Vilniaus universiteto Vaikų universitetas kviečia į rudens-žiemos sesiją

vaiku universitetas 160608 001 mazaVilniaus universiteto Vaikų universitetas kviečia 8-14 metų moksleivius į 2016 m. rudens-žiemos sesiją, kuri vyks lapkričio 10 – gruodžio 19 dienomis Vilniuje ir Kaune.

Šios sesijos metu Vaikų universitetas Vilniuje pakvies vaikus mikroskopu patyrinėti žiedadulkes, moksliškai panagrinėti grybus, susipažinti su moliuskų įvairove, fizikos specialistai papasakos apie tai, kaip šviesa padeda atskleisti medžiagų paslaptis, ir kvies diskutuoti, kokie fizikos dėsniai slypi už kasdienių reiškinių ir daiktų. Skaičių mėgėjai galės pasukti galvą apie matematikos paradoksus. Kūrybiškas jaunimas gaus progą atrasti poetus savyje ir sukurti haiku. Kaune moksleiviai galės sužinoti, kaip kuriamos legendos, susipažins su švedų kalba ir kultūra, aiškinsis, kaip veikia ekonomika ir kaip protingai elgtis su pinigais, ką slepia reklama ir kas vyksta kompiuterio viduje.

Vaikų universiteto tikslas - sužadinti pasaulio pažinimo džiaugsmą, sudominti mokslu, padėti suprasti jo praktinę naudą, praplėsti vaikų akiratį, atskleisti gabumus, ugdyti kritinį mąstymą.

Vaikų universitete moksleiviai gauna progą trumpam tapti tikrais studentais, pajusti Vilniaus universiteto dvasią, pamatyti galimybes, iš kurių gali pasirinkti savo ateities kelią.

VU Vaikų universiteto renginiai yra nemokami ir atviri visiems smalsiems moksleiviams iš bet kurio Lietuvos krašto. Kadangi vietų skaičius visada ribotas, į paskaitas būtina registruotis iš anksto internetu.

Nuo 2009 m. VU Vaikų universitete įvyko 15 sesijų, 143 paskaitos, dalyvavo beveik 14000 moksleivių.

 

Daugiau informacijos:

Tel. (8 5) 268 7062

El. p.

www.kviecia.vu.lt