Akademinis konsultavimas: (8 5) 2193144 ir

Lietuvių filologija ir užsienio (estų/latvių/naujoji graikų/turkų kalbų grupės) kalba

Padalinys Filologijos fakultetas Trukmė  4 metai
Krypčių grupė Humanitariniai mokslai Studijų forma Nuolatinės dieninės
Studijų kryptis (šaka) Filologija pagal kalbą Studijų programos kreditai 240
Kvalifikacinis laipsnis Humanitarinių mokslų bakalauras Metinė studijų kaina 2274 EUR

Studijų programa apima lituanistikos ir dar vienos pasirinktos kalbos, literatūros ir kultūros studijas. Ši specialybė suteikia solidų lituanistinį išsilavinimą: tyrinėsite lietuvių kalbą ir literatūrą, lietuvių kultūros pagrindą, gilinsitės į žmogaus mąstymo, sakytinės ir rašytinės kultūros paminklų, kolektyvinės ir individualios žodinės kūrybos pasaulius. Dar viena kalba ir kultūra – tai dar vienas požiūris į aplinkinį pasaulį. Kalbos atveria kitų kultūrų lobius, kitakalbių žmonių pasaulius.

Lietuvių filologiją ir užsienio kalbą studijuoti Vilniaus universitete verta:

Absolventai dirba:
  • galima mokytis užsienio kalbos iš dėstytojų, kuriems ši kalba yra gimtoji;

• leidyklose ir redakcijose;
  • dalykų dėstytojai yra aukštos kvalifikacijos mokslo tyrėjai

•  valstybinėse įstaigose;
  • dauguma mūsų studentų dalyvauja „Erasmus+“ mainų programoje, studijuoja ir atlieka praktiką užsienyje;

• vertimų biuruose;
  • mūsų absolventai nesunkiai įsidarbina Lietuvoje ir užsienyje arba tęsia studijas magistrantūros pakopoje.

• spaudoje ir televizijoje.

„Studijuojant sukauptos žinios ir patirtis lydi vos ne kasdien, pradedant bendravimu su skirtingų šalių atstovais, baigiant karjera ir asmenybės augimu. Estų kalbos (ir kitų kalbų, kurių išmokau studijuodama Vilniaus universitete) mokėjimas 2014 m. padėjo pasirinkti gana įdomią profesiją. Nuo 2014 m. esu transporto vadybininkė / logistė. Esu vertinama už kalbų mokėjimą ir plačią pasaulėžiūrą. Tai yra sėkmės istorijos pagrindas, kurį gavau kartu su bakalauro diplomu. Be to, daugybės smagių ir šiltų prisiminimų iš studijų laikų, sudėtų į įsivaizduojamą brangenybių dėžutę, neiškeisčiau į nieką! Visada gera grįžti mintimis ten, kur jautiesi it žuvis vandeny.“

Agata Malgožata Žuk, „Nunner Logistics“ transporto vadybininkė / logistė