Akademinis konsultavimas: (8 5) 2193144 ir

Ekonominė analizė (lietuvių ir anglų k.)

Padalinys Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetas Trukmė  1,5 metų
Krypčių grupė Socialiniai mokslai Studijų forma Nuolatinės dieninės
Studijų kryptis (šaka) Ekonomika Studijų programos kreditai 90
Kvalifikacinis laipsnis Socialinių mokslų magistras 2018 m. metinė studijų kaina

Lietuvių k. - 2520 EUR

Anglų k. - 2900 EUR

Priėmimo sąlygos ir reikalavimai

Į studijas konkurso tvarka priimami asmenys, baigę visų sričių (visų krypčių) pirmosios pakopos universitetines, profesines bakalauro studijas bei papildomąsias studijas Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakultete. Stojantieji turi būti išklausę ne mažiau kaip 20 kreditų iš mikroekonomikos, makroekonomikos, ekonometrijos bei kitų trijų dalykų pasirinktinai iš ekonomikos bei verslo ir vadybos krypčių.

Priėmimo sąlygos nurodomos Konkursinio balo sandaros lentelėje.

Studijų programos tikslas

Supažindinti studentus su naujausiomis ekonomikos mokslo paradigmomis bei su ekonomika susijusiomis tarpdisciplininėmis teorijomis; išplėsti ir žymiai pagilinti sisteminės analizės ir modeliavimo įgūdžius, supažindinant su šiuolaikine ekonometrinio, optimizacinio bei imitacinio modeliavimo teorija bei praktika; išmokyti praktiškai taikyti priešakinę kiekybinės analizės bei matematinio modeliavimo techniką įvairių socialinių bei ekonominių problemų ir sistemų tyrimui, veiklos analizei, plėtros prognozavimui ir planavimui; suteikti išsamias žinias apie globalines, regionines bei nacionalines ekonomikos raidos tendencijas bei jas aiškinančias teorijas, ugdyti sisteminį požiūrį; išlavinti socialinių bei ekonominių valdymo sprendimų pagrindimo bei priėmimo įgūdžius.

Studijų programos planas

Numatomi studijų rezultatai (studijų programos siekiniai)

Ekonominės analizės programos absolventas, pasitelkęs sistemų analizės bei modeliavimo techniką, moka išsamiai tirti bei modeliuoti įvairių objektų bei subjektų funkcionavimą ir jų raidą; generuoti mokslines hipotezes ir jas tikrinti; naudoti statistinės empirinių duomenų analizės bei sistemų modeliavimo metodus; sugeba rengti išsamias įvairių sričių bei įvairių ūkio objektų studijas, raidos prognozes, plėtros strategijas ir priemonių planus.

Tolesnių studijų galimybės

Ekonominės analizės magistrų įgyjamų žinių tarpdisciplininis bei analitinis pobūdis, gilus moderniųjų ekonomikos modeliavimo instrumentų pažinimas suteikia jiems puikias galimybes sėkmingai studijuoti analitinės pakraipos ekonomikos, vadybos (verslo, viešojo administravimo) mokslų doktorantūrose – Lietuvoje ir užsienyje.

Profesinės veiklos galimybės

Absolventas gali užimti analitiko ir projektų vadovo vietą įmonėse, finansinėse bei valstybės valdymo institucijose, tarptautinėse organizacijose. Įvairiapusiškas išsilavinimas bei gilūs analitiniai gebėjimai, optimalių sprendimų paieškos įgūdžiai leidžia siekti karjeros akademinėje ir viešojo administravimo srityje.