Akademinis konsultavimas: (8 5) 2193144 ir

Padalinys Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetas Trukmė  1,5 metų
Krypčių grupė Socialiniai mokslai Studijų forma Nuolatinės dieninės
Studijų kryptis (šaka) Ekonomika Studijų programos kreditai 90
Kvalifikacinis laipsnis Socialinių mokslų magistras 2018 m. metinė studijų kaina

Lietuvių k. - 2520 Eur

Anglų k. - 2900 Eur

Priėmimo sąlygos ir reikalavimai

Į studijas konkurso tvarka priimami asmenys, baigę visų sričių (visų krypčių) pirmosios pakopos universitetines, profesines bakalauro studijas bei papildomąsias studijas Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakultete. Stojantieji turi būti išklausę ne mažiau kaip 20 kreditų iš mikroekonomikos, makroekonomikos, ekonometrijos bei kitų trijų dalykų pasirinktinai iš ekonomikos bei verslo ir vadybos krypčių.

Priėmimo sąlygos nurodomos Konkursinio balo sandaros lentelėje.

Studijų programos tikslas

Supažindinti su Europos integracijos ekonominiais, teisiniais, politiniais ir socialiniais pagrindais; suteikti teorines ir praktines žinias apie Europos Sąjungos institucijas ir jų veiklos mechanizmą; supažindinti studentus su pagrindinėmis Europos Sąjungos politikos rūšimis ir priemonėmis; suteikti Europos Sąjungos teisės pagrindus keturių Europos Sąjungos laisvių įgyvendinimo srityse; išmokyti studentus pasinaudoti Europos Sąjungos narystės teikiamomis galimybėmis gamybinio kooperavimo, investicijų pritraukimo, mokslinio ir kultūrinio bendradarbiavimo srityse.

Studijų programos planas

Numatomi studijų rezultatai (studijų programos siekiniai)

Asmuo, baigęs Europos ekonominių studijų programą, supranta ir moka kritiškai vertinti Europos Sąjungos vidaus ir užsienio ekonominę politiką; gali dirbti institucijose, dalyvaujančiose rengiant ir įgyvendinant Europos Sąjungos politiką; geba ruošti projektus Europos Sąjungos struktūriniams ir kitokiems fondams; gali atlikti empirinius tyrimus Europos integracijos srityje ir pateikti pagrįstas išvadas ir pasiūlymus.

Tolesnių studijų galimybės

Absolventai, norintys dirbti mokslinį arba pedagoginį darbą, tęsia studijas ekonomikos doktorantūroje.

Profesinės veiklos galimybės

Absolventas gali dirbti Europos Sąjungos institucijose; vyriausybinėse įstaigose, dalyvaujančiose ES institucijų veikloje; savivaldybėse, įgyvendinančiose Europos integracijos projektus; verslo įmonėse, ruošiančiose bei įgyvendinančiose Europos plėtros projektus; konsultacinėse firmose, ruošiančiose ES paramos projektus.