Konsultavimas: (8 5) 2193144 ,

Padalinys Filologijos fakultetas Trukmė  4 metai
Krypčių grupė Humanitariniai mokslai Studijų forma Nuolatinės dieninės
Studijų kryptis (šaka) Filologija pagal kalbą Studijų programos kreditai 240
Kvalifikacinis laipsnis Humanitarinių mokslų bakalauras Metinė studijų kaina (2019) 2595 EUR

Rusų kalba pagal ja kalbančiųjų skaičių pirmauja tarp slavų kalbų ir yra viena labiausiai paplitusių kalbų visame pasaulyje. Tai oficiali JTO ir kitų tarptautinių organizacijų kalba.

Studijuoti čia patiks tiems, kurie nori puikiai išmokti rusų kalbą ir pažinti įspūdingą rusų literatūros ir kultūros lobyną. Susipažinsite ir su Lietuvos rusų kalba, literatūra, kultūra.

Rusistų paklausa Lietuvoje yra didelė tiek dėl Lietuvos rusų bendruomenės, tiek dėl Lietuvos ir Rusijos bei kitų šalių ekonominio bendradarbiavimo ir kultūrinių mainų.

Rusų filologiją studijuoti Vilniaus universitete verta:

Absolventai dirba:
  • galima pasirinkti studijuoti pradedančiųjų ar pažengusiųjų grupėje;

• LRT;

• Russkij kurjer;
  • dalis studijų programos vykdoma rusų kalba;

• Delfi;
  • mūsų absolventai nesunkiai įsidarbina Lietuvoje ir užsienyje arba tęsia studijas magistrantūros pakopoje;

• Puškino muziejuje;
  • galima įgyti pedagogo kvalifikaciją.

• turizmo sektoriuje.

„Tik filologas žvelgia į kalbą ir į literatūrą kaip į sakralią erdvę ir tuo pat metu – kaip į tyrinėjimo objektą. Ne kiekvienas galės tapti mokslininku ir dvasininku, bet kelią į pasaulio brangenybes tikrai pamatysite, o Rusų filologijos katedros dėstytojai visada bus su jumis.“

Oleg Jerofejev, ru.delfi.lt vyr. redaktorius