Konsultavimas: (8 5) 2193144 ,

Motiejus Kazimieras Sarbievijus

M. K. SarbievijusEuropoje išgarsėjo lotyniškai rašęs Vilniaus akademijos auklėtinis ir profesorius Motiejus Kazimieras Sarbievijus (1595 - 1640), popiežiaus Urbono VIII premijos laureatas, pramintas"sarmatų Horacijumi". Poetas studijavo Vilniuje ir Braunsberge, o 1627 m. pradėjo dėstyti Vilniaus Alma Mater. Jo "Lyrikos knygos", pirmą kartą išleistos Kelne 1625 m., iš viso susilaukė daugiau kaip 50 leidimų. 1632 m. Antverpene (garsiojoje Planteno ir Moreto leidykloje) išėjusios knygos antraštinį puslapį puošė graviūra, sukurta pagal Pauliaus Rubenso piešinį.

Užklausa internetu

Kontaktai konsultacijoms

konsultavimas
@vu.lt