Akademinis konsultavimas: (8 5) 2193144 ir

Mokyklos ir akademijos

Báltų akademija

Báltų akademija yra nemokamas ir neformalus paskaitų ciklas, skirtas 9–12 klasių moksleiviams. Akademijos tikslas – suteikti moksleiviams informacijos apie baltų kalbas, istoriją ir kultūrą, pasiūlyti galimybę pasiklausyti specialistų paskaitų bei susipažinti su dabartine Latvija ir latvių kalba.

Neformalus 10 susitikimų ciklas vyks antradieniais nuo 16 val. VU Filologijos fakultete (Universiteto g. 5). Kursas truks nuo spalio 10 d. iki gruodžio 12 d. Kiekvieno susitikimo metu vyks dvi paskaitos:

16:00–17:00 Teorinė paskaita (kaskart kitokia: apie kalbą, kultūrą, literatūrą, muziką ir kt.)
17:15–18:15 Latvių kalbos ir kultūros paskaita

Registracija vyksta iki spalio 3 d. el. paštu . Registruojantis reikia nurodyti vardą, pavardę, amžių, klasę ir mokyklą.
Visa Báltų akademijos kurso veikla yra nemokama.

Daugiau informacijos: Facebook

 

„Verslumo akademija 2017“

Galvoji apie verslo studijas? Svajoji įkurti savo verslą? Tuomet kviečiame dalyvauti „Verslumo akademijoje 2017“!


#Verslumo akademija – tai kelerius metus VU Verslo mokyklos organizuojamas renginys, skirtas 9-12 klasių moksleiviams, norintiems susipažinti su verslu iš arčiau ir „pasimatuoti“ verslo studijas. Šių metų „Verslumo akademijos#partneris - Lietuvos Junior Achievement (LJA).

#Laikas. Paskaitos vyks penkis šeštadienius nuo kovo 18 iki balandžio 22 d.
#Veiksmas. Moksleiviai, kuriuos komandomis suskirstys psichologė, vystys kūrybingas verslo idėjas, o Verslo mokyklos dėstytojai, partneriai, alumni supažindins moksleivius su kūrybinių idėjų generavimo ir vystymo būdais, rinkodaros priemonėmis, alternatyviais finansavimo šaltiniais, pristatys kitas aktualias temas bei savo sėkmės istorijas. Projektas bus užbaigtas moksleivių idėjų pristatymu komisijai ir geriausios idėjos rinkimais.
#Tikslas. Sieksime, jog  moksleivių idėjos būtų tokios, jog jie patys galėtų jas įgyvendinti!
#Kaina50 Eurų.
#Programa. Kiekviena „Verslumo akademijos“ diena yra skirta analizuoti skirtingai aktualiai temai:

  • Kovo 18 d. Susipažinimo ir komandų formavimo diena.
  • Kovo 25 d. Kūrybiškumo diena – iš kur paimti gerų idėjų?;
  • Balandžio 1 d. Rinkodaros diena – kaip pristatyti savo produktą ar paslaugą vartotojui?
  • Balandžio 8 d. Finansų diena – kaip rasti alternatyvius finansavimo šaltinius ir kaip save pristatyti potencialiems investuotojams?
  • Balandžio 22 d. Finalinė – idėjų pristatymo – diena.

#Registracija vyksta iki kovo 17 d. Registracijos forma

#Taisyklės. Kviečiame susipažinti su „Verslumo akademijos“ tvarka.

#Naujienos Facebook socialiniame tinkle.

 

VU.ACADEMIA.RU

Vilniaus Universiteto Rusų filologijos katedra vėl kviečia visus į neformalių paskaitų ciklą, skirtą vyresnių klasių moksleiviams bei visiems, kurie norėtų pažvelgti į rusų kalbą ir literatūrą netikėtu kampu bei išgirsti apie naujus lingvistikos, literatūrologijos ir kultūros studijų pasiekimus.

Paskaitos vyks kas antrą šeštadienį dviem etapais:

nuo 2016 m. spalio 15 d. iki 2016 m. gruodžio 10 d.

nuo 2017 m. vasario 04 d. iki 2017 m. balandžio 01 d.

Paskaitų pradžia: 11:00

Vieta: VU Filologijos fakulteto K. Donelaičio auditorija (Universiteto g. 5, Vilnius)

Vietų skaičius: 40

Kontaktai detalesniam pasiteiravimui: Rusų filologijos katedros tel.: (8 5) 268 7224, (8 5) 268 7225, Universiteto g. 5, LT-01513 Vilnius

Išklausiusiems penkias ir daugiau Akademijos paskaitų bus įteikti dalyvavimą projekte patvirtinantys pažymėjimai.

 

Klasikų akademija

Klasikų akademija skirta 10–12 kl. moksleiviams, besidomintiems klasikiniu pasauliu. Tai keturis mėnesius trunkanti popamokinė veikla, kurios metu moksleiviai turi galimybę skaityti įvairius Antikos kūrinius, klausytis informatyvių ir mintis provokuojančių pranešimų apie graikų ir romėnų gyvenseną bei mąstyseną. Paskaitas ir seminarus veda klasikinės filologijos dėstytojai, studentai ir absolventai, o seminarams vadovaus Kembridžo universiteto doktorantas Vilius Bartninkas.

Klasikų akademijos tikslas – sudominti moksleivius antikos kultūra. „Pastaraisiais metais antikos kursas mokykloje buvo siaurinamas, galiausiai visai sumažėjo. Moksleiviai žino tik svarbiausius faktus apie senovės Graikiją ir Romą, bet neturi giluminio supratimo apie visai Vakarų pasaulio civilizacijai pamatus padėjusią kultūrą. Kalbant apie literatūrą, moksleiviai nebežino tokių autorių kaip Hesiodas, Ovidijus ar Vergilijus, o kur dar gausybė mitų, įvairių antikinių įvaizdžių“, – teigia sumanytojai.

Akademijos idėja gimė keliems Vilniaus universiteto studentams ir Klasikų asociacijos nariams: Viliui Bartninkui, Gendvilei Svirskaitei, Tomui Rikliui, Gyčiui Matuliūkščiui.

Klasikų akademija vyksta rudens semestro metu.

Daugiau informacijos Facebook ir tinklapyje

 

Jaunųjų istorikų mokykla

VU Istorijos fakultetas kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru organizuoja Jaunųjų istorikų mokyklą. Į mokyklą kviečiami bendrojo ugdymo mokyklų 9–12 klasių mokiniai, besidomintys istorija, siekiantys žinių, kūrybingi ir norintys tobulėti.

Mokiniai bus supažindinti su archeologijos, Lietuvos ir Visuotinės bei kultūros istorijos esminiais faktais. Įgis teorinių žinių, kurios yra būtinos besidomintiems istorija, ketinantiems pasirinkti istorijos egzaminą, taip pat padės ugdyti reikalingus gebėjimus bei įgūdžius.

Mokiniai klausysis paskaitų, susipažins bei tiesiogiai pabendraus su Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dėstytojais. Bus mokomi išsiugdyti kritinį mąstymą, gebėjimą skirti faktus ir nuomones apie juos, analizuoti istorinius faktus, argumentuotai dėstyti savo nuomonę. Mokymo programa sukurta aktualiausiomis jauniesiems istorikams temomis. Į programą įtrauktos tiek teorinės paskaitos, tiek edukaciniai užsiėmimai, ekskursijos. 

Daugiau informacijos: tinklapyje

 

Sociologijos akademija: Žiūrėti pro rakto skylutę

Sociologijos akademija: Žiūrėti pro rakto skylutę yra įvairių pakopų sociologijos studenčių, kurioms labai patinka sociologija ir kurios norėtų šio mokslo žavesiu pasidalinti su kitais žmonėmis, kūrinys.

Ar Jums yra tekę žiūrėti pro rakto skylutę? Jei taip, tuomet tikėtina, jog stebėjote ką nors uždrausto, tai, kas jus domino, gal prajuokino, nustebino, o vėliau neleido užmigti naktimis... Sociologai pro „rakto skylutes“ žiūri labai dažnai - jie stebi visuomenę, atskiras jos grupes ar individus ir jais stebisi, bandydami suprasti, kas ir kodėl vyksta socialiniame pasaulyje.

Pagrindinis akademijos tikslas yra supažindinti moksleivius su socialiniais mokslais ir jų problematika, skatinti socialinės vaizduotės lavinimą bei praktiškai nagrinėti kasdieniame gyvenime iškylančius klausimus apie mus supantį socialinį pasaulį. Rudenį ir pavasarį susitinkame Filosofijos fakultete ir visi kartu dalinamės kasdienio pasaulio įžvalgomis, diskutuojame apie visuomenės problemas, su kuriomis susiduriame kiekvienas iš mūsų, laviname socialinę vaizduotę įdomių paskaitų, seminarų, filmų peržiūrų ir praktinių užsiėmimų metu. O vasarą susitinkame Sociologijos akademijos stovykloje, kurios metu gyvai prisiliečiame prie sociologinių tyrimų tikrovės.

Daugiau informacijos: Facebook ir tinklapyje

 

Psichologijos mokykla

VU Filosofijos fakulteto Psichologinio konsultavimo ir mokymų centras (PKMC) jau nuo 2008 m. organizuoja Psichologijos mokyklą, skirtą 10-12 klasių moksleiviams. Psichologijos mokyklos pagrindiniai tikslai – patenkinti psichologija susidomėjusių jaunuolių smalsumą, padėti suprasti save ir kitus bei paruošti psichologijos ar kitų dalykų studijoms Vilniaus universitete.

Psichologijos mokyklos seminarai, kurių yra aštuoni, prasideda spalį ir vyksta kartą per mėnesį, šeštadieniais, nuo 10 iki 16 val. Kiekvieno seminaro metu nagrinėjama vis kita psichologijos mokslui aktuali tema – atmintis, stresas, psichikos sutrikimai, žmogaus raida ir kt., tad seminarų dalyviai galės išmokti valdyti stresą, pritaikyti psichologijos žinias mokymo(si) procese, laikydami egzaminus ir planuodami karjerą.

Psichologijos mokyklos paskaitas skaito Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto psichologijos dėstytojai, o praktinius užsiėmimus veda psichologijos absolventai ir magistrantai.

Sėkmingai baigusiems Psichologijos mokyklą (lankiusiems 80% užsiėmimų, atlikusiems namų užduotis ir išlaikiusiems baigiamąjį testą), išduodami VU Filosofijos fakulteto pažymėjimai. Vieno šeštadieninio seminaro kaina – 20 Eur, mokant už visus aštuonis seminarus iš karto – 120 Eur.

Daugiau informacijos: tinklapyje

 

Jaunųjų politologų mokykla

VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto studentų korporacija „RePublica“ kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru organizuoja Jaunųjų politologų mokyklą. Į mokyklą priimami 9–12 klasių moksleiviai.

Pagrindinis mokyklos tikslas - skatinti moksleivių domėjimąsi politologija, suteikiant tam reikalingų žinių pagrindus, bei ugdyti pilietinį sąmoningumą, aktyvumą, pagarbą savo valstybei ir rūpestį šios gerove.

Mokyklos programa apima profesionalių politologų, filosofų, sociologų, žiniasklaidos atstovų paskaitas, kurių metu bus suteikiamos esminės žinios apie valstybės sąrangą, institucijas ir jų veikimo principus, politinių reiškinių analizę, skatinant mokinius domėtis viešajame gyvenime vykstančiais reiškiniais ir įvykiais, ugdyti pilietinį aktyvumą, pagarbą savo tėvynei ir pilietinį sąmoningumą. Vyksta filmų, susijusių su politiniais reiškiniais, tarptautiniais santykiais, peržiūra ir aptarimas, strateginiai, simuliaciniai žaidimai, imituojantys įvairių institucijų veiklą, rinkimus ir pan., diskusijos ir debatai įvairiais klausimais, ekskursijos į valstybines ir pilietines institucijas, susitikimai su įvairių sričių ekspertais.

Sesijos vyksta keturis kartus per metus, moksleiviai atvyksta į institutą porai dienų. Pirmosios dvi sesijos įvyksta rudens-žiemos semestro metu, likusios dvi - pavasario semestre.

Registracija į mokyklą vyksta rugpjūčio – rugsėjo mėnesiais.

Daugiau informacijos: tinklapyje

 

Fizikos „Olimpas“

Mokykla „Fizikos olimpas“ yra skirta ypatingai gabiems vaikams. Jos tikslas yra papildomai harmoningai ugdyti intelektualiai gabiausius Lietuvos vidurinių mokyklų moksleivius, rengti juos pasaulinėms fizikos olimpiadoms ir studijoms aukštosiose mokyklose.

Mokymasis vyksta pagal mokyklos steigėjų tarybos patvirtintą programą, pagrįstą pasaulinių fizikos olimpiadų dalykiniu turiniu, trunka trejus metus. Trijuose mokyklos kursuose mokosi 40-60 moksleivių.

Kiekvienais mokslo metais Vilniuje vyksta keturios vienos savaitės (vasarą – dviejų savaičių) trukmės sesijos, tarp kurių moksleiviai atlieka daug sudėtingų namų užduočių. Per trejus mokymosi metus aukščiausios kvalifikacijos dėstytojai dvylikoje sesijų perskaito moksleiviams per 700 val. paskaitų, moksleiviai atlieka laboratorinius darbus, vadovaujami dėstytojų ir savarankiškai išsprendžia per 1000 sudėtingų uždavinių.

Baigusiems mokyklą moksleiviams išduodami mokyklos baigimo pažymėjimai, silpniau besimokiusiems – mokyklos lankymo pažymėjimai.

Daugiau informacijos: tinklapyje

 

Jaunųjų chemikų mokykla „Pažinimas“

VU Chemijos fakultetas kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru organizuoja dvimetę mokyklą „Pažinimas“ . Į mokyklą priimami 10-11 klasių mokiniai. Kasmet mokyklos svetainėje gegužės arba birželio mėnesį skelbiamos stojimo į „Pažinimo“ mokyklą užduotys, kurias reikia atlikti iki rugsėjo 15 d.

Į mokyklą priimama apie 100-120 mokinių iš visos Lietuvos. Priimtiesiems organizuojamos 5 sesijos po 3 dienas (pirmaisiais metais spalio, sausio ir gegužės mėnesiais, antraisiais metais - spalio ir sausio mėnesiais). Per sesiją mokiniai klauso paskaitų, sprendžia uždavinius, atlieka laboratorinius darbus, dalyvauja bendravimui skirtuose renginiuose. Užsiėmimus veda Vilniaus universiteto Chemijos fakulteto dėstytojai ir studentai. Kiekviena sesija baigiama įgytų žinių patikrinimu. Tarp sesijų mokiniams skiriami namų darbai.

Daugiau informacijos: Facebook ir tinklapyje

 

Lietuvos jaunųjų matematikų mokykla

Lietuvos jaunųjų matematikų mokykla (LJMM) įkurta 1998 metais. Mokyklos tikslai: padėti Lietuvos moksleiviams gilinti matematikos žinias, skatinti moksleivius dirbti savarankiškai, padėti jiems susidaryti tvirtus matematikos pagrindus studijoms aukštosiose mokyklose, organizuoti moksleivių matematikos uždavinių sprendimo konkursus, teikti informaciją apie tarptautinius konkursus ir skatinti juose dalyvauti, supažindinti moksleivius su įdomesniais matematikos taikymais.

Mokykla yra dvimetė. Kiekvieną rudenį (rugsėjo ar spalio mėnesį) priimamas naujas kursas. Mokyklos klausytojais priimami vienuoliktos klasės moksleiviai, o rekomendavus matematikos mokytojui - ir žemesnių klasių moksleiviai, išsprendę stojamąsias užduotis. Mokymosi LJMM  mokestis 7,24 Eur (jį moka tik priimtieji į LJMM). Per dvejus mokslo metus išnagrinėjamos aštuonios temos ir pateikiamos aštuonios užduotys. Mokinių atsiųstus darbus tikrina universitetų dėstytojai, matematikos mokytojai ir VU Matematikos ir informatikos mokymo studijų programos studentai. Mokymasis LJMM užbaigiamas uždavinių sprendimo konkursu Vilniaus universitete, kuris vyksta kovo ar balandžio mėnesiais. Sėkmingai įvykdę visą programą, klausytojai gauna Lietuvos jaunųjų matematikų mokyklos baigimo pažymėjimus.

Mokyklos veikloje dalyvauja Vilniaus universiteto, Kauno Technologijos universiteto, Šiaulių universiteto, Lietuvos edukologijos universiteto matematikai bei Lietuvos gimnazijų matematikos mokytojai. Mokyklos organizacinę veiklą vykdo Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos metodikos katedra.

Daugiau informacijos: tinklapyje

 

Informatikos ir informatinio mąstymo konkursas „Bebras“

Informatikos ir informatinio mąstymo konkursas „Bebras“ įsteigtas Lietuvoje 2004 metais. Greitai tapo tarptautiniu, kasmet prie jo prisijungia vis naujos šalys. „Bebro“ dalyviai užsiima įvairia veikla: aptaria uždavinius su mokytojais, dalyvauja internetinėse diskusijose, seminaruose, susitikimuose su informatikos mokslininkais ir studentais. Nors lietuviškai vadiname konkursu, iš tiesų tai įvairių informatikos veiklų tinklas informatiniam mąstymui ugdyti.

„Bebro“ konkurso tikslas – atskleisti mokiniams (ir mokytojams) informatikos mokslo grožį, supažindinti su pagrindinėmis informatikos ir informacinių technologijų sąvokomis, jų platesniu kontekstu – konceptais, motyvuoti gilintis į modernius informatikos ir inžinerijos sprendimų metodus.

Daugelį metų konkurse dalyvauja beveik visos Europos Sąjungos šalys, taip pat Australija, Azerbaidžanas, Izraelis, Japonija, Jungtinės Amerikos Valstijos, Kanada, Kazachstanas, Malaizija, Naujoji Zelandija, Pakistanas, Pietų Afrikos Respublika, Rusija, Šveicarija, Taivanas, Turkija. 2015 metais prie „Bebro“ prisidėjo Baltarusija, Brazilija, Iranas, Islandija, Mongolija, Pietų Korėja, Singapūras.

Lietuvoje dalyvauja 5 skirtingos mokinių grupės: kolegos (11-12 kl.), jauniai (9-10 kl.), draugai (7-8 kl.), bičiuliai (5-6 kl.), mažyliai (3-4 kl.).

Varžybų metu kiekvienai grupei yra skiriama viena diena. Varžybos vyksta lapkričio vieną savaitę nuo pirmadienio iki penktadienio. Kiekvienas mokinys norintis dalyvauti konkurse privalo užsiregistruoti Bebro varžybų lauke.

Daugiau informacijos: tinklapyje

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos