir praplėsti tarpultūrinio bendravimo ir studijų patirtį?

Laikas: 11:00

Vieta: R 208 aud. VU Jungtinis gyvybės mokslų centras, Saulėtekio al. 7

Lektorius: Jekaterina Soldatova, Roberta Kutulytė

Registracija

Karjeros valdymo paslaugos VU studentams: kuo būsime Tau naudingi?

Universitete galite ne tik studijuoti pasirinktą studijų programą, bet ir aktyviai ruoštis karjerai. Karjeros ir konsultavimo skyriaus konsultantai padės jums geriau pažinti save, tyrinėti karjeros galimybes, pasirengti karjeros planą, susirasti trokštamą darbą, išspręsti įvairius su karjera susijusius sunkumus. Jei norite jau nuo studijų pradžios kryptingai siekti prasmingos karjeros, užsukite į paskaitą. Rekomenduojama 9-12 klasių moksleiviams.

Laikas: 13:00

Vieta: R 102 aud. VU Jungtinis gyvybės mokslų centras, Saulėtekio al. 7

Lektorius: Aida Akudovičiūtė

Registracija

Būsimos šventės mums niekas nesutrukdys: nei lietus, nei gripas, nei ankstyvas ruduo ar užsitęsusi vasara.

Prisijunkite ir būsimo renginio naujienas sekite socialiniame tinkle Facebook!

Iki susitikimo Vilniaus universitete!

2015 m. atvirų durų diena

baner 728x90

 

2015 m. rugsėjo 18 d. vyko Vilniaus universiteto atvirų durų dienos renginiai, kuriuose moksleiviai, mokytojai, karjeros koordinatriai ir visi, besidomintys studijomis, galėjo sudalyvauti mokslo populiarinimo paskaitose, diskusijose, mokslo dirbtuvėse bei pasikalbėti su konkretaus dominančio fakulteto atstovu visais rūpimais studijų klausimais.

 

Renginiais itin gausi programa moksleivius kvietė į šias tematines paskaitas ir užsiėmimus:

  • diskusija apie teisės vaidmenį demokratinėje valstybėje,
  • pasakojimas apie tikrąją Vilniaus basilisko istoriją,
  • demonstracinius eksperimentus apie akių sekimo įrangą ir kaip chemija keičia gyvenimo kokybę,
  • asmeninių finansų tvarkymo patarimai,
  • retorikos meno ar dirbtinių kalbų kūrimas,
  • praktinės archeologų dirbtuvės ir darbas su 3D skeneriu.

Moksleiviai taip pat buvo kviečiami:

  • gyvai pabendrauti su universiteto studijų koordinatoriais, studentais,
  • gauti atsakymus į jums rūpimus klausimus, susijusius su studijomis Vilniaus universitete.

VU Atvirų durų dienos 2015 m. renginio programą galite rasti čia.

2014 m. atvirų durų diena

2VU ADD baneris 234x390 3Rugsėjo 19 d. VU bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC) vyko Vilniaus universiteto atvirų durų diena. Kartu su mokslo festivaliu „Erdvėlaivis Žemė 2014“ surengta VU šventė studijomis ir naujausiomis mokslo tendencijomis besidominčius būsimus ir esamus studentus pakvietė į daugybę skirtingų renginių. Dalyviai džiaugėsi fakultetų organizuojamomis mokslo populiarinamosiomis paskaitomis, kalbų dirbtuvėmis, laboratorijomis, eksperimentais ir studijų koordinatorių paskaitomis.

Jau nuo pat ryto MKIC‘ą apgulė įvairaus amžiaus moksleiviai. Lydimi mokytojų jie domėjosi VU dėstytojų įžvalgomis apie vartojimo specifiką, pažino antikos pasaulio subtilybes, lygino šiuolaikinius ir praeities universitetus, analizavo kalbos gyvavimo skaitmeniniame amžiuje problemas. Be to, moksleiviai gilino žinias apie biologiškai aktyvias medžiagas, literatūros padėtį šiuolaikiniame mokslo pasaulyje, sėmėsi naujų kūrybiškumą skatinančių metodų, klausėsi paskaitos apie Lietuvos verslumą, kriptografijos mokslą. Netrūko įdomių praktinių užsiėmimų. Teisės fakulteto studentai inscenizavo teismo procesą, vyko poliglotų, hindi, japonų, kinų kalbų dirbtuvės.

Vilniaus universiteto fakultetai ir kiti padaliniai moksleiviams pasakojo apie savo siūlomas studijų programas, jų naudą, dėstė, kodėl verta pasirinkti studijas „seniausiame ir geriausiame“ Lietuvos universitete. „Čia studijuoti tiesiog privaloma, kadangi institutas vykdo unikalias programas. Vienu šūviu nušaunami du zuikiai: per ketverius metus išmoksti dvi kalbas, įsigilini į jų struktūrą, perpranti sistemą“, – kalbėjo Užsienio kalbų instituto Romanų kalbų katedros profesorė Danutė Balšaitytė. „Ekonomikos studijos VU yra klasika. Įsidarbinimo galimybės labai didelės, iš darbdavių girdime daug pagyrimų. Nė viena kita aukštoji mokykla nepralenkia mūsų kokybe“, – džiaugėsi Ekonomikos fakulteto atstovė Daiva Budrienė. „Filosofijos fakultetas yra seniausias, nuo jo prasidėjo Vilniaus universitetas“, – senomis tradicijomis didžiavosi fakulteto atstovė Olga Suprun.

Fizikos fakultetas išsiskyrė originaliais, mokslą populiarinančiais eksperimentais. „Pagrindinis mūsų ginklas – tai -196 laipsnių skystas azotas. Su juo galima atlikti labai daug demonstracijų. Pavyzdžiui, mes šaldome sausainius ir jais vaišiname susirinkusiuosius“, – teigė antrakursis fizikas Edvinas Skliutas. Anot jo, atvirų durų diena – puiki proga populiarinti mokslą, turtinti žmogaus pasaulėvoką.

Susirinkę moksleiviai naudojosi puikia proga pažinti Vilniaus universitetą. Kas žino, galbūt šis renginys kam nors padėjo atrasti gyvenimo kelią. „Radau daug profesijų, kurios mane sudomino, norėjau išsiaiškinti, kur labiau patiks. Suintrigavo žurnalistikos studijos. Mėgstu bendrauti su žmonėmis, rašyti straipsnius, dirbti su kamera“, – tvirtino dešimtos klasės mokinė Liveta Dimidovičiūtė.

„Šis renginys padeda susipažinti su įvairiomis studijomis, galbūt motyvuoja kitų universitetų studentus perbėgti į VU. O ir mokytojai vis tiek sužino ką nors naujo“, – atvirų durų dienas apibendrino politologiją arba istoriją studijuoti planuojantis moksleivis Augustas Plaipa.

 

 

 „Ką perkame ir vartojame? Kodėl?“

VU Ekonomikos fakulteto prof. dr. Sigitas Urbonavičus, prof. dr. Vytautas Dikčius, lekt. Indrė Radavičienė

 

 „Antikos pasaulis“

VU Filologijos fakulteto doc. dr. Vytautas Ališauskas

 

„Biologiškai aktyvios medžiagos – nuodas ar vaistas mūsų organizmui?“

VU Chemijos fakulteto doc. dr. Albinas Žilinskas

 

„Literatūra šiuolaikiniame mokslo pasaulyje“

VU Filologijos fakulteto doc. dr. Regimantas Tamošaitis

2013 m. atvirų durų diena

Kviečiame pasiklausyti 2013 metų spalio mėnesį vykusių Vilniaus universiteto atvirų durų dienos paskaitų.

 

 „Baudžiamoji atsakomybė kaip kraštutinė priemonė“

VU Teisės fakulteto prof. dr. Armanas Abramavičius

 

„Kasdienio gyvenimo chemija“

VU Chemijos fakulteto doc. dr. Albinas Žilinskas

 

„Ar gyvybingas Lietuvos ekonominis modelis?“

VU Matematikos ir informatikos fakulteto doc. dr. Aušra Maldeikienė