Akademinis konsultavimas: (8 5) 2193144 ir

Kiekybinė ekonomika (anglų k.)

Padalinys Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetas Trukmė  3 metai
Krypčių grupė Socialiniai mokslai Studijų forma Nuolatinės dieninės studijos
Studijų kryptis (šaka) Ekonomika Studijų programos kreditai 180
Kvalifikacinis laipsnis Socialinių mokslų bakalauras Metinė studijų kaina 2000 EUR

Programa, atspindinti geriausių pasaulio universitetų praktiką ir vykdoma bendradarbiaujant su Lietuvos banku, studentams suteiks tiek kiekybinių ir modeliavimo metodų taikymo patirties, tiek ir šiuolaikinės ekonomikos problemų sprendimo įgūdžių, kurie dabar, o ypač ateityje, turės didelę vertę darbo rinkoje. Baigę šią studijų programą studentai galės toliau tęsti studijas geriausiose ekonomikos magistrantūros studijose, rinktis karjerą duomenų analitikoje, verslo ir finansų industrijose arba valstybinėse ir tarptautinėse institucijose.

Studijų programos planas

Dalyko pavadinimas Kreditai Dalyko pavadinimas Kreditai

1 semestras

Ekonomikos pagrindai 1

Matematiniai metodai 1

Statistikos teorija 1

4 semestras

Ekonomikos teorija 2

Ekonometrijos teorija ir praktinis taikymas 2

Finansai 2

Kompiuterinis modeliavimas ir duomenų analizė

Papildomi kiekybiniai metodai /  Tarptautiniai finansai

Panelinių duomenų ekonometrija / Didžiųjų duomenų analizė /
Laiko eilučių analizė / Finansų rinkos / Tarptautinė makroekonomika

2018 m. priėmimo sąlygos

Stojant į valstybės finansuojamą vietą

Egzaminai Koeficientas
Matematika 0,4
Lietuvių kalba ir literatūra 0,2
Egzaminai arba metiniai pažymiai
Istorija 0,2
Bet kuris dalykas, nesutampantis su kitais dalykais 0,2

Privaloma būti išlaikius:

• lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą;
  • užsienio kalbos (anglų/prancūzų/vokiečių) mokėjimą įrodantį egzaminą. Tai gali būti valstybinis brandos egzaminas bei kiti tarptautiniai pripažinti egzaminai (pvz. IELTS, TOEFL). Egzaminas turi būti išlaikytas ne mažiau nei 16 %;
  • matematikos brandos egzaminą. Egzaminas turi būti išlaikytas ne mažiau nei 25 %.

Stojančiųjų į valstybės finansuojamą vietą konkursinis balas turi būti ne mažesnis nei 6 balai. Papildomai numatomas motyvacinis pokalbis.

Kiekybinę ekonomiką studijuoti Vilniaus universitete verta, nes:

Absolventai dirbs:
  • Tai vienintelė Lietuvoje trejų metų ekonomikos bakalauro programa anglų kalba;

• Duomenų, verslo, ekonomikos analitika
  • Sukurta ir paruošta bendradarbiaujant kartu su Lietuvos banko tyrėjais;

• Verslo ir finansų industrijose
  • Dėstoma tyrėjų ir profesorių, įgijusių mokslo laipsnius prestižiniuose pasaulio universitetuose;

• Akademinė karjera po tolesnių studijų
  • Supažindina su svarbiausiomis kiekybinių metodų ir teorinės ekonomikos teorijomis ir taikymo galimybėmis;

• Derina naujos kartos CORE projekto ekonomikos mokymo planą su matematikos, statistikos ir ekonometrijos metodais bei duomenų mokslu;

• Nenusileidžia geriausių universitetų panašių programų studijoms kokybės ir turinio aspektais;
  • Teikia stipendijas geriausiems studentams;
  • Socialiniai partneriai: Lietuvos bankas, Nasdaq, Lietuvos Respublikos Finansų ministerija.

Partnerių komentarai

„Mes nuolat ieškome studentų su puikiais kiekybiniais įgūdžiais, ekonomine intuicija ir gebėjimu iškomunikuoti sudėtingas ekonomines idėjas paprastais žodžiais.“

Vitas Vasiliauskas, Lietuvos banko valdybos pirmininkas

"Tam, kad būtų galima sėkmingai įsitvirtinti dėl finansinių technologijų nuolatos besikeičiančioje finansų paslaugų industrijoje yra reikalingas abstraktus mąstymas drauge su ekonomikos ir finansų teorijos išmanymu, kūrybiškais problemų sprendimais ir IT įgūdžiais bei gera intuicija. Šiuos įgūdžius ir ugdys ši bakalauro kiekybinės ekonomikos programa."

Sigitas Mitkus, Finansų rinkų politikos departamento direktorius Lietuvos Respublikos Finansų ministerijoje.

"Po patirties dirbant studijų direktoriumi Kembridžo universitete, aš su entuziazmu žiūriu į šią intensyvią ir analitinio mąstymo reikalaujančią bakalauro programą, kurioje yra taikomos geriausių pasaulyje universitetų praktikos. Ši programa paruoš studentus pačioms reikliausioms magistro programoms, verslo ir finansų industrijoms bei darbui nacionalinėse ir tarptautinėse organizacijose.“

Povilas Lastauskas, Tyrimų centro direktorius (Lietuvos bankas) ir vienas iš programos kūrėjų ir iniciatorių.

"Ši programa yra ekonomikos aukštojo mokslo revoliucija Lietuvoje. Ji leidžia Vilniaus universitetui būti vienoje gretoje su geriausiais šios srities universitetais Europoje."

Linas Tarasonis, Vilniaus universiteto (VU) Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto mokslo prodekanas ir vienas iš programos kūrėjų ir iniciatorių.