Konsultavimas: (8 5) 2193144 ,

Jozefas Frankas

Jozefas FrankasMedicinos mokslas Lietuvoje neatskiriamai susijęs su Johano Peterio (1745 — 1821) ir jo sūnaus Jozefo (1771 — 1842) Frankų vardais. 1804 m. Frankai atvyko į Vilnių iš Vienos. Johanas Peteris Frankas, Getingeno, Pavijos ir Vienos universitetų profesorius, Vilniuje dėstė bendrosios ir specialiosios terapijos kursus.1805 m. jis išvyko į Peterburgą pakviestas dirbti caro rūmų gydytoju ir Peterburgo medicinos akademijos rektoriumi.Jozefas Frankas vadovavo Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Patologijos katedrai. Jo iniciatyva buvo įsteigta Vilniaus medicinos draugija (1805), Medicinos institutas, Vakcinacijos institutas, Motinystės institutas. Europoje tokių įstaigų tuo metu dar nebuvo. Profesorius Jozefas Frankas ir jo žmona, garsi Vienos dainininkė Kristina Gerhardi, Bethoveno bičiulė, kuriai J.Haidnas parašė Ievos partiją savo oratorijoje Pasaulio sukūrimas, abu aktyviai dalyvavo miesto kultūriniame gyvenime. Namas Didžiojoje gatvėje, kuriame gyveno profesorius, ilgą laiką buvo vadinamas Franko namu. Jozefas Frankas Vilniuje profesoriavo iki 1823 m.

Jozefo Franko kapasPaskutinius gyvenimo metus J.Frankas praleido Italijoje, savo viloje prie Komo ežero. Ten jis ir palaidotas. Piramidės formos antkapį, stovintį Laglio kaimelyje prie Komo ežero, suprojektavo pats Jozefas Frankas

Užklausa internetu

Kontaktai konsultacijoms

konsultavimas
@cr.vu.lt

Saulėtekio al. 9, III r.,
104 kab., Vilnius

I–V
8:00–17:00 val.

Klausk studento: Moksleivi, apie studentišką gyvenimą sužinok iš pirmų lūpų! Parašyk pasirinktam studentui el. paštu

Stojimo žingsniai

Bakalauro

Prašymo
    pateikimas

Pirmojo etapo prašymų teikimas vyks nuo birželio 1 d. iki liepos 23 d. 12:00 val.

Stojamieji
    egzaminai

Stojamieji egzaminai organizuojami stojant į "Kiekybinės ekonomikos (anglų k.)" ir ugdymo mokslų studijų programas. Platesnė informacija apie motyvacinių egzaminų vykdymą bus skelbiama gegužės mėn.
    Stojamųjų egzaminų tvarkaraštis

Kvietimai
    studijuoti

Kvietimai studijuoti skelbiami liepos 26 d. iki 12 val. Kvietimą matyti galėsite prisijungę prie LAMA BPO sistemos asmeninės paskyros, taip pat bus siunčiamas ir el. laiškas su kvietimu studijuoti.

Registracijos
    mokėjimas

Prieš sudarant studijų sutartį būtina sumokėti registracijos mokestį (40 Eur).
    Registracijos mokestis yra vienkartinis.

Studijų sutarties
    sudarymas

Sudaryti studijų sutartį su Universitetu galima:
    - internetu nuo liepos 27 d. 00:00 val. iki liepos 31 d. 17:00 val. naudojantis AB Luminor (buvę DNB klientai), SEB, Swedbank, Šiaulių banko el. bankininkystės paslauga.
    - atvykus į Universitetą liepos 27 d. 9:30-15:00 val., liepos 30-31 d. 9:30-15:00 val.. Vieta: Saulėtekio al. 7, Gyvybės mokslų centras, Vilnius.

Įmoka už
    studijas

Įstoję į mokamas vietas, įmoką už studiją reikia sumokėti iki rugsėjo 30 d. Sumokėti galite prisijungę prie VU eStudentas aplinkos nuo rugsėjo 1 d.

studijoms

Rugsėjo 1-30 d. būtina užsiregistruoti www.idm.vu.lt ir prisijungus prie VU eStudentas  paspausti „Registracija studijoms“. Neužsiregistravusieji į studijas rugsėjo mėnesį, braukiami iš studentų sąrašų.