Konsultavimas: (8 5) 2193144 ,

Rektorius

Rektorius Artūras Žukauskas

Profesorius Artūras Žukauskas Vilniaus universiteto rektoriumi inauguruotas 2015 m. balandžio 1 d., Vilniaus universitetui einant 434-uosius metus.

Rektorius prof. A. Žukauskas pagrindiniais savo veiklos prioritetais įvardija mokslo ir studijų tarptautinę plėtrą bei darbo ir studijų universitete sąlygų gerinimą. Strateginiame universiteto veiklos plane kartu įtvirtinta vizija stoti į vieną gretą su pirmaujančiais Europos universitetais. Strateginį veiklos planą rasite čia.

Vilniaus universiteto rektorius atsako už darbų, atliekamų vykdant Vilniaus universiteto statute apibrėžtą Vilniaus universiteto misiją ir siekiant universiteto veiklos tikslų, organizavimą ir jų įgyvendinimo kokybę, už efektyvią universiteto finansinę veiklą, tinkamą lėšų ir turto apskaitą, valdymą, naudojimą ir disponavimą jais.

Profesorius A. Žukauskas Vilniaus universitete įgijo fizikos ir fizikos mokytojo kvalifikaciją, apsigynė fizikos ir matematikos mokslų daktaro, habilituoto mokslų daktaro laipsnį, buvo aktyvus universiteto bendruomenės narys.

2000–2001 m. profesorius vizitavo Rensselaerio politechnikos institute, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Vilniaus universitete dėstė Puslaidininkių fizikos įvadą, Kietųjų kūnų fiziką, Kvantinės elektronikos įvadą, Kietųjų kūnų funkcinius darinius, Rinktinius kietųjų kūnų fizikos skyrius, Kietakūnio apšvietimo technologiją; išleido daugelį publikacijų Lietuvos bei tarptautiniuose leidiniuose, aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje.

Rektorius yra Lietuvos universitetų rektorių konferencijos (LURK) prezidentas, Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys, Lietuvos fizikų draugijos valdybos narys, Pažangių apšvietimo technologijų vystytojų asociacijos valdybos pirmininkas ir kt. organizacijų narys.

Profesoriaus Žukausko moksliniai interesai yra tiesiatarpių puslaidininkių optinių savybių, III grupės nitridų epitaksinių sluoksnių ir darinių, kietakūnių apšvietimo, didelio skaisčio šviesos diodų (šviestukų), UV šviestukų, šviestukų taikymo apšvietimo, matavimų, medicinos ir biologijos sritims, šviesos šaltinių spalvų atgavai.

Yra pelnęs Vilniaus universiteto rektoriaus (2012), Nacionalinės pažangos mokslo (2008), IEEE Donald G. Fink Prize Paper Award (2007), Lietuvos mokslų akademijos vardinę Povilo Brazdžiūno (eksperimentinė fizika) (2007), Lietuvos nacionalinę mokslo premijas.

Vilniaus universiteto rektorius renkamas penkeriems metams viešo konkurso būdu, kurį nustato Vilniaus universiteto taryba.

Užklausa internetu

Kontaktai konsultacijoms

konsultavimas
@vu.lt