VU Botanikos sodas

VU Botanikos sodas įkurtas 1781 metais. Per daugiau nei 140 metų gyvavimo laikotarpį sodas tapo neatsiejama Vilniaus universiteto dalimi. Istorinės aplinkybės lėmė, kad Botanikos sodas net keletą kartų kėlėsi iš vienos vietos į kitą, o dabartiniu metu disponuoja net dviem žemės plotais (Vingyje ir Kairėnuose). Šiuolaikinis VU Botanikos sodas ne tik didžiausias Lietuvoje (bendras plotas 199 ha), bet ir turtingiausias augalų kolekcijomis. Čia auginama apie 9000 pavadinimų augalų, priklausančių 190 šeimoms, 886 gentims.

VU Botanikos sodas aktyviai siekia tapti ir gausiai lankomu, pačius įvairiausius plačiosios visuomenės poreikius (rekreacinius, švietėjiškus ir kt.) tenkinančiu, ne tik vilniečių, bet ir kitų Lietuvos vietovių žmonių bei mūsų šalies svečių mėgstamu objektu.

Darbo laikas

Nuo gegužės 1 d. iki spalio 31 d.:

Lankytojai Kairėnuose priimami: I–VII 10–20 val.*

VU Botanikos sodo padalinyje Vingio parke: I–VII 10–17 val.

*Nuo spalio 1 d. dirba 1 val. trumpiau

Nuo lapkričio 1d. iki balandžio 30 d.:

Lankytojai Kairėnuose priimami: I–IV 9–17 val., V 9–16 val.

Vieta

Kairėnų skyrius: Kairėnų g. 43, Vilnius