Dailės, nuotraukų, meno albumai

 

 

REPSYS ltVilniaus universiteto muziejus
Leidinį parėmė Lietuvos kultūros taryba prie Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos

Tekstas: Ramūnas Kondratas, Vaiva Klajumaitė
Fotografijos ir maketas: Giedrius Kuzmickas

Vilnius: Vilniaus universiteto leidykla, 2016
ISBN 978-609-459-716-9Petro Repšio „Metų laikai“
Petro Repšio freska „Metų laikai“ Vilniaus universitete – vienas įstabiausių XX a. lietuvių dailės kūrinių. Šio informacinio leidinio tikslas – supažindinti Vilniaus universiteto svečius, studentus ir darbuotojus su dailininko asmenybe ir „Metų laikų“ siužetų reikšmėmis. Kiekvienas kūrinio fragmentas čia yra įvardytas ir trumpai paaiškintas. Tekstai yra gausiai iliustruoti freskų fotografijomis.

The seasons by Petras Repšys
Petras Repšys’s fresco The Seasons (1986) at Vilnius University is one of the most frequently viewed and admired works of Lithuanian art of the 20th century. In this informational booklet we seek to acquaint our university guests, students and employees with the author of this work and the various themes and subjects depicted in the fresco. Every fragment of the fresco is enumerated and described. The text is richly illustrated with photographs.


Liet vaiku zemelapiu knygaMano nuostabus pasaulis. Lietuvos vaikų žemėlapių knyga
Albumas
Sudarytojos Giedrė Beconytė ir Rita Viliuvienė

Vilnius: Vilniaus universiteto leidykla, 2015. – 276 p.
ISBN 978-609-459-588-2 (spausdintinė versija)
ISBN 978-609-459-589-9 (elektroninė versija)

Vaikai piešia pasaulį – tokį, kokį jie mato, jaučia ar įsivaizduoja... Ne bet kaip, o paklusdami pagrindiniams žemėlapių sudarymo mokslo – kartografijos – reikalavimams! Ši knyga primena ir geografinį pasaulio atlasą, ir meno albumą. Joje surinkti įdomiausi vaikų piešti žemėlapiai, kuriuos Lietuvos kartografų draugija sukaupė per penkis 2005–2013 m. vykusius vaikų žemėlapio konkursus. Kūrinių autoriams – nuo trejų iki 15 metų. Žaismingi komentarų tekstai trumpai supažindina skaitytoją su žemėlapių savybėmis, geografiniais žemynų, regionų ir šalių ypatumais, atkreipia dėmesį į tradicinius ar neįprastus geografinės erdvės vaizdavimo aspektus piešiniuose, netikėtas interpretacijas, asociacijas, autorių perduodamas žinutes. Knyga tinka ir suaugusiems, ir vaikams, ją galima naudoti kaip pagalbinę geografijos mokymo priemonę. Tai spalvingas, grožio ir gerų emocijų pilnas albumas, kurį bet kada malonu pavartyti.


Simtus jau metus saulele tekejo ir leidos DonelaitisdfŠimtus jau metus saulelė tekėjo ir leidos
Parodos katalogas, 2014–2015
Vilniaus universitetas, Vilniaus universiteto biblioteka, Mokslinių tyrimų ir paveldo rinkinių centras
Sudarytojai : Viktorija Vaitkevičiūtė, Aušra Rinkūnaitė
Tekstus vertė Kristina Gudavičienė, Aistė Skrebytė
Rodyklę sudarė Viktorija Vaitkevičiūtė, Sondra Rankelienė

Vilnius : Vilniaus universiteto leidykla, 2014. – 268 p.
ISBN 978-609-459-366-6

Lietuvių grožinės literatūros pradininko Kristijono Donelaičio (1714–1780) 300-osioms gimimo metinėms skirtos parodos Šimtus jau metus saulelė tekėjo ir leidos iliustruotas katalogas. Jį sudaro reikšmingi dokumentai, saugomi Vilniaus universiteto bibliotekoje ir Vilniaus universiteto muziejuje. Tai XVII–XIX a. rankraščiai, knygos, žemėlapiai ir XX a. nuotraukos bei leidiniai, susiję su 1964 m. įvykusiu K. Donelaičio 250-ųjų gimimo metinių oficialiu minėjimu. Parodos kataloge pateikta medžiaga atskleidžia ne tik K. Donelaičio biografijos ir kūrybos aspektus, bet ir Prūsijos karalystės bei jos sudėtyje buvusios Mažosios Lietuvos istorinę, kultūrinę, religinę aplinką. 


Vilniaus universitetas siandien albumas Vilniaus universitetas šiandien
Fotografijų albumas 

Vilnius: Vilniaus universiteto leidykla, 2012, 220 p.
ISBN 978-609-459-110-5 

Albume parodyti vertingiausi Vilniaus universiteto objektai: rūpestingai restauruoti senieji pastatai, jų interjeras, sukauptos kolekcijos ir tai, kas svarbiausia -  Universiteto žmonės, tradicijos, reikšmingiausi įvykiai.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos