Klausk studento

Moksleivi, apie studentišką gyvenimą gali sužinoti iš pirmų lūpų!

Jeigu susidomėjai, išsiųsk el. paštu  savo užklausą vienam iš konsultuojančių studentų. Pažadame, kad į Tavo klausimą bus atsakyta per 2-3 darbo dienas.

Netrukus bus atnaujinta informacija 2018-2019 mokslo metams.    

 

Praėjusiais metais Iniciatyvoje dalyvavo šie Vilniaus universiteto studentai:

 

Benita Makaravičiūtė
Chemijos ir geomokslų fakulteto
2 kurso studentė


Labai ilgai dvejojau ir nežinojau kur norėčiau stoti, kuo norėčiau dirbti ir kokią matau savo ateitį. Mano būsimų studijų pasirinkimai keisdavosi bene kasdieną, kol galiausiai apsistojau ties chemija, kuri mokykloje visada sekėsi. Nuo pat mažens laukiau nesulaukiau kada gi pagaliau prasidės tos pamokos, kuriose net mes, paprasti mokinukai, galėsim laikyti mėgintuvėlius, pilstyti tirpaliukus ir stebėti kaip jie reaguoja, nes tuo metu atrodė, kad chemija buvo tarsi trupinėlis stebuklų pasaulyje. Tik pradėjus mokytis ir gilintis gebėjau paaiškinti kodėl būtent tas tirpalas sureagavo su šia medžiaga ir visiškai pasikeitė, juk sumaišius šias spalvas niekaip negausi naujosios! Tad paskatinta smalsumo ir tėvų raginimų, mat jie abu taip pat buvo baigę chemiją Vilniaus universitete, nusprendžiau, kad geresnio varianto nieku gyvu nerasiu! 

 

Avelina Protčenko
Ekonomikos fakulteto
 2 kurso studentė  


Vilniaus universitetas - tai buvo mano tikslas. Visada žinojau, kad savo studijas pasirinksiu būtent čia. Negaliu sakyti, kad visada žinojau, jog pasirinksiu būtent ekonomiką. Buvo nemažai dvejonių, todėl pasirinkus ekonomikos studijas nebuvau užtikrinta, ar kada nors neperstosiu į kitą fakultetą. Tačiau dabar suprantu, kad mano pasirinkimas yra teisingas, nes ekonomika - vienas plačiausių bei universaliausių mokslų, kuris pritaikomas daugelyje sričių. Tad jeigu turi klausimų tiek apie studijas Ekonomikos fakultete, tiek apie studentišką gyvenimą - drąsiai klausk!

 

Elena Jakelaitytė
Filosofijos fakulteto
 2 kurso studentė


Baigusi mokyklą buvau įstojusi į kitą specialybę, tačiau pajutau, kad ji ne man ir nusprendžiau nutraukti studijas. Kadangi studijas mečiau dar pirmame pusmetyje, likusius metus pradirbau ir vasarą nusprendžiau, kad reiktų mokytis universitete programą, kuri būtų įdomi man ir padėtų gilintis į man įdomius dalykus. Anglų kalba ir literatūra visada mane žavėjo ir sekėsi geriausiai, todėl anglų filologijos programoje šiuos dalykus suderinau ir jaučiuosi geriau nei bet kada!

 

Kasparas Butkevičius
Filologijos fakulteto
 2 kurso studentas 


Kai stojau į universitetą buvau nusiteikęs teigiamai, bet vis dėlto, tik įstojęs supratau, kaip tai gali būti nerealu. Studentavimo metai yra vienas iš etapų gyvenime, kurie įsimins iki gyvenimo galo ir jau dabar nemažai pakeitė mano požiūrį į gyvenimą. Nors turėjau mažai žinių apie savo studijų programą ir tai ką studijuosiu, tai ką atradau mane nustebino. Tai nėra mokslas apie vieną konkrečią sritį, tai yra mokslas apie tai, kaip įvairios sritys sąveikauja su žmonėmis. Taigi, šiuo metu esu labai patenkintas studijomis ir manau, kad toliau bus tik geriau, nes tai mokslas, kuris ne tik atveria akis, bet ir išjudina asmeninius įsitikinimus.

 

Ieva Neimantaitė
Fizikos fakulteto
 2 kurso studentė


Nuo mažens buvau labai smalsi. Gerai sekėsi tikslieji mokslai. Domėdavausi naujausiomis technologijomis, išradimais, mokslo aktualijomis. Tačiau ekonomikos, teises ir vadybos dalykai buvo taip pat artimi.  Atėjus laikui pasirinkti, radau šią programą kuri  ruošia vadovus, kurie išmano aukštąsias technologijas, geba jas analizuoti bei gerai žino tokius dalykus kaip teisė, ekonomika ir t.t. Ši programa apjungė kelis mane dominančius dalykus. Tad pasirinkti nebuvo sunku.
 

Domas Rupkus
Gyvybės mokslų centras
 3 kurso studentas


Kaip žmogų, besižavintį gamta, mane domino ne tik makropasaulio reiškiniai, bet ir molekuliniame lygmenyje glūdinčio mikropasaulio subtilybės. Nuolatos laužydavau galvą, kokie procesai vyksta mūsų kūnuose, kodėl mes esame būtent tokie, kokie esame ir kas tai lemia bei daug kitų klausimų, į kuriuos atsakymus padeda rasti genetikos ir kitos studijų programos Gyvybės mokslų centre.

 

Judita Vainauskaitė
Istorijos fakultetas
 3 kurso studentė


Pasirinkau šią programą, nes ji atrodė įdomi, žavėjo studijų planas: patiko ir tai, kad mokysimės kalbas: lenkų, rusų, lotynų. Taip pat tai buvo vienintelė studijų programa Vilniaus Universitete, kurioje galėjau pasirinkti kultūrinį turizmą. Ši humanitarinių mokslų šaka atrodė tiek įdomi, tiek įvairiapusiška ir plati. Čia galėjau suderinti savo mėgstamiausius mokslus: geografiją ir istoriją.

  Laurynas Milašauskas
Komunikacijos fakultetas
 3 kurso studentas
Pasirinkau todėl, nes nežinojau ko noriu gyvenime, tačiau buvau žmogus kuris mėgdavo organizuoti renginius, dalyvauti mokinių savivaldoje, komunikuoti, todėl ši studijų programa pasirodė tinkama tokiam žmogui kaip aš.
 

Emilija Šneiderytė
Kauno fakulteto
 4 kurso studentė 


Kai ieškojau specialybės, labai norėjau, kad netalpintų į ryškius rėmus ir būtų susiję su kūrybiškumu. Labai patiko Kauno Fakulteto siūlomos kultūros vadybos studijos ir žavi pati vieta. Aišku pasirinkimas buvo ganėtinai pavojingas, nes kaip minėjau nebuvo apibrėžties tokios kaip ir, tačiau studijų dėka supratau ką noriu veikti ir kokie gyvenimo siekiai.

 

Vytautas Jankauskas
Matematikos ir informatikos fakulteto
 4 kurso studentas


Studijas Matematikos ir Informatikos fakultete pasirinkau, nes čia studijuoja nemažai mano draugų ir visi jie patenkinti studijomis. Nors stojimų metu ir abejojau ar tai vieta būtent man, bet dabar esu laimingas čia studijuodamas. Jei kyla kokių klausimų - klausk, draugiškai atsakysiu ir patarsiu.

 

Aistė Ramanauskaitė
Medicinos fakulteto
 4 kurso studentė 


Visada tikėjau, kad tikrasis menas yra padėti žmonėms, medicinos studijos ir gydytojo profesija buvo sena svajonė.

  Mintarė Varanavičiūtė
Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto
 3 kurso studentė
Stoti į VU TSPMI buvo mano vienintelis pasirinkimas, kuriuo džiaugiuosi iki šiol! Studijuodama universitete tikėjausi įgyti gerą išsilavinimą, tačiau per tris metus jau spėjau gauti gerokai daugiau. Didžiulė to priežastis yra itin glaudi TSPMI bendruomenė, kurioje kiekvienas gali atrasti savo bendraminčių, prisijungti prie Instituto studentų organizacijų ar dalyvauti aktualiuose renginiuose. Mūsų dėstytojai yra geriausi savo dalyko specialistai Lietuvoje, o plati politikos mokslų programa, apjungianti filosofiją, ekonomiką, teisę ir dar daugiau, suteikia galimybę baigus studijas rinktis iš skirtingų perspektyvų, atitinkančių kiekvieno asmeninius norus ir tikslus.
  Vanesa Ražinskytė 
Teisės fakultetas
 3 kurso studentė
Teisė, kaip sritis traukė mane visą, nors ir pakankamai trumpą, gyvenimą. Šioje srityje tikiu, kad galėsiu atsiskleisti, kaip asmenybė, kuri išmano savo darbą. Ir tas faktas, kad studijuoju pačiame geriausiame universitete, man suteikia stimulo siekti aukštumų.
  Gabrielė Kazbaraitytė
VU Verslo mokyklos
 2 kurso studentė  
Norėjau sužinoti daugiau apie verslą, galimybes, išmokti protingai valdyti dideles įmones, ir svarbiausia, manau, kad sukurti verslą gali visi, bet tam, kad jį išlaikytumei ir išaugintumei, reikia specifinių žinių, kurias gali gauti būtent šioje studijų programoje.