Klausk studento

 Moksleivi,

     jau artėja mokyklos baigimas, o Tavo galvoje pradeda suktis mintys apie laukiančią ateitį? Šitiek daug galimybių, įvairių mokslo sričių, skirtingų studijų programų... Kaip nepasiklysti? Kaip atrasti studijų vietą, kurioje būtų įdomu ir gera studijuoti būtent Tau, o drauge galėtum geriausiai atskleisti savo gabumus ir talentus? Nuo šiol apie studentišką gyvenimą gali sužinoti iš pirmų lūpų! Tvarkaraščiai, paskaitos, bendravimas su dėstytojais, nauji draugai, linksmas ir įdomus laisvalaikis – šitai Tave lydės kasdien ir taps Tavo naujo gyvenimo dalimi. O kas kitas, jei ne studentas, geriausiai žinos visus atsakymus į Tavo klausimus? Paklausk studento! Jis pasiruošęs atsakyti!

Pažadame, kad į Tavo klausimą bus atsakyta per 2-3 darbo dienas.

 

Netrukus bus atnaujinta informacija 2017-2018 mokslo metams.    

 

Praėjusiais metais Iniciatyvoje dalyvavo šie Vilniaus universiteto studentai:

G. Janusauskaite

Gerda Janušauskaitė
Chemijos fakulteto
4 kurso studentė


Studijas Chemijos fakultete pasirinkau po vienerių metų studijų kitame Lietuvos universitete. Įstojusi jau po kelių savaičių ėmiau širdy priešintis pasirinktoms gamtos mokslų studijomis, labai pykau ant visko, niekas neįtiko, kol supratau, jog galbūt tiesiog man pačiai netinka ir nepatinka pasirinktos studijos. Po pusmečio norėjau mesti mokslus, nes jaučiau, kad man ten ne vieta, tačiau tėvai įkalbėjo užbaigti studijų metus, dėl ko nesigailiu, kadangi studijos vienaip ar kitaip praturtina. Galop, baigusi pavasario semestrą, tiesiog nuėjau ir nutraukiau sutartį. Perlaikiau chemijos ir biologijos egzaminus ir įstojau ten, kur jau esu trečius metus. Jei įdomu ko mokomės chemijos studijų programoje, kaip čia patekti bei kaip ir su kuo valgoma ta chemija - drąsiai kreipkis!

 

005-Avelina-Protcenko

Avelina Protčenko
Ekonomikos fakulteto
 2 kurso studentė  


Vilniaus universitetas - tai buvo mano tikslas. Visada žinojau, kad savo studijas pasirinksiu būtent čia. Negaliu sakyti, kad visada žinojau, jog pasirinksiu būtent ekonomiką. Buvo nemažai dvejonių, todėl pasirinkus ekonomikos studijas nebuvau užtikrinta, ar kada nors neperstosiu į kitą fakultetą. Tačiau dabar suprantu, kad mano pasirinkimas yra teisingas, nes ekonomika - vienas plačiausių bei universaliausių mokslų, kuris pritaikomas daugelyje sričių. Tad jeigu turi klausimų tiek apie studijas Ekonomikos fakultete, tiek apie studentišką gyvenimą - drąsiai klausk!

 

010-MIGLE-PRISMONTAITE-min

Miglė Prišmontaitė
Filologijos fakulteto 4 kurso studentė 


Niekada neabejojau, kad studijuosiu Vilniaus universitete ir labai džiaugiuosi, kad praleidusi metus kitame fakultete galiausiai atsiradau Filologijos fakultete. Visada domėjausi kalbomis, literatūra ir savo sprendimu tikrai nesigailiu. Fakultetas pirmiausia žavi savo architektūra, istorija ir kiemeliais, studijos yra lanksčios, lavinančios ir plečiančios akiratį, o ir žmonės, kurie čia mokosi, patys puikiausi ir tikrai įdomiausi pašnekovai. Man fakultetas yra antri namai, jame praleidau jau tikrai nemažai laiko, todėl jeigu turi bet kokių klausimų, susijusių su studijomis ar tiesiog gyvenimu mūsų fakultete, parašyk man, aš mielai padėsiu surasti atsakymus.

 

012-EMILIS-PRELGAUSKAS

Emilis Prelgauskas
Filosofijos fakulteto
4 kurso studentas 


Jau mokykloje žinojau, jog studijas rinksiuosi būtent Vilniaus universitete. Labai ilgai galvojau apie tai, ką studijuoti po mokyklos baigimo, o būtent Filosofijos fakultetas siūlė man patraukliausias studijų programas. Čia radau tai, ko ir ieškojau iš studijų – universalias bei gyvenime panaudojamas žinias, įvairiapusiškai lavinančias mane kaip žmogų. Jei Tau kyla kokių nors klausimų, ar nerandi atsakymų į savo klausimus kitur, drąsiai kreipkis ir kartu rasim visus rūpimus atsakymus! 

 

i.gaiziunas

Ignas Gaižiūnas
Fizikos fakulteto
 4 kurso studentas


Mane visada žavėjo gamtos veikimas ir jos principai. Supratau, kad reikia eiti ten, kur galėsiu save geriausiai realizuoti ir rinktis studijas labiausiai atitinkančias pomėgius. Tuomet pasirinkau Vilniaus universitetą ir fizikos studijas. Čia aš nuolat augu ir tobulėju, nes studijos suteikia išūkių, verčia kritiškai mąstyti ir padeda brandinti asmenybę. Todėl savo sprendimu džiaugiuosi ir dabar, nes fakulteto bendruomenė ne tik skatina imtis iniciatyvos bet išmokė į gyvenimo problemas žiūrėti kitu kampu. Drąsiai ženk savo pirmą žingsnį tikslo link ir jeigu kyla klausimų visada rašyk, pažadu padėti.

 

006-GABRIELE-VAITKUTE

Gabrielė Vaitkutė
Gamtos mokslų fakulteto
3 kurso studentė


Studijas gamtos mokslų fakultete pasirinkau, nes jau nuo mažens domėjausi gyvąja gamta bei organizmuose vykstančiais procesais. Jeigu ir Tave domina galimybė studijuoti VU Gamtos mokslų fakultete, nori daugiau sužinoti apie studijas, praktikas ar studentišką gyvenimą, drąsiai klausk, padėsiu surasti atsakymus į rūpimus klausimus!

001 eryk tatol

Eryk Tatol
Istorijos fakulteto 3 kurso studentas


Istorija mane domino jau nuo vaikystės, bet studijuoti ją nusprendžiau tik 11 klasėje. Pasirinkęs šią studijų programą Vilniaus Universitete neapsirikau - čia turiu galimybę gilinti savo žinias, bei realizuoti save visuomeninėje veikloje. Moksleivi, jeigu esi susidomėjęs studijomis Istorijos fakultete - drąsiai rašyk man ir į visus tavo klausimus bus atsakyta.

donatas norvaisas

Donatas Norvaišas

Komunikacijos fakulteto 4 kurso studentas


Visada buvau daug bendraujantis žmogus, patiko dirbti su žmonėmis, tad nedvejodamas pasirinkau studijas komunikacijos fakultete ir galiu drąsiai pasakyti, kad savo sprendimu likau patenkintas. Jei dar abejoji dėl studijų čia, parašyk man, ir pasistengsiu išsklaidyti visas dvejones!
I. Staugaityte

Ieva Staugaitytė
Kauno fakulteto
 4 kurso studentė 


Ilgai galvojau, kokią specialybę galėčiau studijuoti ir kas man labiausiai tiktų. Po ilgų paieškų savo specialybę atradau čia, Kauno fakultete, kuriame netrūksta įvairių tarpdisciplininių specialybių. Galbūt ir Tu savąją taip pat atrasi čia, tad jei kas nors neaišku drąsiai klausk ir aš atsakysiu. 

009-VYTAUTAS-JANKAUSKAS

Vytautas Jankauskas
Matematikos ir informatikos fakulteto
 4 kurso studentas


Studijas Matematikos ir Informatikos fakultete pasirinkau, nes čia studijuoja nemažai mano draugų ir visi jie patenkinti studijomis. Nors stojimų metu ir abejojau ar tai vieta būtent man, bet dabar esu laimingas čia studijuodamas. Jei kyla kokių klausimų - klausk, draugiškai atsakysiu ir patarsiu.

 

007-LINA-MOROZOVAITE

Lina Morozovaitė
Medicinos fakulteto
 5 kurso studentė 


Niekada net nedvejojau, kur ir ką norėčiau studijuoti, nes jau antroje klasėje žinojau, kad noriu tapti gydytoja. Džiaugiuosi, kad mokausi būtent čia, Vilniaus universiteto Medicinos fakultete, nes studijos yra įdomios, o dėstytojai kasdien žavi draugiškumu bei kompetencija. Jei dar svarstai, ar būtent čia yra Tavo vieta - klausk drąsiai ir atsakysiu į visus Tavo klausimus.

 014 samanta galinaityte

Samanta Galinaitytė
Orientalistikos centro 3 kurso studentė


Esu smalsuolė Samanta. Nuo pat jaunystės gyvenau indišką gyvenimą, kuris buvo spalvotas ir labai labai gėlėtas. Kiekvieną kartą išgirdus Indijos balsą, žiūrėdavau, klausinėdavau „kas tai?". Esu labai laiminga, kad mano noras pažinti Indiją išliko toks stiprus, kaip ir prieš devynerius metus. Džiaugiuosi galėdama studijuoti sau artimą dalyką. Namaste!

004-DOMINYKAS-KAMINSKAS Dominykas Kaminskas
Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto
 4 kurso studentas
Ilgai galvojau, ką studijuoti ir Vilniaus universitete atsidūriau po metų užsienyje. Tiesą pasakius, nežinojau, ko tikėtis, bet teigiami pažįstamų žmonių atsiliepimai paskatino stoti į TSPMI. Įstojau ir niekada nesigailėjau - studijos yra labai plačios - mokomės istorijos, filosofijos, ekonomikos ir, žinoma, politikos mokslų, kiekvienas čia gali rasti savo nišą. TSPMI yra nedidelis fakultetas su labai stipria bendruomene, todėl visada rasi bendraminčių, kurie pagelbėtų su studijomis susijusiais klausimais ar atsipalaiduoti po jų :) Jei iškilo kokių nors klausimų, rašyk, o aš pasistengsiu padėti.   

 

Goda Janusaityte                        

Goda Janušaitytė
Teisės fakulteto 3 kurso studentė


Pasirinkau studijas Vilniaus universiteto Teisės fakultete dėl kelių priežasčių. Visų pirma, VU yra geriausias universitetas Lietuvoje, o mokytis gimtinėje man buvo prioritetas. Antra, teisės studijose gali išmokti mąstyti bei vertinti įvairiausius reiškinius kritiškai ir blaivomis akimis. Galiausiai, teisės studijos man atveria daug durų ir galimybių, tereikia norėti jas pasiimti.

Taigi, jei Tu turi abejonių dėl studijų VU Teisės fakultete ir nori jas išsklaidyti - ženk pirmąjį žingsnį atsakymo link - paklausk.

 

011-LAURA-URBONAVICIUTE Laura Urbonavičiūtė
VU Verslo mokyklos
 4 kurso studentė  
Į Vilniaus universiteto Verslo mokyklą sumaniau stoti sužavėta unikalių studijų programų. Čia mokausi, nes čia puikiausiai jungiasi universitetinės tradicijos ir modernumas, paskaitas veda šiuolaikiški ir profesionalūs dėstytojai, dėl to, jog studento nuomonė čia labai svarbi ir kasdien turiu galimybę tobulėti ne tik kaip savo srities specialistė, bet ir kaip asmenybė. Jei domina studijos čia, drąsiai klausk manęs!

 

j. vasiliauskaite

Julita Vasiliauskaitė
Užsienio kalbų instituto
 3 kurso studentė


Mano anglų kalbos mokytoja man visada sakydavo: "Julita, tu turi studijuoti kalbas!". Aš jai su pasipiktinimu atšaudavau, jog niekada to nedarysiu, tačiau atėjus apsisprendimo minutei pagalvojau, kad gal jos žodžiuose yra tiesos. Ar dabar gailiuosi? Manu, kad ne. Per šiuos metus universitete išmokau be galo daug, sužinojau daugybę įdomių dalykų ir ne tik tų, kurie susiję su mano studijomis, bet ir tokių, kurie apskritai pravers gyvenime. Dabar suprantu, kodėl sakoma, jog Universitetas suteikia universalų išsilavinimą, nesvarbu, ką studijuotume. Po šių metų galiu drąsiai pasakyti, kad išmokau mokytis, planuoti laiką ir jau matau savo pastangų rezultatus. Jeigu ir tu abejoji kalbų studijomis, negali apsispręsti ar tau įdomų sužinoti, kaip mes mokomės ir ką darom, drąsiai rašyk! :)