Laisvalaikis

STUDENTŲ ORGANIZACIJOS

 

VU studentų atstovybė (VU SA)

Didžiausia Lietuvoje studentų interesams atstovaujanti ne tik Vilniaus universiteto, bet ir nacionaliniu lygmeniu ne pelno siekianti organizacija. VU SA dirba Vilniaus universiteto studentams ir kuria palankiausias sąlygas studento saviraiškai.

Apie VU SA

VU studentų atstovybė (VU SA) – didžiausia Lietuvoje studentų interesams atstovaujanti ne tik Vilniaus universiteto, bet ir nacionaliniu lygmeniu ne pelno siekianti organizacija. VU SA dirba Vilniaus universiteto studentams ir kuria palankiausias sąlygas studento saviraiškai.

VU SA yra:

 • savarankiška, ne pelno siekianti, nepolitinė, studentų interesams atstovaujanti organizacija;
 • filtras, kuris „siurbia“ studentų problemas ir jas sprendžia;
 • terpė, kurioje kuriamos galimybės savarankiškai tobulėti;
 • gyvenimo mokykla, kurią baigęs turi tvirtą pagrindą;
 • studentiškas universitetas, kuriame išmokstama pilietiškumo, atsakomybės, kūrybiškumo;
 • idėja, su kuria užmiegama ir su kuria keliamasi.

VU SA veikla:

 • atstovauja studentams – gina studentų teises universiteto valdymo organuose ir už universiteto ribų;
 • padeda tobulinti studijų procesą – gerina studijų kokybę siūlydama būtinus pakeitimus, padeda pasirinkti laisvąjį dalyką, kt.;
 • rūpinasi socialine gerove – inicijuoja studento poilsio zonų įrengimą, dalyvauja skirstant stipendijas, kt.;
 • organizuoja turiningą laisvalaikį – kad metai, praleisti universitete, niekada nepasimirštų;
 • skleidžia informaciją – kad visos svarbiausios žinios pasiektų studento ausis.

VU SA programos:

 • Sąžiningai – siekia skatinti studentų akademinį sąžiningumą organizuodama diskusijas, informacines kampanijas, atlikdama tyrimus, apžvalgas. Dėstytojai ir studentai gali kreiptis į VU SA ir užregistruoti atsiskaitymus, kuriuose dalyvautų VU SA studentai-stebėtojai.
 • Be etikečių – siekia skatinti toleranciją ir lygybę tarp universiteto bendruomenės narių, kovoti su įvairių formų diskriminacijos apraiškomis (homofobija, ksenofobija, rasizmu ir pan.).
 • Darnus universitetas – siekia didinti studentų sąmoningumą darnaus vystymosi klausimais, suteikti galimybę įsilieti į darnaus vystymosi ir aplinkosauginę veiklą, dalytis patirtimi ir idėjomis šioje srityje.
 • Studentai–studentams – suteikia galimybę geriau ir greičiau pasiruošti sesijai, papildyti ir praplėsti jau turimų žinių bagažą arba išplaukti į dar visai nepažįstamus vandenis – pasimokyti dalykų, kurie nedėstomi studijų programoje ar fakultete.
 • Kuratorių programa – pirmuosius studijų metus kuratoriai aktyviai bendrauja su jaunaisiais universiteto studentais ir rūpinasi, kad perėjimas iš mokyklos į universitetą būtų kuo sklandesnis. Studentai gali kreiptis į kuratorius pačiais įvairiausiais klausimais – pradedant viešojo transporto klausimais ir baigiant egzaminų vertinimo tvarka.
 • Debatų klubas – vienija visų fakultetų, specialybių ir kursų studentus, gebančius ir norinčius kalbėti ir ginti savo poziciją, trokštančius prasmingai ir turiningai praleisti laisvalaikį. Klubo veikloje numatyti ne tik nuolatiniai susirinkimai, nacionaliniai ir tarptautiniai turnyrai, bet ir dalyvavimas įvairiuose projektuose.

Daugiau informacijos www.vusa.lt.

Studentų mokslinės draugijos

VU Filosofijos, Fizikos, Chemijos, Ekonomikos, Komunikacijos, Medicinos, Gamtos mokslų, Teisės fakultetuose, Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute.

ESN Vilnius University

Erasmus studentų tinklas Vilniaus universitete. Tinklo veikla: mentorių programos ir atvykusių mainų studentų laisvalaikio bei integracijos organizavimas http://vu.esnlithuania.org/

Europos studentų teisininkų asociacija ELSA

www.elsa.lt

Lietuvos istorijos studentų asociacija

www.ifsa.lt

Lietuvos psichologijos studentų asociacija LIPSA

www.lipsa.lt

Lietuvos teisininkų draugijos Jaunųjų teisininkų skyrius

jauniejiteisininkai.lt/jts

Studentų investicinis fondas

www.vusif.lt

Studentų korporacija REPUBLICA

www.republica.lt

Tarptautinė studentų organizacija AIESEC

www.aiesec.lt

 

MENO KOLEKTYVAI

 

Kamerinis orkestras

Gimęs iš kvarteto, kurio idėja – įnešti kamerinės muzikos harmonijos į universiteto gyvenimą, sujungti akademiją ir muziką mylinčiuosius visame pasaulyje, tapo dideliu orkestru, koncertuojančiu tiek atokiausiuose šalies kaimeliuose, tiek nešančiu savo idėją per visą pasaulį.

Folkloro ansamblis „Ratilio“

Vienas seniausių folkloro ansamblių Lietuvoje, jo nariais tampa pačių įvairiausių studijų programų studentai iš visų Lietuvos etninių regionų. Ansamblio misija – perimti ir puoselėti tradicinės kultūros palikimą, koncertuojant visame pasaulyje.

Dainų ir šokių ansamblis

Vienas garsiausių Lietuvoje kolektyvų, vienas labiausiai vertinamų tautinio meno skleidėjų, išgarsėjęs novatoriškumo ir archaikos elementų derinimu. Šio studentų kolektyvo programas sudaro autentiškos liaudies dainos, šokiai ir muzikiniai kūriniai, papuošti profesionalumu ir studentiška nuotaika, skleidžiama ne tik mūsų šalyje, bet ir daugybėje kitų liaudies muziką mylinčių Europos šalių.

Merginų choras „Virgo“

Vienas žymiausių moterų chorų Lietuvoje, koncertuojantis visame pasaulyje, pelnantis daugybę muzikinių apdovanojimų. Choro repertuare yra visų epochų muzika: pradedant Renesanso polifonija, baigiant šiuolaikinėmis lietuvių autorių kompozicijomis.

Mišrus choras „Gaudeamus“

Vienas seniausių ir žinomiausių Lietuvos studentų kolektyvų, aktyviai dalyvauja Lietuvos ir tarptautiniuose festivaliuose bei konkursuose, iškilminguose universiteto renginiuose, daug gastroliuoja ir koncertuoja daugybės Europos bei pasaulio šalių scenose.

Choras „Pro musica“

Tai mišrus choras, pagrindinė jo veiklos kryptis – didelių chorinių kūrinių ir teminių programų rengimas bendradarbiaujant su kitais Europos bei pasaulio universitetais ir įžymiais menininkais. Choras intensyviai dalyvauja dainų šventėse, chorų festivaliuose ir konkursuose, muzikiniuose televizijos projektuose, organizuoja kūrybines stovyklas.

Choras „Veni Gaudere“

Kauno fakultete veikiantis choras. Kolektyvas aktyviai koncertuoja Lietuvoje, dalyvauja dainų šventėse, tarptautiniuose studentų ir sakralinės muzikos festivaliuose. Choro repertuarą sudaro šiuolaikiniai lietuvių ir užsienio kompozitorių kūriniai a cappella.  

Liaudiškos muzikos kapela „Jaunimėlis“

Linksma, energinga, smagi kapela, sutinkama liaudiškos muzikos festivaliuose, konkursuose ir varžytuvėse visoje Lietuvoje ir užsienio šalyse. Kapelos tradicija – vasaros stovykla prie Skaisčio ežero ir naujų narių krikštynos.

Folklorinis ansamblis „Uosinta“

Tai 1979 m. iš tautosakinių ekspedicijų išaugęs ansamblis. Ansamblio nariai puoselėja Lietuvos senuosius papročius, dainas, šokius ir muzikavimo tradicijas. Repertuarą sudaro studentų per tautosakines ekspedicijas surinkta medžiaga, kūriniai iš tautosakos archyvo. Ansambliečiai patys siuvasi koncertinius drabužius, išlaikydami kruopštaus rankų darbo tradicijas ir įvairių Lietuvos etninių regionų specifiką. 

Pučiamųjų orkestras „Oktava“

Kolektyvas, nuolat dalyvaujantis universitete ir Vilniaus mieste organizuojamuose kultūriniuose renginiuose, sporto šventėse, pučiamųjų orkestrų festivaliuose Trakuose, Druskininkuose. Jau ne pirmus metus orkestro muzika skamba atidarant vasaros sezoną Kairėnų botanikos sode. Orkestro muzika įvairi: nuo džiazo iki muzikos, skirtos žygiuoti miesto gatvėmis.

Dramos trupė „Minimum“

Kolektyvas, universiteto teatro tradicijas tęsiantis penktą šimtmetį, trupės esmė – literatūros veikalų interpretavimas. Statomos tiek klasikos, tiek šiuolaikinės pjesės, kuriose jaučiamas jaunatviškas šių dienų pulsas. Trupė dalyvauja tarptautiniuose universitetų teatrų festivaliuose įvairiose Europos ir pasaulio šalyse.

Kinetinė trupė

Lieka ištikima postdramatinio neverbalinio teatro tradicijoms, bandymams sujaukti publikos sąmonę absurdiškais sceniniais eksperimentais. Vienintelė pripažįstama teatro forma – formos nebuvimas. Trupė dalyvauja netradiciniuose renginiuose, meno parodose, koncertuose, kino (vaizdo) projektuose, šokio ir teatro festivaliuose. Palaikomi ryšiai su Lietuvos ir pasaulio profesionalia šiuolaikinio šokio, teatro bei pantomimos scena.

 

Daugiau informacijos www.kultura.vu.lt.

 

Sporto ugdymo veiklos

 

Bendrosios kūno kultūros užsiėmimai ir sporto šakų treniruotės

Dziudo, futbolas, krepšinis, lengvoji atletika, maratono bėgimo pradmenys, orientavimosi sportas, pilatesas, savigynos imtynės, stalo tenisas, sunkumų kilnojimas, sveikatingumo aerobika, šiaurietiškas ėjimas, tinklinis.

Savarankiškos pratybos

Treniruoklių salės, futbolo aikštelė, bėgimo takai, salės futbolui, krepšiniui, tinkliniui ir kitoms veikloms, stalo teniso erdvė, teniso aikštė.

Tarpfakultetinės Rektoriaus taurės varžybos

Lengvosios atletikos, plaukimo, rankos lenkimo, aerobikos, moterų ir vyrų krepšinio, futbolo, svarsčių kilnojimo, stalo teniso, keliautojų sporto.

Universiteto rinktinės

Keliautojų, orientavimosi sporto, šachmatų, irklavimo, savigynos imtynių, dziudo, plaukimo, sportinės aerobikos, sunkiosios atletikos, svarsčių kilnojimo, jėgos trikovės, futbolo, kroso, stalo teniso, vyrų ir moterų krepšinio, lengvosios atletikos, badmintono, kulkinio šaudymo, slidinėjimo, paplūdimio tinklinio, tinklinio, fechtavimo, teniso, rankinio.

Teorinės paskaitos

Sveikos gyvensenos klausimais kiekvieną pusmetį, taip pat tinklaraštis „Į sveikatą!“.

Kitos sporto veiklos

Žygeivių klubas www.zygis.vu.lt

Kendo klubas www.kendo-vu.lt

 

VU Sveikatos ir sporto centras universiteto studentams organizuoja įvairių sporto šakų treniruotes, fakultetų varžybas, sudaro sąlygas savarankiškoms pratyboms. Centras buria įvairių sporto šakų universiteto rinktines, į kurias patenka geriausi atitinkamų sporto šakų atstovai. Centro lektoriai taip pat skaito paskaitas sveikos gyvensenos klausimais.

Daugiau informacijos www.ssc.vu.lt.