Akademinis konsultavimas: (8 5) 2193144 ir

Skandinavistika (danų/norvegų/švedų kalbų grupės)

Padalinys Filologijos fakultetas Trukmė  4 metai
Krypčių grupė Humanitariniai mokslai Studijų forma Nuolatinės dieninės
Studijų kryptis (šaka) Filologija pagal kalbą Studijų programos kreditai 240
Kvalifikacinis laipsnis Humanitarinių mokslų bakalauras Metinė studijų kaina 2274 EUR

Studijos suteikia puikią galimybę išmokti skandinavų kalbų ir susipažinti su skandinavų literatūra, kultūra, mitologija, istorija. Be įvairių kalbotyros ir literatūros dalykų, gilinamasi į naujausius skandinavų kultūros ir visuomenės raidos poslinkius. Visi studentai išvyksta į Skandinavijos universitetus ir vasaros kalbų kursus pagal „Erasmus+“ mainų programą arba įvairius kitus projektus.

Skandinavistiką studijuoti Vilniaus universitete verta:

Absolventai dirba:
  • nepriklausomai nuo pasirinktos kalbos, jos pradedama mokytis įstojus

• Skandinavijos kapitalo, tarptautinėse ir Lietuvos įmonėse; finansinėse institucijose (bankuose, draudimo bendrovėse)
  • nuo antro kurso studentai gali rinktis gretutines studijas;

• vertimų biuruose, redakcijose, leidyklose;
  • bendrausi su žinomais profesoriais, rašytojais iš Skandinavijos ir kitų šalių;

• turizmo ir kelionių agentūrose;
  • naudosiesi didžiausia skandinavistikos biblioteka Lietuvoje;

• užsienio šalių atstovybės
  • absolventai nesunkiai įsidarbina Lietuvoje ir užsienyje arba tęsia studijas magistrantūros pakopoje;

• galima įgyti pedagogo kvalifikaciją.

„Jeigu šiandien reikėtų pasirinkti, vėl nedvejodama stočiau į VU Filologijos fakulteto Skandinavistikos centrą. Nuo skandinavistikos studijų prasidėjo rimta pažintis ir kelionė po Europą ir senuosius jos universitetus. Visa tai skatino tirti, pažinti, suprasti, dar labiau plėsti akiratį. Studijos Filologijos fakultete suteikė galimybę dirbti tarptautinėse organizacijose ir įmonėse, tačiau svarbiausia – šis atrastas pažinimo džiaugsmas neišblėso.“

Ringailė Trakymaitė, Rytų Europos studijų centro Pilietinės visuomenės plėtros ir bendradarbiavimo skyriaus vedėja