Akademinis konsultavimas: (8 5) 2193144 ir

Padalinys Matematikos ir informatikos fakultetas Trukmė  4 metai
Krypčių grupė Informatikos mokslai Studijų forma Nuolatinės dieninės
Studijų kryptis (šaka) Informatika Studijų programos kreditai 240
Kvalifikacinis laipsnis Informatikos mokslų bakalauras Metinė studijų kaina 2274 EUR

Bioinformatika analizuoja ir interpretuoja didžiulius genų ir baltymų informacijos kiekius, sukauptus kompiuterių duomenų bazėse visame pasaulyje. Tai nauja, sparčiai besivystanti mokslo sritis, atsiradusi sąveikaujant informatikos, molekulinės biologijos ir biochemijos mokslams. Sektoriui prognozuojamas smarkus augimas, o Europos Sąjungoje bioinformatika patenka tarp penkių pagrindinių prioritetinių krypčių.

Bioinformatiką studijuoti Vilniaus universitete verta:

Absolventai dirba:
  • programos dėstytojai parengia studentus, gebančius taikyti įvairius matematinius modelius ir programuoti keliomis kalbomis;

• IT sektoriaus įmonėse;
  • daug dėmesio skiriama praktinei duomenų analizei;

• Tieto Lietuva;

• Affecto Lietuva;
  • galima atlikti profesinę praktiką įmonėse, mokslinėse laboratorijose ar valstybinėse organizacijose Lietuvoje ir užsienyje.

• Lietuvos draudime;

• mokslinių tyrimų institutuose;

• Vilniaus universiteto Biotechnologijos institute.

„Studijų metu išmokau programuoti ir įgijau kitus pagrindus, kuriuos galėjau plėtoti toliau ir pritaikyti dirbdamas bioinformatikos srityje. Vakarų Europoje nuolat atsiveria vis daugiau naujų galimybių panaudoti bioinformatikos žinias įdomiam ir inovatyviam darbui.“

Tomas Bastys, Maxo Plancko informatikos instituto (Vokietija) doktorantas