2013-01-31

Gyvenimas knygai: Vaclovas Biržiška

gyvenimas knygai birziskaVladas Žukas

Vilnius: Vilniaus universitetas, Vilniaus universiteto leidykla, 2012. – 582 p., iliustr., asmen. rod., iliustr. rod., atsklandų rod.

ISBN 978-609-459-101-3

Knyga skiriama vienam žymiausių XX a. pirmosios pusės Lietuvos mokslo ir kultūros veikėjų Vaclovui Biržiškai. Apžvelgtas gyvenimo kelias, visuomeninė kultūrinė veikla, aptartas darbas Kauno ir Vilniaus universitetų Teisių fakultetuose, vadovavimas šių universitetų bibliotekoms, įnašas į knygotyrą, ypač knygos istoriją ir bibliografiją (detaliau aptarti veikalai Lietuvių bibliografija, Aleksandrynas). Parodyti Biržiškos nuopelnai lietuviškų enciklopedijų kūrimo istorijoje. Paskutiniai skyriai – apie profesoriaus asmenybę, žmogiškuosius ryšius.