Akademinis konsultavimas: (8 5) 2193144 ir

Lietuvių filologija ir turkų kalba

Padalinys Filologijos fakultetas Trukmė  4 metai
Krypčių grupė Humanitariniai mokslai Studijų forma Nuolatinės dieninės
Studijų kryptis (šaka) Filologija pagal kalbą Studijų programos kreditai 240
Kvalifikacinis laipsnis Humanitarinių mokslų bakalauras Metinė studijų kaina (2018) 2274 EUR

Čia studijuoti patiks tiems, kurie nori gilintis į lietuvių ir kitas baltų kalbas, literatūrą, tautosaką ir mitologiją, mėgsta skaityti – nuo antikinės literatūros iki šiuolaikinio romano, dramos, poezijos. Tyrinėsite lietuvių kalbą ir literatūrą, lietuvių kultūros pagrindą, gilinsitės į žmogaus mąstymo, sakytinės ir rašytinės kultūros paminklų, kolektyvinės ir individualios žodinės kūrybos pasaulius.
Pasirinkę užsienio kalbos specializaciją, taip pat studijuosite dar vieną kalbą ir ta kalba sukurtą literatūrą, šalies istoriją ir kultūrą. Studijos padės atverti kitų kultūrų lobius, kitakalbių žmonių pasaulius.

Lietuvių filologiją ir užsienio kalbą studijuoti Vilniaus universitete verta:

Absolventai dirba:
  • solidų lituanistinį išsilavinimą užtikrina dėstytojai profesionalai;

• leidyklose ir redakcijose;
  • iki 50 proc. programos pasirenki pats;

•  valstybinėse įstaigose;
  • galėsi dalyvauti ERASMUS+ ar kitose programose (studijuoti geriausiuose užsienio universitetuose ar atlikti praktiką užsienyje);

• vertimų biuruose;
  • estų, latvių, naujosios graikų ar turkų kalbos pradėsi mokytis įstojęs.

• spaudoje ir televizijoje.

„Lietuvių filologijos ir turkų kalbos studijos suteikė galimybę ne tik išmokti turkų kalbą, bet ir pažinti egzotiškos šalies kultūrą. Studijuodama daug keliavau. Noras pažinti Osmanų imperijos vaizduojamojo meno ištakas mane nuvedė net iki Irano. Turiu pripažinti, kad būdama studentė pirmenybę teikiau užsienio kalbai, tačiau dabar nepaprastai džiaugiuosi, kad pagrindinė studijų kryptis vis dėlto buvo lituanistika. Įgytos lietuvių filologijos žinios dabar man praverčia daugeliu gyvenimo atvejų.“

Justina Pilkauskaitė-Kareniauskienė, Orhano Pamuko knygų vertėja