Konsultavimas: (8 5) 2193144 ,

Jozefas Frankas

Jozefas FrankasMedicinos mokslas Lietuvoje neatskiriamai susijęs su Johano Peterio (1745 — 1821) ir jo sūnaus Jozefo (1771 — 1842) Frankų vardais. 1804 m. Frankai atvyko į Vilnių iš Vienos. Johanas Peteris Frankas, Getingeno, Pavijos ir Vienos universitetų profesorius, Vilniuje dėstė bendrosios ir specialiosios terapijos kursus.1805 m. jis išvyko į Peterburgą pakviestas dirbti caro rūmų gydytoju ir Peterburgo medicinos akademijos rektoriumi.Jozefas Frankas vadovavo Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Patologijos katedrai. Jo iniciatyva buvo įsteigta Vilniaus medicinos draugija (1805), Medicinos institutas, Vakcinacijos institutas, Motinystės institutas. Europoje tokių įstaigų tuo metu dar nebuvo. Profesorius Jozefas Frankas ir jo žmona, garsi Vienos dainininkė Kristina Gerhardi, Bethoveno bičiulė, kuriai J.Haidnas parašė Ievos partiją savo oratorijoje Pasaulio sukūrimas, abu aktyviai dalyvavo miesto kultūriniame gyvenime. Namas Didžiojoje gatvėje, kuriame gyveno profesorius, ilgą laiką buvo vadinamas Franko namu. Jozefas Frankas Vilniuje profesoriavo iki 1823 m.

Jozefo Franko kapasPaskutinius gyvenimo metus J.Frankas praleido Italijoje, savo viloje prie Komo ežero. Ten jis ir palaidotas. Piramidės formos antkapį, stovintį Laglio kaimelyje prie Komo ežero, suprojektavo pats Jozefas Frankas

Užklausa internetu

(*)
Invalid Input

(*)
Invalid Input

(*)
Invalid Input

Kontaktai konsultacijoms

contacts icon

konsultavimas
@cr.vu.lt

contacts icon

Saulėtekio al. 9, III r.,
104 kab., Vilnius

contacts icon

I–V
8:00–17:00 val.

Klausk studento: Moksleivi, apie studentišką gyvenimą sužinok iš pirmų lūpų! Parašyk pasirinktam studentui el. paštu

Stojimo žingsniai

Bakalauro

 • 1

  Prašymo
  pateikimas

  Pirmojo etapo prašymų teikimas vyks nuo birželio 1 d. iki liepos 23 d. 12:00 val.

  Plačiau

 • 2

  Stojamieji
  egzaminai

  Stojamieji egzaminai organizuojami stojant į "Kiekybinės ekonomikos (anglų k.)" ir ugdymo mokslų studijų programas. Platesnė informacija apie motyvacinių egzaminų vykdymą bus skelbiama gegužės mėn.
  Stojamųjų egzaminų tvarkaraštis

  Plačiau

 • 3

  Kvietimai
  studijuoti

  Kvietimai studijuoti skelbiami liepos 26 d. iki 12 val. Kvietimą matyti galėsite prisijungę prie LAMA BPO sistemos asmeninės paskyros, taip pat bus siunčiamas ir el. laiškas su kvietimu studijuoti.

 • 4

  Registracijos
  mokėjimas

  Prieš sudarant studijų sutartį būtina sumokėti registracijos mokestį (40 Eur).
  Registracijos mokestis yra vienkartinis.

  Plačiau
 • 5

  Studijų sutarties
  sudarymas

  Sudaryti studijų sutartį su Universitetu galima:
  - internetu nuo liepos 27 d. 00:00 val. iki liepos 31 d. 17:00 val. naudojantis AB Luminor (buvę DNB klientai), SEB, Swedbank, Šiaulių banko el. bankininkystės paslauga.
  - atvykus į Universitetą liepos 27 d. 9:30-15:00 val., liepos 30-31 d. 9:30-15:00 val.. Vieta: Saulėtekio al. 7, Gyvybės mokslų centras, Vilnius.

 • 6

  Įmoka už
  studijas

  Įstoję į mokamas vietas, įmoką už studiją reikia sumokėti iki rugsėjo 30 d. Sumokėti galite prisijungę prie VU eStudentas aplinkos nuo rugsėjo 1 d.

 • 7

  Registracija
  studijoms

  Rugsėjo 1-30 d. būtina užsiregistruoti www.idm.vu.lt ir prisijungus prie VU eStudentas  paspausti „Registracija studijoms“. Neužsiregistravusieji į studijas rugsėjo mėnesį, braukiami iš studentų sąrašų.

  Plačiau
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos